¨ Cestování s Aprilií Pegaso 650
Cestování s Aprilií Pegaso 650
ý
Motorka MT Výbava Mototuristika Oblíbené
Aprilia Dakar Aprilia Tibetana Caponord Raid Sportovní mototuristika
Motto: cílem je jízda. Motto: cílem je jízda.

Novinky a aktuality z dění okolo Pegasa momentálně na stránkách Pegaso Clubu cz http://pegaso.wz.cz

Aprilia Pegaso 650. Proč ona  ?

K cestování dle mého gusta se nejlépe  hodí cestovní enduro.  Při výběru mašiny jsem se řídil poměrem CENA/HODNOTA. Lehce jsem uvažoval o kategorii do 300000 kč / Cagiva 1000 Navigátor, BMW F GS 650, Honda XL 650Transalp/, ale ty ceny jsou na mě moc.  Nakonec  jsem se rozhodoval mezi Hondou Dominátorem a Aprilií Pegaso, což je cenová kategorie okolo 200000 kč. Pro  Dominátora hovořila osvědčená klasika, lepší cena, proti zastaralý  vzhled a  horší sedlo. Pro Pegaso perfektní vzhled, komfortnější  cestování, dobré  hodnocení v testech, neokoukaný typ, proti trochu cena.  Takže bylo rozhodnuto.Motorka
Aprilie Pegaso 650 - čtyřdobý jednoválec, obsah 652 cm3, 49 k, 54 N.m, 5 ventilů, 22 litrů nádrž, výška sedla 81 cm, suchá hmotnost 175 kg, cena 204990 kč /prosinec 2000/

Fotografie pracoviště jezdce.


Na rok 2002 jsem obul nové gumy Continental TCK 80. Originálky Pirellky již měli najeto 14 000km a vzorek byl již slabých 5 mm. O TCK 80 jsem slyšel samé "superlativy", dnes mohu říct, že Pegasu daly další rozměr. Zpřístupnily těžký terén a navíc snesou značné náklony i na asfaltě.
Před cestou do Dánska jsem přezul na Pireli MT 60. Tyto gumy také ještě drží na trávě a hlavně mají větší životnost.

Motorku jsem dovybavil kufrem Kappa(48l) s opěrkou, centrálním stojanem a zásuvkou na kompresor, který používám k nafukování "matračky". K navigaci používám držák na bloček do aut, do kterého si vkládám rozpis cesty. Za jízdy tak bezproblému kontroluji směr trasy.

Výrobce Aprilie
V roce 1973 převzal Ivano Beggio rodinný podnik na výrobu jízdních kol a převedl ho do motocyklové produkce. Sídlo Aprilie je v Noale nedaleko Benátek v Severní Itálii. Pegaso 650 se vyrábí od roku 1992.Pokud máte také Pegaso, rádi cestujete nebo se vám stránka líbí, uvítám, když mi napíšete.
andreas.votice@seznam.cz
Moje práce.


TOPlist
TOPlist

[CNW:Counter]


WWW stránky zdarma.
* Kurzy * Last minute * Letenky * Kurzy akcie a burza * Reality a bydlení * Akcie * Rejstřík * Hotel Prague *