Nokia má další problem: Zidovskou otázku

 Slogan společnosti Nokia Jedem das seine" se stal tercem ostré kritiky predstavitelu zidovske nabozenske obce, protoe prave tento napis byl nad branou koncentracniho tabora Buchenwald, kde behem druhe svetove valky nalezly smrt desetitisice zidu..
Společnost Nokia má zase o drobný skandálek postaráno - smutné na tom je, že se jedná o skandálek na velmi citlivém a výnosném německém trhu, kde není radno odpočítávat procenta vlivu. Zatímco před něklika týdny Nokia potrápila pouze německé operátory dovozem telefonů Nokia 6110 se servisním menu, tentokráte si udělala zlou krev u některých zákazníků. Jádrem problému byla reklamní kampaň společnosti Nokia, vedená pod sloganem "Jedem das seine" - tedy Každému to jeho (nebo poetičtěji: každému co jeho jest).Právě zmíněný slogan se stal terčem ostré kritiky představitelů židovské náboženské obce, protože právě tento nápis byl nad branou koncentračního tábora Buchenwald, kde během druhé světové války nalezly smrt desetitisíce židů. Za požadavek německých židů na okamžité zrušení reklamní kampaně se postavil také American Jewish Committee, který vyzval společnost Nokia k okamžitému zastavení reklamní kampaně znevažující oběti holocaustu. Senior vicepresident společnosti Nokia Anssi Vanjoki okamžitě vydal příkaz k ukončení reklamní kampaně a nad celou aférou vyjádřil svoji lítost. Je nepochybné, že reklamní agentura firmy Nokia doplatila na neznalost dějin - samozřejmě že Nokia neměla v úmyslu provokovat citlivou otázku, a je jen chvályhodné, že ožehavý problém se podařilo korektně urovnat.                                             

                  /Martin Krivka/

 Potrebujete si na netu neco najit? Napiste hledanou vec do tohoto ramecku a stisknete enter...

 

And so on  ankety  download   fun page   guestbook   in my opinion   konzentrationslagers   ladybrids  links   music   photos school   vzkazy   who I am

 

* Kurzy * Last minute * Letenky * Kurzy akcie a burza * Reality a bydlení * Akcie * Rejstřík * Hotel Prague *