Vážení voliči
Tento dopis není předvolební agitka ve prospěch jakékoliv strany.Naše sdružení ROZUMNÁ VLOBA není kandidátem na žádnou politickou funkci.Dali jsme si před volbami jediný úkol.Sestavit desatero,kterým by se podle našeho názoru měl řídit rozumný volič,kterému záleží na politickém uspořádání země.Dovolíme si předložit vám toto desatero k úvaze.
 

1. URČITĚ JDĚTE K VOLBÁM.
Argument:Nevoliči mají pravdu,že nevolba je také vyjádřením postoje.Jenže straničtí vykladači voličské vůle s neodevzdanými hlasy nakládají kreativně,je tu prostě možnost považovat nevoliče za své vlastní potenciální voliče.Kdežto volba protistrany je nezpochybnitelným vyjádřením nesouhlasu.
2.NEVOLTE MENŠÍ ZLO.
Argument:Do prostoru "menšího zla" se pokoušejí proniknout především takové strany které nemají odvahu nebo potenciál nabízet "větší dobro".Takové strany věnují většinu energie na udržení pozice "menšího zla" než na prosazování často nepopulárních ale nutných kroků.
3.NEVOLTE NIKOHO KDO VÁS V MINULOSTI ZKLAMAL.
Argument:Jestli se na kandidátkách stran vyskytují lidé,kteří se podle vás v minulosti zkompromitovali,nevolte takovou kandidátku.Jedině tak můžeme strany donutit k tomu aby se sami takových nominací vyvarovaly.
4.NEVOLTE NIKOHO KDO SPÍ NA VAVŘÍNECH.
Argument:Určitě je dobrým doporučením volit někoho kdo se osvědčil,ale zkoumejte nejprve,jestli takový osvědčený kandidát nehodlá žít pouze z bývalých úspěchů a má také program pro budoucnost.Zkoumejte také jestli vidí,že ne vše co prosadil nefunguje ideálně,zkrátka dokáže-li se i ke své vlastní práci stavět s kritickým nadhledem.
5.PŘESVĚČTE SE,ŽE VOLÍTE Z ROZMYSLEM.
Argument:Politici mají tendenci ovlivňovat vaši volbu různými manipulacemi.Zkušené a draze najaté agentury public relations upravují veřejný obraz politiků i jejich oponentů.Dokonce i někteří novináři učí  politiky vystupovat přitažlivě.Než někoho zvolíte,pečivě uvažte jestli vás k tomu vedou závažné důvody a jestli náhodou není vaše volba výsledkem šikovného PR.
6.NEVOLTE NIKOHO KDO PŘED VÁMI TAJÍ CO BUDE DĚLAT PO VOLBÁCH.
Argument:Je naprosto neuvěřitelné,že některé strany nás před volbami záměrně odmítají seznámit koho považují za svého případného povolebního spojence a koho chtějí nominovat na presidenta.Takové skandální zatajování skutečností které jsou pro mnohé voliče klíčové,by mělo být potrestáno nevolbou,jinak se v budoucnosti klidně stane,že strany rezignují na JAKÉKOLIV informace předem a příští volební hesla budou znít:"Zvolte nás a uvidíte!".
7.ZVAŽUJTE JSOU-LI PŘEDVOLEBNÍ SLIBI SPLNITELNÉ.
Argument:Existuje nekonečná množina naprosto skvělých, neuskutečnitelných nápadů.Zvažujte jestli program vychází z reality a jestli nereflektuje spíše zbožná přání.Především zkoumejte,jestli nabízené utopie v minulosti už nesčíslněkrát nezkrachovali.
8.NEDEJTE SE ODRADIT ŮDAJNOU NEPROSADITELNOSTÍ PROGRAMU.
Argument:Neprosaditelnost a nesplinitelnost jsou dvě rozdílné věci.To že momentálně nejde nějakou pozitivní myšlenku prosadit neznamená,že je  dobře ji zavrhnout.Naopak je lépe ji podpořit na její cestě k všeobecnému uznání.
9.VÁŠ HLAS NEPROPADNE.
Argument:Politici zavedených stran nás odrazují od výběru malých stran tvrzením,že nedostanou-li se tyto do parlamentu,náš hlas propadne.Protiargumenty jsou tu stejné jako u bodu 8. A navíc i mimoparlamentní strany mají při určitém zisku hlasů nárok na příspěvek na činnost a považujete-li jejich činnost za pozitivní je vhodné je tímto způsobem podpořit.

10.NEVOLTE SPOLEČNÝ ZÁJEM.
Argument:Politici nám sugerují,že hájí zájmy všech voličů.Je to protimluv,naše zájmy jsou nevyhnutelně rozdílné.Jiné zájmy má podnikatel, jiné zemědělec,jiné zpěvačka,jiné kadeřnice a jiné kominík.Společný nebo národní zájem je trik, jak nahnat do houfu co nejvíce lidí,bez ohledu na to,že podstatný díl stranického programu bude sloužit jen malé části voličů.
 
 
Za sdružení ROZUMNÁ VOLBA
KRYŠTOF VOLNÝ
 
P.S: jestli vás tento text zaujal a máte pocit,že by se s ním mělo seznámit více voličů,to nejmenší co můžete pro jeho šíření udělat je poslat ho dál.

Tento dopis se šíří českým internetem a studio
Ugly-Orca
se ztotožnilo s jeho obsahem.
Dodáváme jen
hlavně pozor na P.R Agentury
 
 

 Na hlavní stránku

 

LITERÁRNÍ TERORISMUS na http://binarniladin.bloguje.cz

* Kurzy * Last minute * Letenky * Kurzy akcie a burza * Reality a bydlení * Akcie * Rejstřík * Hotel Prague *