ŠKLUBANI


 

… a zde něco málo o nás, r. 2005

 

Ve Spešově se hraje nohejbal od dob, kdy jsem byl ještě docela malý. Možná i ještě dřív. Centrum nohejbalového dění bylo na místním koupališti, kde hrávali naši otcové, jejich kamarádi a kluci z přilehlých obcí. Postupně jsme si s nimi začali kopat přes síť a časem jsme pro ně byli důstojnými soupeři. Poté jsme překročili hranice obce a začali se zúčastňovat  příležitostných turnajů v okolí. Asi náš první větší úspěch byl cca v roce 1988 na tradičním pouťovém turnaji ve Vavřinci, kde jsme vyhráli. Ovšem vzhledem k věku, bylo nám tehdy asi šestnáct let, jsme místo vystavené první ceny – láhve meruňky - či co to bylo, dostali chleba se sekanou. Od té doby se nepravidelně účastníme různých turnajů na okrese, např. v Blansku, Krasové, Rájci-Jestřebí, Horní Lhotě, Jedovnicích, Adamově, Černé hoře atd. se střídavými úspěchy.

 

Když jsme vybírali nějaké jméno, pod kterým budeme nadále vystupovat, tak jsme se dohodli na názvu ŠKLUBANI. A pod tímto jménem nyní vystupujeme. Zde jsou nějaké návrhy našeho loga.

 

 

 

Logo2

 

Mezi první členy naší „nohejbalové generace“ patří, řazeno dle abecedy:

 

Bedan Petr, 1973

Běluša Ondřej, 1972

Komárek Jiří, 1973

Komárek František ml., 1977

Man Marek, 1973

Poděbradský Marian, 1978

 

Někteří z výše uvedených již nohejbal nehrají, ale jistě měli naběháno mnoho hodin na hřišti.

 

Tímto bych i poděkoval našim starším, otcům a přátelům, že nás k tomuto sportu přivedli, a snad i něco naučili. Byly to:

 

Klimeš Oldřich

Komárek František st.

Kouřil Radek

Poděbradský Břetislav

 

… a další, zejména z Dolní Lhoty

 

 

V minulých letech u nás nohejbal docela stagnoval, byly doby, kdy jsme se sotva sešli na dva turnaje za rok, bez tréninku. Avšak během posledního roku, skoro dvou, jsme se domluvili s klukama z Rájce a hlavně přes zimu si s nimi chodíme zahrát. Účast nebývá také moc slavná, ale dost často jsme si zahráli i tři na tři. Naše stávající družstvo nyní hraje v sestavě Jiří Komárek, Jaroslav Musil, František Komárek ml., Pavel Ševčík. a Marian Poděbradský

 

Naposledy jsme ve Spešově pořádali turnaj v květnu r. 2001, kterého se zúčastnily družstva ze Spešova, Rájce-Jestřebí, Adamova a Marianína. Vyhrálo družstvo z Adamova, na víc si nevzpomínám.

Nějaké foto:

Naše družstvo

Vyhlášení výsledků turnaje 1. ročníku "Škluban CUPu"

 

Na podzim roku 2005 jsme založili blanenskou neoficiální okresní soutěž, kam se náš tým také přihlásil. Na soupisce jsou v současnosti Jiří Komárek, František Komárek ml., Jaroslav Musil, Pavel Ševčík, Marián Poděbradský. Domácí zápasy se hrají na hřišti ve Spešově, ve sportovním areálu na Bahnech.

Děkujeme obci Spešov, která nám pro 1. ročník blanenské soutěže zakoupila síť a míč.

V zimě roku 2005/06 pokračujeme v poctivé zimní přípravě v tělocvičně rájecké ZŠ, kde s námi ještě trénují Radek Dovrtěl, Petr Břoušek, Libor Brázda a Milan Musil

kde nás najdete?

Zpět na úvodní stranu.


 Počítadlo přístupů:   CNW:Counter

Neberte prosím tyto stránky jako vrchol designérského či programátorského umu, ale jako údaje poskytující nějaké informace o nohejbalu na blanensku. 


* Kurzy * Last minute * Letenky * Kurzy akcie a burza * Reality a bydlení * Akcie * Rejstřík * Hotel Prague *