Komentáře k tomu, co se nám přihodilo


19. května 2001

Poslední standardní soutěž před prázdninami se konala v Týně nad Vltavou. Ještě před pohárovou soutěží ve standardu, jsme se zúčastnili soutěže v latině. Po třech kolech jsme skončili jako třetí za párem z TK Orel Telnice a párem z Polska. Poté jsme nastupovali na pohárovou soutěž tříd B,A,M , do které se prezentovalo 20 tanečních párů. Do finále jsme shodně postupovali s domácím párem (Zach - Planková) na 6. - 7. místě. Nakonec jsme skončili na 6. místě.

11. května 2001

Dnes jsme byli za jednou fotografkou, která nám nafotila pár fotek. Až je naskenujeme, tak je přidáme na web do další galerie.

1. května 2001

V úterý, jsme vyrazili na soutěž v latině do nedalekého Nižboru. Sice jsme netrénovali asi týden latinu, ale rozhodli jsme se to jet zkusit. Naší kategorie se zúčastnilo 18 párů. Trochu na nás byla zmíněná pauza vidět a tak jsme skončili na 7. místě. Po soutěži jsme se zajeli ještě podívat na Křivoklát.

28. dubna 2001

Poslední liga před prázdninami, která ukončila hon za lepším umístěním v tabulce ligy, se konala v Praze. Tentokrát se konala v hotelu Pyramida. Sál tohoto hotelu je sice menší než v Hiltonu, ale menší sál znamenal lepší kontakt s publikem. Z celkového počtu 43 párů postupovalo 24 párů do druhého kola. My jsme postoupili do druhého kola na 16. místě. Soutěž pokračovala až ve večerní části, kde se tančilo od 24-ky. Mezi latinou a standardem byla ještě vsunuta pohárová soutěž ve valčíku, ve které jsme skončili na 8. - 10. místě z 24 párů. Pak následovalo druhé kolo ligy standardu. Na postup do semifinále nám scházelo 5 křížků, ale výsledné 13. místo bylo pro nás dobré. Po této lize jsme se posunuli na 14. místo v tabulce ligy.

22. dubna 2001

Po roce je tu opět Mistrovství ČR družstev, které se koná v až Třinci. Náš klub postavil jako loni dvě družstva. My jsme byli ve druhém družstvu spolu s páry Lupač - Kubištová, Skalický - Lejčková, Přibyl - Nowaková. Do Třince jsme vyráželi v sobotu ve dvě hodiny odpoledne asi pěti auty. Cesta proběhla v pohodě a za čtyři a půl hodiny jsme byli na místě. Večer byla ještě taktická porada, jak rozmístit páry na jednotlivé místa. Ráno jsme byli již v 8.30 ve sportovní hale STARS, kde se konalo letošní mistrovství. Naše družstvo skončilo na 9. místě z 12 startujících družstev. První družstvo TK ASTRA PRAHA "A" si polepšilo oproti minulému roku o jedno místo a skončilo o JEDEN bod druhé za loňskými mistry z TK OREL Telnice.

14. dubna 2001

Jsou tomu skoro dva měsíce, co jsme byli naposledy na latině. Soutěž se konala v Ústí nad Labem. Kromě hlavní kategorie tříd C,B,A soutěžili ještě Junioři věkové kategorie I,II třídy D,C,B - standard + latina. I když soutěž začínala poměrně brzo, pořadatelé neodhadli časový rozvrh, takže prezence naší kategorie Hlavní-B byla již od 10.30 hodin. Na parket jsme se však dostali až v pět hodin odpoledne. Naše soutěž v latině se střídala s Juniory (nevim kterými). Po našem prvním kole následovala 45 minutová pauza, kdy tančili Junioři semifinále a finále standard. Po našem druhém kole tančili opět Junioři jiné finále, tentokrát v latině. Mezi semifinálem a finálem jsme měli zase pauzu, kterou vyplnili svým tancem JUNIOŘI (kdo jiný). Do finále v naší kategorii jsme postupovali jako 2. - 3. z devítičleného finále. Nakonec jsme v našem prvním finále v B-LAT skončili na 7. místě.

7. dubna 2001

Přesně před rokem jsme byli v Olomouci na naší první taneční lize. Opět jsme zkusili štěstí a vyrazili do Olomouce vlakem, ještě s dalšími dvěma páry z našeho klubu. Vlak měl sice 45 minut zpoždění, ale kulturní sál nebyl daleko od nádraží, takže prezenci jsme ještě stihli. Na standard se přihlásilo 38 tanečních párů. Pro nás skončila soutěž v prvním kole a tak jsme stihli vlak v 16,00 směrem Praha. Konečné 27. - 28. místo sice nebylo příliš velkým úspěchem, ale 28 bodů do tabulky ligy se hodí.

24. března 2001

Další liga se konala v Sokolově. Do druhého kola jsme postoupili, ale tam jsme neposbírali dost křížků, aby to stačilo na postup do dalšího kola. Výsledkem bylo 19. místo z 28 párů.

10. března 2001

Vyvrcholení našeho snažení mělo přijít na Mistrovství České Republiky, které se konalo tentokrát v Pardubicích. Prostředí bylo velmi pěkné. Jediné, co vadilo více párům bylo málo místa v šatně, kam se s námi nevešli rodiče již netančících Juniorů. Z prvního kola jsme do večerní části postoupili přímo (bez RE-DANCE). Večerní část začínala druhým kolem hlavní kategorie, ve kterém tančilo 48 tanečních párů. Konečné 30. - 35. místo pro nás znamená obhájení třídy M na další dva roky.

3. března 2001

Uplynul týden od poslední ligy a máme tu další, tentokrát v Nových Hradech. Bylo to sice daleko, ale ne zase tak moc. Soutěž začínala asi kolem třetí hodiny odpolední, ale šestnáctičlené semifinále (!), do kterého jsme postoupili, se konalo až večer. Snažili jsme se, ostatně jako všichni, zatančit co nejlépe. Nakonec ASTRA obsadila 7. místo (Brožovský - Velíšková), 8. místo (Šťastný - Doležalová), 9. místo (Šmítek - Makrlíková). Tímto, velmi dobrým umístěním, se zvýšily naše šance na udržení se ve 24ce taneční ligy.

25. února 2001

Tento víkend jsme se ještě pokusili o dobré umístění na soutěži, kterou pořádal náš klub. Přes ohlasy některých diváků, že bychom měli do druhého kola postoupit, jsme uvízli v síti prvého kola a 28. - 30. místo ze 46 párů nás moc nepotěšilo.

24. února 2001

V sobotu se konala již druhá liga roku 2001. Této ligy se zúčastnilo 6 párů z našeho klubu. Do druhého kola bohužel postupila jen polovina z našich párů, kde jsme byli i my. Nám se podařilo postoupit až do semifinále a konečné 10. místo bylo pro nás velkým úspěchem.

10. února 2001

Po měsíci treninku jsme vyrazili opět na soutěž v latině, která se konala v Hlinsku. Po, vcelku dobrém, umístění v Rakovníku jsme doufali, že skončíme na lepším místě než jsme nakonec skončili - 17. až 19. místo z 26 zúčastněných párů.

20. ledna 2001

Tuto sobotu jsme se po dlouhém přemýšlení, s kým pojedeme, vydali do Brna sami naší Škodou 130L. Cesta proběhla v pohodě, přestože nás většina strašila, že bude dálnice namrzlá a sněží, ... Když jsme dorazili do Brna, právě začínala soutěž B-Lat. Okolo 16. hodiny začínala soutěž taneční ligy, které se zúčastnilo 36 tanečních párů (6 tanečních párů z TK ASTRA PRAHA). Do 24-ky se podařilo postoupit pouze nám a páru R. Kytka - V. Nagyová, kteří nakonec skončili na 8. místě. My jsme obsadili konečné 17. místo, což považujeme za úspěch. Z Brna jsme odjížděli sice až ve 20 hod směrem ku Praze, ale spokojení.

13. ledna 2001

Tak jsme se s Radkou zase vydali na soutěž v latině. Zkusili jsme štěstí v Rakovníku a dopadlo to pro ASTRU výborně, pro nás o trochu hůře. Ze čtyř astráckých párů jsme do pětičlenného finále nepostoupili jen my s Radkou. Z 20 párů, kteří se zúčastnili kategorie B-LAT jsme se nakonec umístili na 6.-7. místě.

1. ledna 2001

Silvestra jsme oslavili společně s přáreli z ASTRY v hezkém prostředí sálu, kterýnám pro tento účel pronajal Milan Mikyška. Pokud se budete chtít podívat na pár fotek, tak zkuste naší novou galerii

30. prosince 2000

Tak jsme se vrátili ze soustředění s Mirkem Brožovským. Zdokonalovali jsme basic a pár nových variací, ale především základní principy. Bylo to vyčerpávající, ale užitečné. Teď to hlavně nesmíme zapomenout a 20. 1. 2001 na lize ukážem, co umíme.

Starší komentáře k roku 2000


* Kurzy * Last minute * Letenky * Kurzy akcie a burza * Reality a bydlení * Akcie * Rejstřík * Hotel Prague *