The Teplo – The Beatles Revival Kladno (Prague)

Jste návštěvník číslo
Datum poslední aktualizace: středa 23.7.2003

OBSAH STRÁNKY


INFORMACE O KAPELE

The Teplo - Hey hey rock'n'roll.
Bigbítová kapela The Beatles Revival - The Teplo je českomoravská kladensko-zábřežská kapela a hraje písničky kapely Beatles. Je to divný, ale je to prostě tak!
Je složena z bývalých a současných členů kapel BRUTUS ROCK, PANGEA – Beatles Revival, Rolling Stones Revival Prague a Band Medvídka Pú a je jediným českým Beatles Revivalem, který používá absolutně originální nástroje, na které hráli Beatles, má na zakázku ušité tři nejslavněší sady kostýmů, které používali Beatles a basista Zbyněk McMaulis se kvůli absolutní autentičnosti přeučil v červenci 2002 hrát na leváckou stranu STEJNĚ JAKO PAUL McCARTNEY, takže pódiová silueta je dokonalá. A pozóór - dotáhli jsme to do absurdity a ze severoanglického Liverpoolu z Beatle Shopu jsme si přivezli čtyři páry absolutně originálních bot, které používali Beatles - jsou krásné, strašně dřou, jmenují se Chelsea Beatles Cavern Boots - a je to přesně ono!!!!!
Obsazení:
Petr "Luxus Rychna" Lux - kytara, zpěv, piáno, housle.
Luděk "Prassetti Prase" Prasák - kytara, zpěv, harmonika.
Zbyněk "Ardy" McMaulis - baskytara, zpěv.
Jirka "Tryskáč, Rolo, Lobbo Tommy" Tomišín - bubny, zpěv
.
Kapela hraje kdekoli, kam ji někdo pozve, ale hlavně v rockových klubech, sálech, bigbítových zábavách, plesech, maturitních plesech, večírcích, slavnostech, festivalech a propagačních akcích po celých Čechách, Polsku, Slovensku , Německu , Rakousku, Holandsku a Maďarsku. A po srpnu 2003 i Velké Británii.
.
Originální nástroje a pódiová aparatura
Sólová kytara Rickenbacker 330 Fireglow , zesilovač VOX AC30
Doprovodná kytara Rickenbacker 350 Liverpool, Epiphonne j160 EVC model John Lennon, zesilovač VOX AC 30
Basová kytara Höfner Violin Bass, zesilovač VOX T100
Bicí Ludwig (vyrobené v roce 1967) - Black Oyster - Ringo Finish
.
Kostýmy
Beatlemánia I. černé obleky se stojáčkem používané v roce 1963
Beatlemánia II. šedé obleky s černými klopami používané v letech 1964 - 1965
Shea Stadium Jackets - prakticky nejslavnější a nejhezčí kostým - uniformy používané v letech 1965 - 1966
Originální boty Chelsea Beatles Cavern Boots - zakoupené v Beatle Shopu v anglickém Liverpoolu
.
Na začátek stránky

NOVINKY, AKTUALITY, POMLUVY

.
Připravujeme podrobnou reportáž v berlínského Estrel Beatles Festivalu, bude hotová asi tak za týden. Zatím je stručný popis našeho působení v Berlíně dole ve zhodnoceních.
.
A aby toho nebylo málo, tak ještě 23.8.2003 od 18:30 do 19:30 máme interview a live acoustic set v liverpoolském rádiu BBC MerseySide Radio v pořadu On The Beat reportéra Spencera Leigha, se kterým jsme se zpřátelili na berlínském Estrel Beatles Festivalu. To bude mazec!!!!!!
.
NEUVĚŘITELNÉ SE STALO SKUTEČNOSTÍ!!!!!!!!!! The Teplo jede vystupovat do LIVERPOOLU!!!!!!! Pořadatelé nejprestižnějšího Beatle Festivalu Liverpool International Beatle Week na světě nás pozvali na 5 vystoupení do Liverpoolu. 2 vystoupení budou dokonce v legendárním Cavern Clubu, kde Beatles odehráli 292 koncertů. Budeme tam vystupovat mezi 22.8.-24.8.2003. Na tento festival zvou pořadatelé pouze 1. světovou ligu Beatles Cover Bandů, takže jsme velice poctěni tímto pozváním.
.
Nové amazing Help! z vystoupení na MTV - dole na stránce!!!!!!!!!!!.
.
The Teplo se objeví v dalším TV pořadu a to v pořadu Vládi Hrona na ČT1 - Jsou Hvězdy, Které Nehasnou . Pořad natáčíme 25.-26.6. v divadle ve Slaném. Kdo z Vás by chtěl přijít jako kompars, jste vítáni.
.
Skupina The Teplo se zúčastní letos v červenci (18.7-20.7.) berlínského Beatle festivalu - Berlin Estrel Beatles Festival. The Teplo tam vystoupí jako host každého ze tří večerů pod jménem Beatles Revival Prague - což je jméno kterým se prezentuje skupina v zahraničí. Další hosté festivalu budou - blízká přítelkyně Beatles Astrid Kircherr, první manažer Beatles Alan Williams, majitel známého hamburského Star Clubu Ulf Krüger, známá bigbítová skupina The Rattles, basista skupin Manfred Mann a Plastic Ono Band a blízký přítel Johna Lennona - Klaus Voorman a spousta dalších. Bude to super. Bude se bydlet v nejlepším hotelu v Berlíně. A Luxík už se těší, až vyzkouší, jestli Němky jsou opravdu tak chladné, jak se říká.
.
Nové amazing video Please, Please Me dole na stránce!!!!!!!!!!!.
.
Odehráli jsme perfektní koncert. Bylo to v Chorzowsko-Katowickém parku oddechu(něco jako je v Londýně Hyde Park, akorát tohle byo větší). Hráli jsme pro 27 tisíc diváků. Super atmosféra a 2x50kW aparát. To se nehraje každej den.
.
Tak jsme přežili obě natáčení do TV. Ta maďarská byla hustá, protože jsme nikomu nerozuměli a ještě jsme večer hráli na nějaké párty v Brně. Tam nás přišel podpořit baskytarista a zpěvák Beatles Revivalu Pangea - Jirka Zita, který se zrovna nacházel ve městě. Vydržel tam s námi až do konce, fotil tam a nám se zdálo, že tam balil i nějaké kočičky. Ty fotky budou určitě co nejdříve k dispozici někde na internetu.
.
V sobotu 17.5. 2003 ve 20:00 The Teplo vystoupilo v TV pořadu GoGo Show na TV NOVA - hráli jsme tam Please, Please Me .
.
Ve středu 21.5. jsme vystoupili v dalším televizním pořadu - tentokrát v maďarské TV MTV ve 20: 00 v pořadu Valahol Európa - tam jsme hráli Help! a Please, Please Me. Informace o pořadu lze najít zde . Valahol Európa - MTV Maďarsko.
.
Péťa "Rychna" Lux do kapely perfektně zapadl a dokonce už protahuje některé souhlásky, které se v Zábřehu vyslovují kratce. Také už se naučil kapelní řeč - DEKštinu.
.
Jirka Vonka sice přežil pád laviny na GrossGlockneru, ale nnevyrovnal se s tím. Odjel proto po vzoru George Harrissona meditovat do Indie. Chce tam žít půl roku a pak chce být půl roku v Austrálii a chvíli pracovat v Holandsku. Poslední zpráva je, že Jirka je živ a zotavuje se ze strašného průjmu v indickém městě Goa.!!!!!!!!!!!. Všem svým fanynkám vzkazuje, že až přijede, tak by s s nimi rád sešel.
Za Jirku se nám podařilo po precizní personální práci sehnat perfektní náhradu. Vykradli jsme kapelu Beatles Revival Pangea ze Šumperského okresu (sorry kluci) a výborný kytarista a zpěvák Petr Lux neodolal našemu nátlaku a podepsal spolupráci a už s námi hraje. To dojíždění ze Zábřehu je trošku komplikované, ale co se dá dělat, to je život a ruští samopalníci za války zalehávali vlastními těly střílny německých bunkrů - proti tomu je dojíždění ze Zábřehu srandička.
.
.
.
Jirka Vonka přežil pád v lavině na rakouském Grossglockneru a měl dokonce interwiev ve všech rakouských a českých televizích.
Na začátek stránky

STRUČNÁ HISTORIE KAPELY THE TEPLO

Kapela The Teplo vznikla někdy koncem roku 1990 spojením trosek gymnaziální skupiny Lebka Plná Čaje se šampiónem ve hře na příčnou flétnu Davidem Vidunou. Fáze příprav kapely na první vystoupení trvala asi dva roky, během nichž se losovalo, kdo na co bude hrát. První vystoupení absolvovala kapela v pátek 13.3. 1992 v kladenském klubu Klubko 55 na folkovém festivalu "Folk bez namáčení", který se jí podařilo totálně rozložit, protože všichni očekávali podle plakátů country skupinu. Nicméně skupina si získala v Kladně značnou popularitu a absolvovala do června 1993 několik úspěšných vystoupení. Zakládající sestava skupiny byla Luděk Prasák - kytara, zpěv; Zbyněk Maulis - baskytara, zpěv; Miroslav Vaic - kytara, zpěv; David Viduna - bubny, zpěv, příčná flétna. Zlomovým se stal samostatný koncert na koupališti V Bažantnici v Kladně, který sice dopadl výborně a navštívilo ho i přes nepřízeň počasí téměř 300 lidí, ale Viduna s Vaicem ho psychicky nezvládli a kapelu opustili. Viduna navíc s poznámkou, že chce dělat hudbu.
Oba odpadlíci byli okamžitě druhý den nahrazeni kytaristou a zpěvákem Michalem Kobersteinem(čti Kobrštajnem) a bubeníkem Jiřím "Tryskáčem" Tomišínem z jiné kladenské revivalové kapely Brouci, která tím pádem přestala existovat a The Teplo nemělo v Kladně prakticky žádnou konkurenci. Teplo odehrálo v tomto složení asi 5 vystoupení. Toto složení se rozpadlo v prosinci 1993 hlavně kvůli Tomišínovu pokročilému alkoholismu.
Až do února 1994 se nedělo vůbec nic, dokud nepřišel z vojny Radek "Abe" Endrle. Maulis a Prasák s ním začali zkoušet ve třech, ale práce šla velice pomalu a po půl roce bylo nazkoušeno asi jen patnáct písniček. Namáhavá práce byla korunována až v červnu 1994 strašným vystoupením v Libušíně na rockovém festivalu společně s Plus Naši a Vítkovým Kvartetem. Po této smutné události se až do září 1994 nedělo opět nic. Až nakonec přišel Vaic s tím, že by se mělo zase hrát. Nacvičilo se v sestavě Maulis, Prasák, Vaic, Viduna, Abe asi třicet písniček a začalo se vystupovat. Viduna hrál na flétnu a zpíval. Nevydržel však dlouho a z kapely odešel . V dubnu 1996 odešel Abe, protože začal podnikat. Naštěstí za něj zaskočil Jirka Tomišín a v kapele už zůstal. V červnu 1996 se o Teplo začal zajímat Saša Pleska z bigbítové legendy Brutus Rock. Teplo dělalo Brutusu předkapelu a týden nato začali Prasák a Maulis v Brutusu hrát. Byl odehrán další vážně míněný poslední koncert v září 1996, ten však z technických důvodů odbubnoval Vladěna Hasal z Brutusu.
Kapela na sedm měsíců úplně zanikla a od září 1996 do března 1997 se vůbec nesešla. Až v březnu 1997 se opět sešel Prasák s Vaicem a pokoušeli se Teplo obnovit.
Koncem roku 1997 začal Prasák pauzovat v Brutusu a věnovat se více Teplu ,které v té době vystupovalo s náhradním basistou Jaroslavem „Gigim" Brouskem z bluegrassové kapely Minaret, který zaskakoval za Z. Maulise, který hrál v Brutusu stále pravidelně. V lednu 1998 se konal v pražském Lucerna Music Baru rozlučkový koncert Prasáka se skupinou Brutus. Bohužel v červnu 1998 oznámil Míra Vaic, že končí. Pak hrál chvíli Michal Koberstein (asi rok a půl), pak epizodně Martin Hrubý a "Stone" Zbyněk Schickelgrubber. V říjnu 2000 přichází Jiří "George" Vonka a jako správný povaleč do skupiny zapadá a zůstává.
Jiří Vonka 29.3.2003 odletěl z Frankfurtu pravidelnou linkou do Bombaje v Indii. Zůstane tam půl roku a pak bude půl roku v Austrálii a v Holandsku - držíme Ti palce, ať to přežiješ, ty magore!!!!!! Místo něho už hraje Péťa Lux ze šumperské Pangey a stal se významnou zpěvovou posilou, protože zpívá nejlépe ze všech kytaristů v pohnuté historii kapely The Teplo.
Stále v progresu ...........
Na začátek stránky

INFORMACE O VYSTOUPENÍCH

Upoutávka z německých novin na putovní Music Show All You Need Is Love, se kterou jezdíme po Německu.
Rozpis nejbližších vystoupení: červenec srpen 2003
Pá 4.7.2003 Chrudim - prostranství před divadlem K. Pippicha - odpoledne - public
So 5.7.2003 Příbor - Stadion 21:00 - 22:00 - Radostný Festival - public
Ne 6.7.2003 Landshut(DE) – Residenz 20:00 – All You Need Is Love Music Show
Út 8.7.2003 Feldkirch(AT) - Montfort Haus - jako hosté nějakého zábavného večera - public
Čt 10.7.2003 Radolfzell(DE) - 20:00 – All You Need Is Love Music Show – Konzert Segel
Ne 13.7.2003 Oberstdorf(DE) - 20:00 – All You Need Is Love Music Show - Kurhaus
Pá 18.7.2003 Berlin(DE) Berlin Estrel Beatles Festival cca 20:00 - very public
So 19.7.2003 Berlin(DE) Berlin Estrel Beatles Festival cca 20:00 - very public
Ne 20.7.2003 Berlin(DE) Berlin Estrel Beatles Festival cca 20:00 - very public
So 26.7.2003 Straubing(DE) - 20:00 – All You Need Is Love Music Show
.
Pá 1.8.2003 Augustow(PL) - 19:00 – Augustowske Lato Teatralne
So 2.8.2003 Slawa(PL) - Rynek - cca 20:00 - public
Čt 7.8.2003 Boletice - private
Pá 8.8.2003 Horní Planá - Kulturní Centrum - 20:00 - public
So 9.8.2003 Praha – Praha Sparta Hala – 3x2 písničky – 12:20 – 15:30
So 9.8.2003 Lázně Bělohrad - open air – 19:00 - public
So 16.8.2003 Pardubice – Zimní Stadion 14:00 – 14:20
So 16.8.2003 Městečko Trnávka - festival 21:00 - 21:45 - public
St 20.8.2003 Miskolc(HU) - náměstí 20:30 - public
Pá 22.8.2003 Liverpool(GB) - Cavern Club 23:00-23:45 Beatle Week
So 23.8.2003 Liverpool(GB) - Cavern Club 16:00-16:45 Beatle Week
So 23.8.2003 Liverpool(GB) – 18:30 – 19:30 BBC MerseySide Radio Liverpool in program On The Beat with Spencer Leigh interview + one song live unplugged
So 23.8.2003 Liverpool(GB) - Cavern Club Front Stage 20:00-20:45 Beatle Week
Ne 24.8.2003 Liverpool(GB) - Adelphi Hotel Crosby Suite 17:50-18:15 Beatle Week
Ne 24.8.2003 Liverpool(GB) - Cavern Pub 15:00-15:45 Beatle Week
Ne 24.8.2003 Liverpool(GB) - Cavern Pub 19:00-19:45 Beatle Week
Út 26.8.2003 Bad Worishofen(DE) 20:00 – All You Need Is Love Music Show
So 30.8.2003 Náměšť na Hané - public
Ne 31.8.2003 Czechowice-Dziedzice(PL) - Rynek cca 19:00 - public
Na začátek stránky

KONTAKT NA KAPELU

Napište nám cokoliv !

Pokud chcete dostávat e-mailem zprávy o vystoupení kapely The Teplo, napište nám mail a do předmětu napište PROGRAM.
Pokud chcete dostávat informace o vystoupeních jako SMS zprávu na mobilní telefon, tak nám pošlete Vaše číslo a připište k němu okres, ve kterém bydlíte.
Náš mail je : theteplo@post.cz

Telefonický kontakt na kapelu:0603/547668

Na začátek stránky

REPERTOÁR KAPELY THE TEPLO

Co že hraje kapela The Teplo za songy ?

A Hard Day's Night - The Beatles
And I Love Her - The Beatles
Tell Me Why - The Beatles
Can't Buy Me Love - The Beatles
Any Time At All - The Beatles
Things We Said Today - The Beatles
You Can't Do That - The Beatles
I'll Be Back - The Beatles
From Me To You - The Beatles
Help! - The Beatles
P.S. I Love You - The Beatles
I'm A Loser - The Beatles
Ticket To Ride - The Beatles
Do You Want To Know A Secret - The Beatles
All My Loving - The Beatles
You're Going To Lose That Girl - The Beatles
Every Little Things - The Beatles
She Loves You - The Beatles
I'll Get You - The Beatles
I Call Your Name - The Beatles
Ain‘t She Sweet - The Beatles
Please, Please Me - The Beatles
I Want To Hold Your Hand - The Beatles
Komm Gibt Mir Deine Hand - Die Beatles
Don't Let Me Down - The Beatles
Do You Want To Know A Secret - The Beatles
Roll Over Beethoven - podle The Beatles (Chuck Berry)
Rock'n'roll Music - podle The Beatles (Chuck Berry)
Twist And Shout - podle The Beatles
Mr. Postman - podle The Beatles
Slow Down - podle The Beatles
I Feel Fine - podle The Beatles
This Boy - podle The Beatles
Another Girl - podle The Beatles
I Need You - podle The Beatles
Baby´s In Black - podle The Beatles
I´ll Get You - podle The Beatles
I´ll Cry Instead - podle The Beatles
If I Needed Someone - podle The Beatles
Nowhereman - podle The Beatles
You´re Going To Lose That Girl - podle The Beatles
Hold My Hand - podle Nastyho, Dirka, Barryho a Stiga
You Really Got A Hold On Me - podle The Beatles
V progresu .......
Na začátek stránky

NAŠE OBLÍBENÉ STRÁNKY

Na začátek stránky

AUDIO A VIDEO UKÁZKY THE TEPLO

Na začátek stránky

STRUČNÉ ZHODNOCENÍ POSLEDNÍHO THE TEPLA

Na začátek stránky

NĚJAKÉ FOTOGRAFIE SKUPINY THE TEPLO

.