Tyto stránky vyhrály soutěž "WEB TÝDNE" za 30. týden roku 2000 pořádanou na multiwebu.cz

Velká letní (skoro) skandinávská cesta

aneb

Skandinávií nejen vlakem


Na letošní dovolenou jsme se chystali docela dlouho. Letos nám ale oběma bylo 25, což znamená, že od příštího roku přicházíme o řadu výhod. Zejména tato okolnost nás donutila dále neodkládat cestu na sever.

Původně jsme cestu plánovali jako měsíční, ale vzhledem k nedostatku dovolené jsme ji museli zkrátit na tři týdny. Původně také měla být výlučně skandinávská, z různých důvodů jsme ji nakonec protáhli do Německa a především Švýcarska, kde nám také platil Inter Rail.

 V následujícím textu se pokusíme ve zkratce popsat, kde jsme byli, a co jsme tam dělali ne snad proto, že bychom tolik toužili po sdílení zážitků. Hlavním důvodem je skutečnost, že my sami jsme se při přípravě cesty setkali s mnoha teoretickými průvodci, ale jen jedním praktickým poradcem (zejména pro milovníky horských přechodů) na českém Internetu , který nám řekl, jak to zhruba chodí, co si určitě vzít, co nechat doma, kam se určitě podívat, co vynechat, kolik co stojí. Další užitečné stránky (samozřejmě kromě té naší :-) jsou stránky Severských listů a také osobní stránky jejich webmastra Michala Stanovského. Docela nám to pomohlo a chceme tak pomoct i dalším lidem, protože výše zmiňované stránky jsou už lehce zastaralé a cesta v nich popsaná je trochu jiná než naše. Pokud někdo vládne anglicky nebo norsky, dá se s trochou šikovnosti při práci s vyhledávači najít skoro všechno na Internetu.


Vybavení na naši cestu jsme zakoupili v internetovém obchodě:

Homepage autora:
http://www.tady.cz/welcome


* Kurzy * Akcie * Práce * Zájezdy * Zájezdy * Meteobox * Auto *