Komentáře k tomu, co se nám přihodilo


    2. prosince 2001

Původně jsme se chtěli zúčastnit soutěže IDSF v Hradci Králové, ale necítili jsme se úplně zdrávi. Takže jsme v sobotu relaxovali a v neděli jsme měli opět trenink formace. Protože se blíží Mistrovství světa formací, vrcholí i příprava naší formace. Nedělní trenink byl od 10 do 16 hodin. Ještě pár treninků tento týden a v pátek již odjíždíme do Berlína. Pokud nám přijedete fandit, budeme velice rádi.

    24. listopadu 2001

Předposlední liga tohoto roku se konala v Táboře. Při odjezdu mi Radka sdělila, že má zablokovaný krk, ale přesto se rozhodla, že to zkusíme. Taneční lize předcházela ještě soutež třídy A, na kterou přijelo 49 standardních a 54 latinckých párů. Soutěž se samozřejmě opozdila zhruba o dvě a půl hodiny oproti plánu. Na ligu nastoupilo na taneční parket 33 tanečních párů. Po dlouhé době se nám poštěstilo a tančili jsme ve skupině, která nám dávala velké šance na postup. Postoupili jsme do druhého kola na 16. místě. I přes nepříjemnou bolest krku a zad se Radka rozhodla, že budeme pokračovat. Ve druhém kole jsme se snažili tančit ještě lépe, ale konkurence byla veliká. Naše umístění bylo téměř shodné jako minulou ligu. Konečné 15. místo nás zatím drží na 20. místě tabulky taneční ligy.

    3. listopadu 2001

Dnešní den je pro nás neméně důležitý, koná se totiž Mistrovství Evropy formací. Jako domácí formace jsme měli prostorovou zkoušku již od 8 hodin, takže jsme museli vstávat poměrně brzo. Po drobných korekturách včerejšího výkonu jsme se odebrali zpátky na hotel. Ve 13,00 byl sraz v hale. Na Mistrovství Evropy přijelo 16 formací. Losování nám přidělilo, že budeme tančit jako druzí. Pro některé diváky bylo naše vystoupení zpočátku šokem, ale nekonec se velmi dobře bavili nad originalitou naší formace. Bohužel jsme se nedostali do druhého kola. Bylo to pro nás zklamání, ale nemůžeme hned při svém prvním vystoupení na mezinárodní scéně čekat zázraky, i když nechybělo mnoho. Do konce roku máme ještě šanci vylepšit tento výsledek na Mistrovství světa, které se bude konat 8. prosince v Berlíně.

    2. listopadu 2001

Dlouho očekávaný den nadešel. Dnes se koná Mistrovství České Republiky formací. Po třetím místě z MČR formací 1999 a loňském druhém místě za TK Proxima Olomouc, jsme chtěli letos návázat na stoupající tendenci. Do Ústí nad Labem jsme dorazili již kolem poledne. Po prostorové zkoušce, jsme měli pauzu několik hodin, které partnerky využili k česání a líčení. I na partnery došlo :) Nezbytný makeup, učesat stejný účes a honem do fraků. Protože se letošního mistrovství zúčastnily jen tři formace, bylo odpolední předkolo pouze formální a do večerního finále postoupily všechny formace. Od 19,00 hod začínal hlavní program, kde již šlo o všechno. Diváků sice nepřijelo tolik, jako minulý rok, ale přesto vytvořili velmi dobrou atmosféru. Po prvním kole jsme dostali ještě pár rad, aby jsme ve finále podali ještě lepší výkon. Finále se nám povedlo velmi dobře. Všichni společně jsme pak na parketě čekali na rozhodnutí poroty. První byla hodnocena formace TK Chvaletice : 3333333 znamenalo jasné třetí místo. Následovalo hodnocení naší formace : 2221222, což je zlepšení oproti minulému roku, ale výsledně je to druhé místo. V tuto chvíli jsme již všichni věděli jaké známky dostane TK Proxima Olomouc. Následovala radost i zklamání. Následovalo vyhlašování vítězů a dekorování medailemi. Následoval odjezd do hotelu a příprava na další den, protože v sobotu nás čeká další důležitá soutěž - Mistrovství Evropy formací.

    27. října 2001

Další ligu, v pořadí již desátou, pořádal Taneční klub HELLER v Kamenici u Prahy. Na tuto ligu přijelo 40 tanečních párů. Do druhého kola jsme postupovali na 16.-18. místě. Ve druhém kole jsme zatančili ještě lépe než v prvním, ale na postup do semifinále to nestačilo. S výsledným 15.-16. místem jsme spokojeni.

    21. října 2001

Nedaleko Prahy, přesněji v Mladé Boleslavi, se konala pohárová soutěž tříd B,A,M. Této soutěže se zúčastnilo 24 tanečních párů. Pořadatel rozlosoval páry do tří skupin. Do druhého kola postupovalo 7 párů přímo a dalších 5 z RE-DANCE. Ze 7 postupujících párů přímo, byly 4 páry z ASTRY, což bylo velmi příjemné. Mezi nimi jsme byli i my. Z RE-DANCE postoupil ještě další zástupce ASTRY (Dan Erychleb). Ve druhém kole jsme byli opět v silné skupině. Nakonec jsme skončili na 7. místě. Hádejte, kolik nám chybělo na postup do finále ? Cé je správně. Ano je to tak, jeden křížek nám chyběl. Do finále ale postoupili tři zástupci našeho klubu, přičemž pár Litvinov-Alexandrova byl dokonce druhý a pár Šmítek-Makrlíková třetí.

    20. října 2001

Máme tu další ligu a s ní možnost získat nějaké body do tabulky ligy. Tentokrát se konala v Liberci. Sál byl docela prostorný a diváků přišlo také docela dost. Z prvního kola jsme opět postoupili, ale druhé kolo se nám stalo osudným. Jako již po několikáté jsme se ve druhém kole dostali do skupiny, kde nebyla moc velká šance na postup do semifinále. Naší skupinu tvořili 4 finalisté (Bič, Zabystrzan, Lužný, Gregoriades) a 1 semifinalista (Čihák), takže 7 křížků v této skupině byl vcelku úspěch. Konečné 21. - 22. místo je stejné jako na minulé lize.

    29. září 2001

Minulý týden se nám na lize sice moc nevedlo, ale doufali jsme, že na soutěži IDSF dopadneme trochu lépe a přivezeme si z Polské Jelenia Góry nějaké body do Ranklistu IDSF. Jelikož to není tak daleko, cesta uběhla poměrně rychle. Startovné 40 Zlotých/pár (asi 400Kč) není na těchto soutěžích příliš obvyklé. Sportovní hala byla docela pěkná, parket taky vyhovoval. Před začátkem samotné soutěže jsme se zúčastnili nácviku úvodního nástupu na parket. Z 34 zúčastněných párů postupovalo do druhého kola obvyklých 24 párů. Byli jsme rozlosováni do čtyř skupin. Skupiny se měnily, takže na Quickstep jsme málem vůbec nenastoupili. Přesto jsme za něj dostali nejvíc křížků(5 ze 7). Bohužel se nám stal osudným Waltz, při kterém jsme se dvakrát srazili s naším klubovým kolegou Robertem Šmítkem. Výsledkem našeho snažení bylo 25. místo, přičemž nám na postup do 24-ky chyběl jeden jediný křížek, který jsme mohli dostat právě za Waltz. Tak snad příště to bude lepší.

    23. září 2001

Včera jsme se zúčastnili standardní ligy v Ústí nad Labem. Do druhého kola jsme sice postoupili, ale tam nás již velké štěstí nečekalo. 7 křížků prostě na postup do semifinále nestačí. Z 35 párů jsme skočili na 19. - 22. místě.

    3. září 2001

Blíží se první liga po prázdninách. Jelikož je to do Kopřivnice docela daleko, dohodli jsme se s Radkou, že je ideální doba pro dovolenou, takže Radka poletí na týden na Krétu.

    22. srpna 2001

Zítra odjíždíme na další soustředění, tentokrát to bude soustředění formací. Budeme trenovat naší formaci, kterou uvidíte 2. listopadu 2001 na Mistrovství ČR v Ústí nad Labem - tedy pokud přijedete fandit, ať už nám nebo jiným formacím.

    20. srpna 2001

Minulý týden jsme se zúčastnili standardního soustředění v Hubálově.

    6. července 2001

Dnes jsme se vrátili z Astráckého vodáckého výletu. Tentokrát se jel sázavský olej. Podrobnou reportáž z této akce si můžete přečíst na stránkách našeho klubu.

    24. června 2001

V neděli večer jsme měli vystoupení v pěných prostorech Arcibiskupského paláce vedle Pražského hradu. Na koberci o velikosti 6x5 metrů jsme tančili minutový valčík, tříminutový slowfoxtrot a 2,5 minuty waltz. Před námi tančil Zbyšek s Olinkou, ale v této době byli ještě všichni diváci vedle v sále, takže po nás nastoupil opět Zbyšek a stejnou serii tanců si musel zopakovat.

    23. června 2001

Poslední soutěž před prázdninami se konala v Hlinsku. Dlouho jsme se rozhodovali, jestli máme jet na tuto soutěž nebo ne. Pokusili jsme se získat třídu A ještě před prázdninami. Do Hlinska přijely dobré páry z Ostravy a Olomouce a dokonce jeden pár z Polska. Ze sedmnácti párů postoupilo až do finále 7 tanečních párů. Postupem do finále jsme zároveň získali i třídu A. Nakonec jsme se umístili na 7. místě.

    16. června 2001

Tuto sobotu se Neratovicích se konala soutěž pro třídy B,A , které jsme se také zúčastnili. K soutěži v latinskoamerických tancích třídy B se zaprezentovalo 17 tanečních párů. Pokud bychom skončili na této soutěži ve finále, získali bychom třídu A. Bohužel se nám nepodařilo postoupit do druhého kola. Skončili jsme na 14. - 16. místě se ziskem jednoho bodu.

    9. června 2001

Na další soutěž v latině jsme se vydali do Tábora. Po příjezdu jsme zjistili, že před naší soutěží ještě proběhne hodně kategorií Dětí, Juniorů a hlavní kategorie třídy D a C. Měli jsme tedy spoustu času na přípravu. Na taneční parket nastoupilo 11 tanečních párů. Do druhého kola postoupilo devět a do závěrečného finále pět tanečních párů, včetně nás. Konečné druhé místo pro nás bylo milým překvapením.

    3. června 2001

Na dnešní den připravil Vojta Potůček a spol. akci s názvem I. minigolfový turnaj TK ASTRA. V Riegrových sadech, kde se turnaj konal, se nás sešlo 44. Byli jsme rozlosováni do čtyřčlenných družstev. Po krátké instruktáži jsme vyrazili k jamkám. Po odehrání všech osmnácti jamek jsme odevzdali hrací karty Michalovi, aby společně s počítačem vyhodnotil výsledné pořadí. Oficiální výsledky můžete najít na stránkách našeho klubu. Radka se svým družstvem skončila na 7. místě a já (se svým družstvem) na 8. místě.

    26. května 2001

Na tento den si budeme ještě dlouho pamatovat. Po předchozím úspěchu jsme se opět vydali na soutěž v latině. Do Mostu jsme se svezli s Michalem a Slávkou, kteří jeli na svá poslední Ačka, před návratem do třídy M. Soutěž byla rozdělena na předkola a závěrečná finále, která se konala až od 18,30 hodin. Soutěž začínala latinou třídy B, takže po odtančení dvou kol jsme měli před finálem asi 5 hodin pauzu. Ve finále bylo veřejné hodnocení, které určilo naše umístění na 4. místě. Po našem finále jsme fandili Slávce s Michalem (nakonec druzí za párem z Ruska). Když jsem si šel do šatny pro svůj mobil, zjistil jsem, že mi ho někdo ukradl. Potom to zjistila Radka i Slávka. Celkem bylo ukradeno 5 mobilních telefonů, 1.400 Kč a jedna celá peněženka i s doklady. Jelikož soutěž nebyla pojištěna nedostaneme žádnou náhradu. Takže pro všechny, kdo jezdíte na soutěže : Nenechávejte si mobily v šatně !

    20. května 2001

Dnes se konala klubová soutěž pro páry přípravky, prvního a druhého ročníku. My s Radkou jsme byli nominováni do jedenáctičlenné poroty. Mohli jsme si tak vyzkoušet nelehkou úlohu porotců na soutěžích. I přes drobné odchylky v hodnocení některých porotců nakonec zvítězil vždy ten nejlepší :)


Starší komentáře, které se sem nevešly* Kurzy * Akcie * Práce * Zájezdy * Zájezdy * Meteobox * Auto *