RC vybavení & jiné
První strana          Převodovka             Modely na 400         Modely na 280      Odkazy    

FC - 16

Návod na stavbu CAMPACu (bohužel nefunguje proto nabízím jiný: ClonePAC) pro RC soupravu Futaba FC -16 pochází z Ameriky. Tento díl jsem si postavil za  cca. 75 Kč a zatím chodí dobře. Právě možnost rozšířit pamět až na 25+2 modelů je dle mne hlavní výhoda FC - 16 oproti obdobné RC soupravě Hitec Flash.

Nové: Ještě jeden návod na stavbu CAMPACu včetně návodu na stavbu kabelu pro jeho následné propojení s PC je zde

Jelikož ty odkazy víc nejdou než jdou, zde si ho můžete stahnout Clonepac.zip (218 kB) 

Zde je odkaz na část návodu k FC - 16

Tester

Nedávno jsem si postavil i jednoduchý servotester dle tohoto navodu (tranzistor je běžný NPN např. KC 507-8).

Úpravy motoru MIG 280

Pro pohon Akrosportu jsem zkoušel použít více různých pohoných jednotek a motorů. Na základě svých zkušeností mohu doporučit i motor MIG 280. Na motoru jsem však provedl pár úprav, které umožní prodloužit jeho trvanlivost.

První úprava spočívá v odvrtání otvorů v čele pro přívod chadícího vzduchu. Obě jsou o průměru cca 5 mm  a jsou umístěny ve spodní části (tj. nejsou symetricky proti sobě). Dále jsem musel vyvrtat otvory do zadního plastového čela. Jedná se celkem o 4 otvory o průměru cca 5 mm, přičemž pro jejich vyvrtání doporučuji opatrně sejmout zadní čelo. Tato úprava má za cíl dosáhnout lepší chlazení motoru a tím snížení nebezpečí tepelného odmagnetování magnetů statoru.

Jelikož jsem už "olétal" jedny uhlíky, stál jsem před otázkou co s tím. Zda-li koupit motor (cca 150 Kč), nebo zkusit pouze vyměnit uhlíky. Jelikož jsem měl doma podobný motor této kategorie (za cca 30 Kč), který měl jiné připojovací rozměry (nešlo ho tedy jednoduše zaměnit) použil jsem z něj celé zadní čelo. Čelo jsem nasadil na motor, pojistil náplastí a to celé jsem prosytil vteřinovým lepidlem. Je to jednoduché řešení a náplast prosycená lepidlem vypadá jako tenký laminát. Uznávám, že to není vědecká úprava a oprava, ale je jednoduchá a plně postačující pro uvedení motoru do provozu (ve skutečnosti to byla GO provedená v sobotu v noci, tj. tak abych ráno mohl jít zase létat a nemusel čekat na koupi Speedu/MIG 280).

 

* Kurzy * Akcie * Práce * Zájezdy * Zájezdy * Meteobox * Auto *