jak kreslit pastelem

    

   Jak jsem sliboval, přicházím se seriálem, kde najdete jakési výrobní postupy vzniku obrazu. A protože se v současné době věnuji především pastelu, první díl tohoto seriálu bude věnován právě této technice.

   Do začátku je dobré mít správné výrobní nástroje, tedy kvalitní pastely, já používám suché pastely od českého výrobce Koh-i-noor. A co se týče papíru tak lze využít speciálního pastelového papíru, v každém specializovanám obchodě jich najdete mraky, a dokonce různých barev, nebo pro začátek úplně postačí obyčejný balící papír, ten je k dostání v každém papírnictví. ještě bych chtěl připomenout, že dobrým pomocníkem je starý ručník, neb pastely neskutečně špiní, tak a? si neumažete obraz dříve než vůbec obraz začnete. A poslední pomůckou je fixativ, úplně postačí jakýkoliv sprey na vlasy.No a protože již máme připraveny veškeré potřeby a pomůcky můžeme začít.
   Papír je dobré si pevně připevnit k podložce, aby se nám zbytečně nehnul a držel. Je nepříjemné ho během kresby špinavýma rukama znovu připevňovat.
   Pokud tedy máte vybráno téma, a? už jste v plenéru či v ateliéru, můžeme začít.

   1. krokem je náčrt celého námětu. Já využívám červenou rudku, kterou si načrtnu obrysy námětu, tak abych po celou dobu kresby dobře viděl, kde a jak co bude. Pokud jsem si pro tento obrázek  vybral budovy, je velmi jednoduché si načrtnout obrysy budov.

   2. krokem je pozadí. Pokud máme hotové obrysy pracujeme v dalším kroce na pozadí, pracujeme tedy tak, že vzdálenější plochy vybarvíme jako první a plochy nejbližší příjdou až na konec. Nebe je tedy vždy nejvzdálenější, proto ho maluji jako první poté dále pracuju na vzdálených plochách.

   3.krokem je náznak detailu v pozadí. Zde tedy budova vlevo, kde byly naznačeny okna a stíny. Taktéž střecha zadní budovy uprostřed a okna.

   4.krokem je zabarvení co největšího počtu ploch a proto je levá část obrazu téměř hotova, také jsem doplnil barvu chodníku v zadním plánu a dodělal postavy, pouliční lampu atd. pravá strna zatím zůstává stále bílá a příjde na řadu jako poslední. 

   5. krokem je dodělání nejbližšího plánu,  tedy pravé strany obrazu, schodiste a chodník, jehož struktura je hrubší, aby vystihoval nepříjemné počasí.

   6. krokem jsou drobné maličkosti, obraz chvíli pozorujeme a téměř vždy se najde drobnůstka, která je potřeba dodělat. Takže tento poslední krok je jakýmsi vizuálním revizorem. V tomto kroku by vám nemělo uniknout nic, co by vám při pohledu na hotové dílo vadilo, překáželo či nehrálo.Hodně štěstí při poznávání pastelu.

   novinky
   olej
   pastel
   perokresba
   tužka/skicák

    

  * Kurzy * Last minute * Letenky * Kurzy akcie a burza * Reality a bydlení * Akcie * Rejstřík * Hotel Prague *
  * Kurzy * Akcie * Práce * Zájezdy * Zájezdy * Meteobox * Auto *