HO mašinky
První strana              Modely na 400       Eco 8         RC vybavení          Odkazy    

HO začínáme - upozornění pro zkušené modeláře:

Je to pouze deska pro děti a hrání si přes zimu :-) 

Leden 2011

 

Několik trochu novějších fotek - stav cca 11/2009

Siku traktor John Deere v měřítku :-)

I tady se pracuje...

A tady pan strojvůdce ....

_________________________

Původni fotogalerie:

Tak to začalo - říjen 2007. Prozatím jen PIKO díly a mašinky z dětství. Návrh dle kolejiště, které bylo vystaveno na Model Hobby, kam jsem šel kupovat díly na helinu a letadla......domů jsem si dones katalog Roco a Aufhagen a po návštěvě souseda (čau Radku :-)  ), který ve sklepě taky kutí a skládá desku HO bylo rozhodnuto - zima bude dlouhá a pro synka (sebe?) postavím mašinky!

Bylo jasné, že musí být dva okruhy vedle sebe - budu jezdit/závodit s Ondrou (3,5 roku), i když jak jsem se později dočetl na HO DF (magazin,modely.biz/diskuze) je to klasicky nereálný  "vlakodrom" (asi bych stejně stavěl dva okruhy, i kdybych to tenkrát věděl :-) ). 

První pokus s podkladem - papírový ubrousek a na to Balakryl. Ostatní později (ale zatím se nechci koukat na bílý PS). Cesta jen návrh (cílem je cesta po které budou jezdit RC mikroauta). Ovladácí pult v kostře - vlasně jen přepínače vyhýbky a půjčený ovladač.

Po vánocích už jezdí BR225 (Roco). Test semaforu - svítí (ale je dobré nejdříve sehnat plánek a pak dělat, aby se aspoň trochu podobal - tady ty je jen splnění slibu Ondrovi, že to "zítra ráno bude svítit" :-)

A jsme dál - ovládání analog - 2 nezávisle závislé okruhy (lze přepínat ovladání celého kolejiště mezi a ovladači + oba najednou řídí každý svůj okruh, tj. červený vnitřní okruh + smyčku a šedivý vnější okruh. Tlačítko libovolně přřaditelné (teď harwarově ovládaní závor :-) ).

Pohled na zadní část - proti vzoru Roco z MH je přidána spojka = odstavná kolej = zkratka (jak stojí Be eR ko) a plánuji přidat vzadu i další spojku vnějšího a vnitřního okruhu.

Další pohled (o měsíc později?) - stále jen modelování kopců a podkladu, ale takhle v barvě (a ve tmě) se na to dá už aspoň trochu "koukat" (i když to je relativní).

Tunel vzadu - ač mat vše se leskne (brrr) - odstavné koleje je jen návrh (je tam nějak malo místa - ale na rovné koleji jsem slíbil "garáž pro Tomáše nebo Percy" tak uvidíme).

A tady pokus s mechem a posypem (schánění foliáže na keře a stromy je v Praze docela náročné - zvlášť pro někoho kdo se v tom fakt nevyzná - ale návody mám staženy tak někdy zkusím něco z drátků umotat :-)  ). A nový lokotraktor z depa ČD Plzeň.

A na mašinkách se dále pracuje - fotky ze stavby a nekončících úprav:

 

* Kurzy * Akcie * Práce * Zájezdy * Zájezdy * Meteobox * Auto *