ARCHÍV AKTUALIT


26.9.2006 - Dlouho jsem nic nepsal, tak snad jen, že několik  zápasů je odloženo. Soutěž se pomalu rozběhla.

6.9.2006 - Lazinov - Svinošice, odloženo, Isan Blansko - Křtiny, odloženo na 15.9.06, 17:00 hod 

4.9.2006 -  Soupiska je uzavřena, zítra začínáme. Máme přihlášeno devět týmů. Opakuji, zejména pro nově přihlášené týmy, že domácí včas kontaktují soupeře a domluví se oboustranně na termínu. Nohejbalu zdar.

31.8.2006 -  Máme přihlášeno další družstvo jménem Vořešpruti, jsou to kluci z Lazinova. Kompletní rozlosování podzimního kola, seznam týmů bude upřesněn v neděli 3.9.2006, v sobotu mají ostatní ještě poslední možnost se přihlásit.

29.8.2006 -  Do druhého ročníku nenastoupí vítěz 1. ročníku NST Rulíšek. Přihlásilo se další nové družstvo Čili Svinošice.

28.8.2006 - Vítězem historicky prvního ročníku nohejbalové soutěže se stal tým NST Rulíšek, druhý je tým TJ Sokol Šebrova a třetí TBC Boskovice.

Setkání se mi stále nedaří zorganizovat, nicméně další ročník začíná v 36. týdnu, tj. od 4.9. - 10.9.2006. Pohár pro vítěze 1. ročníku bude zajištěn hned, jak se k tomu dostanu, nějak nestíhám. Větší pohár bude putovní, menší již zůstane vítězům a dalším dvěma umístěným do 3. místa. Jsou změny v herním systému. Budou zrušeny dva zápasy trojek a místo toho jsou zařazeny dva zápasy dvojek. Čili 1. zápas trojka, 2, zápas dvojka, 3.- zápas dvojka, 4. zápas trojka. Pokud ve svém okolí znáte někoho, kdo by se chtěl zapojit do naší soutěže, ať se ozve do 1.9.2006 včetně. Také ať se ozve ten, který již hrát nechce. Automaticky do soutěže zařazuji družstva, která již hrála první ročník, mimo družstva Boskovic, které odstoupilo. Zatím je jedno nově přihlášené družstvo, ISAN Blansko. Do konce srpna budou aktuálně uvedeny hrací termíny.

Zápisné bude 200,- Kč / družstvo. Je možné zaplatit při utkáni se Šklubany Spešov. Pokud nebude zaplaceno, utkání se kontumuje ve prospěch Spešova. To žertuji, ale zaplatit se to musí. Bude zpřísněno také nezodpovědné chování jednotlivých družstev. Pokud se jedno družstvo nedostaví na utkání bez omluvy alespoň 1 hod. dopředu (myšlena ta omluva ) a soupeř nepotvrdí změnu, bude zápas kontumován 8:0 ve prospěch připraveného družstva a nedostavivší se družstvo bude pokutováno částkou 100,-Kč. K dalšímu zápasu bude připuštěno po zaplacení této pokuty, resp. se poté budou započítávat jeho výsledky do tabulek. Po třech kontumacích bude družstvo automaticky vyřazeno ze soutěže. Čekací doba na soupeře bude 15 minut, pokud soupeř zavolá min. hodinu předem, tak je možné se domluvit individuálně. Případný odložený zápas se musí odehrát do 14 dnů od ukončení řádného hracího týdne. Také výsledky, i odložení zápasu je potřeba hlásit do konce daného hracího týdne, jinak bude pokuta 50,- Kč za nenahlášení. Toto se týká domácího týmu.

Tato soutěž je organizována ryze soukromě a ve volném čase. Nemám žádnou pravomoc nějakým způsobem vymáhat výše uvedené zápisné a "pokuty", je to vše založené na vzájemné důvěře. K tomuto kroku jsem přistoupil po rozvaze, že jsem někdy dost pracně "doloval" výsledky (telefonem, mailem ) a tím pádem chyběla kontinuita v předání výsledků do blanenského tisku, kde pak byla uvedena tabulka výsledků. Mám však možnost "ignorovat" týmy, které budou mít nějaké resty a jejich případné výsledky nepočítat do tabulek, nebo je spíše kontumovat ve prospěch soupeřů. Také předpokládám, že na nepořádné týmy bude působit i tlak od soupeřů, protože díky nim se těm pořádným nebudou moci počítat výsledky ( možná je to trochu nespravedlivé, ale je to páka )

Všechny vybrané finance budou zpět použity na ceny, nebo jiným způsobem vráceny do soutěže. Nebudou použity na telefon, mail či něco pro mou potřebu.

Neodehraný zápas mezi TBC a Slovanem bude brán jako dokonalá remíza 4:4, bylo dost času na dohrávku.

18.7.2006 - Konečně se mi podařilo zaktualizovat tabulky. Chybí odehrát pouze jeden zápas, a to TBC Boskovice - Slovan Zborovce. Již vybírám termín na setkání, kde se bude diskutovat o dalším ročníku soutěže, změnách herního systému apod.

8.6.2006 - V sobotu 10.6.06 se ve Skrchově koná kvalifikační turnaj Skrchov open 2006, více info na www obce Skrchov

Dále se 24.6.2004 koná tradiční nohejbalový turnaj v Krasové, občerstvení a ceny zajištěny pro všechny týmy. Kontakt p. Lakota tel. 723 312 360.

Trochu nestíhám aktualizovat tabulku, ale cca do týdně to bude v pořádku. Také nemám hlášeny všechny výsledky.

29.5.2006 - ODSTOUPENÍ BOSKOVIC - DISKUZE
Navrhujete tuto skutečnost řešit kontumací výsledků jarního kola, nebo zrušením všech výsledky ze zápasů celého ročníku? Více viz. diskuze v Návštěvní knize.

15.5.2006Kompletní 4. kolo je za námi, výsledky viz. tabulka. 

12.5.2006 - Tak konečně jsem se dostal k tomu, abych doplnil aktuální výsledky a tabulku . Bohužel naši soutěž opustil tým Boskovic, prý už nechtějí hrát. Škoda. Jejich. Každý tým hraje dobrovolně, nikoho nenutíme. I tak si ale myslím, že kluci z Boskovice ( pozor, nezaměňovat za tým TBC Boskovice ), mohli alespoň ze slušnosti tuto skutečnost oznámit a ne zvolit způsob jednání, jaký zvolili. Všechny jejich zbývající zápasy budou kontumovány 0:8.

24.4.2006 - Jarní část soutěže byla zahájena, odehráli se tři zápasy, dva byly odloženy pro nezpůsobilost terénu. Výsledky jsou již uvedeny v sekci tabulky.   

Najde se v našich řadách nějaký šikovný grafik či programátor, který by udělal tyto www stránky tak, aby byly odpovídající dnešní době?

Po dlouhé zimní přestávce se v 16. týdnu, tj. od 17.4.2006 zahájila jarní část okresní nohejbalové soutěže. Jedná o dost rozšířený sport, který má na amatérské úrovni mnoho příznivců a poměrně širokou základnu. Postupně se o nohejbalu začínají objevovat zprávy nejen v tisku, ale i na televizních obrazovkách, zejména na ČT4. Zveme všechny fanoušky a faninky i zájemce o zařazení do soutěže, aby nás přišli povzbudit, rozšířili naše řady a společně s námi dostali nohejbal ještě víc do povědomí ostatních lidí. Informace o soutěži, rozlosování zápasů, fotogalerii a vše co vás bude zajímat najdete na www.multiweb.cz/nohecbk. Stávající první ročník je složen z deseti týmů, ve kterých jsou zastoupeny obce z celého blanenského okresu. Nejen malá kopaná, ale také nohejbal rozšiřuje sportovní vyžití v obci a tím také její zviditelnění.

Přeji všem mnoho sportovních i nenohejbalových úspěchů a také aby jarní část našeho prvního ročníku proběhla bezproblémově jako ta podzimní a při zahájení druhého ročníku byla naše soupiska rozšířena o další týmy. JFK.

10.4.2006 - Do zahájení soutěže nám chybí týden. Některá hřiště jsou již připravena, některá ještě leží pod sněhem. Připomínám, že v neděli 16.4.2006 je poslední termín na změnu v soupisce. Volné pozice je však možné doplnit i v průběhu soutěže. Již se můžete navzájem kontaktovat a upřesnit si termíny prvních zápasů. Zde je uveden jmenný seznam  všech hráčů, kteří mohou hrát. Prosím týmy, u kterých nejsou nahlášena data narození, aby tak učinili. Dále zde rád zveřejním odkazy na www stránky ostatních týmů, pokud nějaké máte.

 

17.2.2006 - Jarní část soutěže bude zahájena v týdnu od 17.4.2006. Do zahájení je také nutné oznámit případné změny v soupisce, pozdější změna nebude možná.

 

26.10.2005

Počasí nám stále přeje, dohrálo se 7. kolo a odložené zápasy z kol minulých.  Do konce podzimní části soutěže chybí odehrát dvě kola. Po více než tříměsíční mailové komunikaci s různými představiteli Českého nohejbalového svazu ( ČNS ) jsem nedostal konkrétní odpovědi na otázky registrace naší soutěže v ČNS, možného postupu výše apod. Od předsedy ČNS jsem dostal jen asi dvakrát nebo třikrát slib, že se ozve někdo kompetentní. Neozval se ani po urgenci. Vypadá to tak, že si dál budeme kopat jen tak pro sebe a pro radost.

 

Ohledně doručování papírových zápisů utkání: - přestěhoval jsem, tak mi zápisy nevhazujte do poštovní schránky na Okružní, ale do Spešova, anebo poštou na Jiří Komárek, 9. května 18, Blansko, 678 01. Také teď mám omezený přístup k mailu, takže nevím jak budu stíhat aktualizace.

 

Pokud bude zájem a někdo zajistí na nějakou sobotu tělocvičnu, tak si můžeme v hrací přestávce - zimním období uspořádat malý turnaj pro týmy přihlášené v soutěži.

 

17.10.2005

V 6. kole nebyly odehrány dva zápasy. Situace s hlášením výsledků je stále špatná. Je přidán odkaz  Prohřešky , kde budou oznámeni ti, kteří včas nenahlásí výsledky či se jinak proviní vůči systému soutěže, soupeři apod.

 

10.10.2005

Dohnali jsme deficit z minulého kola, kde byly odloženy některé zápasy. Poslední chybějící zápas 5. kola se odehraje asi v úterý 11.10.2005. Vstoupili jsme do druhé poloviny podzimní části soutěže. Zlepšil se přístup zástupců týmu s včasným hlášením výsledků, i když ještě to není úplně ideální. V pondělí ráno musím sám některé výsledky zjišťovat. Toto však již dělat nebudu a nenahlášené výsledky nebudou zpracovány v tabulkách a nebudou také nahlášeny do novin. Děkuji za pochopení.

 

26.9.2005

Kompletní třetí kolo je odehráno. Odložený zápas 2. kola Šebrov - Boskovice skončil kontumačně 4:0 pro Šebrov, kdy hosté zápas zrušili.

 

19.9.2005

Druhé kolo je za námi, jen zápas TJ Sokol Šebrov – Boskovice je odložen na pátek 23.září. Znovu upomínám, výsledky odehraných zápasů hlaste nejpozději v neděli ( i odložení apod.). Je to nejen ohledně zpracování tabulek, ale také z důvodu zveřejnění výsledků v novinách Týden u nás, kde se výsledky musí nahlásit nejpozději v pondělí ráno.   

 

12.9.2005

Tak máme za sebou celé první kolo, výsledky jsou již zapsány v tabulce. Výsledek utkání mi ale posílejte formou SMS nebo na mail nejpozději v poslední den hracího týdne, tj. v neděli, abych mohl zpracovat tabulku a zveřejnit ji. Pokouším se domluvit, aby výsledky byly zveřejňovány v Týdnu u nás. Papírové zápisy můžete poslat poté poštou nebo předat osobně. Děkuji.

 

V rozlosování byl opraven 3. zápas ve 4. kole, kde bylo chybně uvedeno NST Rulíšek - H. L. Ducks, správně je NST Rulíšek - Boskovice.

 

Již se žádné další týmy nepřihlásily, takže v letošním 1. ročníku bude jen jedna skupina o deseti účastnících.

 

7.9.2005

Celkový počet přihlášených týmů je deset, posledním týmem jsou Křtiny. Soutěž již byla zahájena. V sekci rozlosování  je zveřejněno rozlosování jednotlivých zápasů pro podzimní část soutěže. Zápisy z utkání odevzdávejte pouze na originálních formulářích Zápis o utkání .

 

31.8.2005

Přihlásilo se 10 týmů, zaregistrováno jich bylo 9, jeden na poslední chvíli odřekl a sloučil se s jiným týmem. Bylo by dobré, aby se ještě jeden tým přihlásil a byl sudý počet účastníků soutěže. Potom by každý hrál pravidelně každé kolo a nikdo by nemusel stát. Prý o soutěži v přilehlých obcích nevěděli, a proto 3.9.2005 tyto informace sdělím na turnaji v Rudici. V případě zájmu min. 5 dalších týmů, které se přihlásí nejpozději do 10.9.2005 bude založena druhá skupina „B“, která se na konci sezóny utká se dvěma posledními celky turnajovým systémem ze skupiny „A“ v baráži o postup do skupiny „A“.

 

26.8.2005

Dne 25.8.2005 proběhlo setkání účastníků nově vznikající soutěže v nohejbalu – blanenského přeboru. Sešli se zástupci většiny mužstev a jednoho družstva ( pro zjednodušení dále v textu jen „tým“ ) a bylo domluveno a odhlasováno následující:

 

-         utkání bude tvořeno čtyřmi zápasy trojic, zápas se hraje na dva sety dle současných pravidel nohejbalu, ale na tři dopady

-         v jednom zápase je povoleno střídání max. dvou hráčů, v utkání se mohou prostřídat všichni hráči zapsaní na soupisce

-         soutěž začíná v týdnu od 5.9.2005, hrací týden je od pondělí do neděle. V hracím týdnu každý tým odehraje jedno utkání, po vzájemné domluvě se soupeřem je možné utkání i předehrát. V časovém úseku 14 dnů by měl každý tým odehrát 2 utkání, aby se nám podzimní kolo neprotáhlo do zimy. V krajním případě je možné odložené zápasy odehrát v zimě v hale ( samozřejmě po dohodě se soupeřem a to do 15.12.2005 )

-         v týmu může být na soupisce napsáno max. 6 hráčů, na soupisku se v průběhu soutěže mohou připisovat hráči, kteří nehrají v jiném týmu a nejsou registrovaní nohejbalisté.  Přestupní termín je v období mezi podzimním a jarním kolem a po ukončení ročníku před podáním přihlášky do dalšího ročníku

-         domácí tým zajistí hřiště, síť a lepený nohejbalový míč Gala

-         ukončení registrace do soutěže bude 31.8.2005 v 12:00 hod, přihlášky doručené později ( osobně i mailem ) nebudou do letošního ročníku zařazeny

-         byl schválen vstupní poplatek 100,- Kč / tým na cenu pro vítěze soutěže ( je možné zaplatit při utkání se Šklubany nebo osobně po tel. domluvě )

-         do konce srpna bude zveřejněno rozlosování utkání do jednotlivých hracích týdnů 

Do hlavní sekce je přidán odkaz TURNAJE, kde budou zveřejňovány turnaje a jejich výsledky pořádané na okrese Blansko. Bez souhlasu či žádosti pořadatele však nebudu zveřejňovat přesné datum, ale jen místo konání turnaje.

Tímto také děkuji vydavateli Zpravodaje města Blanska, který opakovaně a bezplatně zveřejnil inzerát týkající se našeho nohejbalu.

Vznesl jsem dotaz na Krajský nohejbalový svaz ohledně informací typu registrace soutěže, možnosti postoupit do krajské soutěže apod. Protože však prozatím nebudeme registrovaní jako organizace zastřešující blanenský přebor, nemáme žádné dotace, nevedem účetnictví apod. tak si myslím že nás ani nebudou brát moc vážně.

10.7.2005

Ve Zpravodaji města Blanska a v Monitoru vyšel inzerát, který jsem podal, abych zjistil zájem o možnou soutěž. Zatím jsem dostal pouze tři odpovědi (možná jich je dnes již více). Moje představa je taková, že systémově by to byl takový mix, co se týká pravidel a systému soutěže, brněnského městského přeboru a ostatních nižších soutěží. Vím, že často bývá problém se i sejít a dát dohromady dostatečný počet hráčů. Tak by asi na " soupisce, ( registrovaní však nikde nebudem ), stačili tři hráči.

Vznesl jsem dotaz na Krajský nohejbalový svaz ohledně informací typu registrace soutěže, možnosti postoupit do krajského přeboru apod. Protože však prozatím nebudeme registrovaní jako organizace zastřešující blanenský přebor, nemáme žádné dotace, nevedem účetnictví apod. (vše dělám ve svém volném čase) tak si myslím že nás ani nebudou brát moc vážně.

Okolo dvacátého srpna se ozvu všem zájemcům a někde se sejdeme. Budou rozdány přihlášky , vyplněny soupisky  a upřesněny poslední podrobnosti ohledně organizace soutěže.

 

 

Zpět na úvodní stranu.


 Počítadlo přístupů:   CNW:Counter

Neberte prosím tyto stránky jako vrchol designérského či programátorského umu, ale jako údaje poskytující nějaké informace o nohejbalu na blanensku.


* Kurzy * Last minute * Letenky * Kurzy akcie a burza * Reality a bydlení * Akcie * Rejstřík * Hotel Prague *