O hledání Boha

Pane Kaczmarczyku,
Tyto otázky jsem měla zveřejněné na internetové adrese gbook, byla bych vám vděčná, kdbyste mi na ně odpověděl. Řekněme, že chápu, že pro vznik života je zapotřebí větší síly, ale co když ta síla přichází od více Bohů nebo jiného Boha než křesťanského, vždyť i určitě v jiných náboženstvích jsou přesvědčeni, že jejich Bůh jim řídí život a on vytvořil tento svět. Ještě jsem se pořád nedozvěděla, jak mám vědět, že tento Bůh je ten jediný a pravý - o jiných náboženstvích se toho taky moc nakecá. Není to třeba tím, že zrovna v Evropě se uchytilo křesťanství? Kdyby jsme žili v Asii, tak bys¨mi třeba odpovídal na otázky o Aláhovi nebo mě přesvědčoval, že Šiva řídí můj osud, atd.
Byla bych také ráda, kdyby mi někdo ujasnil otázku na téma smrti - viz níže "další otázky od Marie". Napsals to hezky, že Ježíš zde přišel proto, aby nás zachránil, ale není to nespravedlnost k ¨lidem, kteří žili předtím? Už i v tom, že ¨víra v tohoto Boha tady není (možná byla podle Bible, ale na nějaký čas úplně zanikla)od nepaměti, že ¨ti lidé za to nemohli, že jim o Něm nikdo nic neřekl? Nebyla to nespravedlnost?
Člověk se dnes moc zajímá o otázky duchovní, protože se cítí zklamaný, osamocený v tomto světě, chce se na něco upnout, co je věčné, co jim pomůže se vyrovnat s otázkou života - neboť se řídí určitými pravidly, život není tak složitý a také smrti - nemusí se tohoto aktu bát, dokonce se někteří těší. Je mi líto, že to takhle cítím, ale je to fakt. Potřebuju, aby mi někdo vyvrátil můj názor, protože chci mít důkaz k existenci opravdového jediného Boha. Chtěla bych žít tak, abych ničeho nelitovala. Dík. Marie Je těžké věřit v něco, co nevidíš a ani si nedokážeš představit. Co když jen existuje nějaká pozitivní energie, kterou si lidé vykládají jako Boha. Co když je vše založeno na realitě, že vše dobré se ti vrátí a vše zlé také? Jak si můžu být jistá, že tento Bůh je opravdový, jistý a ne jiní Bohové ? Jak mi vysvětlíš, že tento Bůh je, když tedy věřím, že dobro se ti zůročí dobrem, ale nevěřím na božskou sílu, jen na energii proudící kolem nás, nevysvětlitelnou.
Předminulou neděli měl náš kněz kázání o mrtvých. Zaujalo mě to, protože nemám jasno v tom, co se bude dít po smrti (jak si vysvětlujete světlo, které přichází, když je člověk v klinické smrti) a co znamená čekání na soud (pochopila jsem to tak, že všichni, kteří jsou odsouzení a nejdou hned do nebe, jsou ti, kteří jdou do pekla a čekají na to, jak velký trest jim uloží).
Mám ještě jeden problém - při modlení nemám pocit, že je mi odpuštěno, protože se domnívám, že hřeším pořád, i ve chvíli, kdy se modlím, protože na mě působí mé podvědomí a neumím určit, za jakých okolností budu mít opravdu jistotu, že budu žít život věčný. Vím, že toho je strašně moc, ale mějte se mnou trpělivost, třeba jednou pochopím...Děkuji za odpovědi Marie

Odpověď


* Kurzy * Last minute * Letenky * Kurzy akcie a burza * Reality a bydlení * Akcie * Rejstřík * Hotel Prague *