Aerofoto
První strana          Převodovka          Modely na 400        Modely na 280       RC vybavení       Odkazy    

1. Koupil jsem fotoaparát na jedno použítí (27 snímků, 400 film). Fotoaparát váží 75g, servo Naro Plus BB s pákou jsem připevnil 6 gumičkama nad spoušt. Zdá se, že to bude fungovat - po každém vyfocení ale bude nutno přistát a přetočit film.

2. Fotoaparát přijde upevnit do trupu či pod křídlo. Doufám, že ho Piper unese (měl by plováky taky nebyly zrovna lehké).  

3. Až něco vyfotím fotky a zkušenosti zde budou (snad nebude zase tak o víkendu fučet).

15/10/1999 Ač se to zdá neuvěřitelné ještě jsem nedofotil celý (když nefoukal vítr tak bylo zataženo a naopak - problém je, že mohu létat pouze o víkendech a to je většinou nepěkně). Ale upřímně se obávám po nafocení cca 15 snímků, že budou rozmazané - nechám se překvapit.

19/01/2000 Pár postřehů k focení

Konečně mám fotografie z letadla (pár jich zde bude). Kvalita je vcelku dobrá, ale ne vždy je na fotce to co by tam být mělo (respektive to co jsem chtěl vyfotit). Výsledkem je, že mohu rozdat hodně fotek sousedům.

 Focení z Piperu nebylo ideální - odpor fotoaparátu zavěšeného pod křídlem byl velmi znát a proto abych mohl fotit v zamýšleném směru musel jít motor asi na půl plynu - při stažení klesal model jak "kámen". Přistávání po každém zmáčknutí spouště není také to nej, ale jde to vydržet. Problém je, že je potřeba mít vhodné místo na přistání - v daném případě se mi jeví optimální přistání do vyššího obilí (asfaltové letiště je daleko).

Létání by pomohlo, kdyby mohl být foťák uložen v trupu - menší odpor za letu a navíc menší riziko poškození aparátu při přistání (jelikož mám doma starý trup od Jimmyho, asi sestavím speciální "foto" trup, nebo nově využiji Eca.

Vyndání filmu z fotoaparátu na jedno použití se nakonec ukázalo být bezproblémové. Na dně foťáku je víčko, které lze vydloubnout a poté kazeta s filmem normálně vypadne. Vložení nového filmu bude troch obtížnější, jelikož je třeba z vložené kazety převinout film na pomocný trn. Při vlastním focení se film vlastně zatahuje zpátky do kazety (je to tedy obráceně proti "klasice").

23/02/2000 Fotky

Zde jsou následující podařené fotografie:

Foto 1 (108 kB) - Jaromeř- Josefov

Foto 2 (114 kB)

Foto 3 (110 kB)

Foto 4 (104 kB)

Foto 5 (104 kB) takto to vypadá u sousedů :-((

pár dalších asi přibude.........

* Kurzy * Akcie * Práce * Zájezdy * Zájezdy * Meteobox * Auto *