NetZine (č.1) 9/99 - Rozhovor s Milanem Votavou
rozhovor

... Podpořte NetZine alespoň jednou denně - banner by inzertspoj.cz ...
Kdo by ho neznal - zakladatel a duchovní otec serveru MaMedia a v dnešní době jeho nástupce MaGeo
Určitě by naše čtenáře zajímalo, kdy vůbec padla první myšlenka na zrod MAMedií, čí to byl nápad a kdo se na této myšlence vůbec podílel.
Myšlenka padla na podzim 1995 a napad to byl můj a Aleše Němečka, mého kamaráda.
Jak jste vlastně přišli na to, že každý uživatel by se měl rozlišovat vlastní ikonkou v té době to neměl snad nikdo?(Přiznejte se, odkud jste to okopírovali)
PŘIZNÁVÁM SE! Okpíroval/viděl jsem to ve filmu "Síť", kde S. Bullock komunikovala pomocí nějákého grafického IRC a tam byly ikonky (i když si dnes myslím, že to nebyl reálně existující software, ale něco naprogramovaného pouze pro účeli "Sítě" aby to bylo atraktivní. I když, svůj účel to splnilo ;))
Kdy prolezli do vašeho počítače vůbec první bajty z internetu a kdy jste se k internetu poprvé dostali, nebo jste se o něm někde doslechli?
Bylo to na Vejšce, tzn. tak v roce cca. 1992. Tehdy to však nebylo ani tak WWW, jako FTP a Archie. To znamená hledání a stahování souborů...
Tak, na tohle se chci zeptat já: Jednou se připojím na internet vyťukám magickou adresu www.mamedia.cz, dobrý všechno fachčí, kliknu na audiotoria a hle jsem na Mageu za týden opětuji tu samou proceduru s tím výsledkem, že na adrese MAMedia vidím jenom jednu větu - server přesunut na www.mageo.cz a na Mageu vidím vysvětlení - změna je život. Co vás přimělo ke zmněně názvu? (mně osobně se víc líbí název MaMedia)
Mnoho věcí mě přimělo ke změně. Za prvé fakt, že doména mamedia.com je už obsazená (a to naši vinou). Za druhé to bylo nejlepší řešení jistých interních problémů, které tady nebudu popisovat ;-) Za 3, mě se MaMedia nikdy moc nelíbilo a mageo se mi líbí.
Co teď děláte na Mageu, připravujete i nějaké rubriky nebo se jenom tak brouzdáte(flákáte)?
Chceme se řídit jednoduchým pravidlem: Veškěrý obsah MaGea jsou informace pořízené samotnými uživateli MaGea., tzn., obsah jejich homepages a auditorií. Jediné, co budeme dělat, je usnadnění orientace v těchto informacích a to hlavně pomocí tzv. "domén" - skupin uživatelů podle společných zájmů/názorů/pohledů na Svět...
Milan Votava Když jsme u toho Magea dělá vaše společnost i jiné weby? Jaké?
Děláme MaGeo, ostatní pouze příležitostně.
Minulost MaMedií není zase až tak dlouhá a přesto se stala z jednou nejnavštěvovanějších adres u nás, nebojíte se že zájem o Mageo zase opadne?
Ne
Tak jdeme dál. Nad touto věcí se už dlouho zamýšlím a tou je Čistič je to jedna osoba nebo to jste vy všichni z Magea.
ČITIČ je vše, co si nepřeješ. Tomuto čili podřizuje vše. Někdy je to tedy on, někdy trpí schizofrenií a jeho chování je proměnlivé. Někdy je také poněkud unaven a proto si teď nabouch ČISTKU, která je mu nápomocná...
Ve vaší nápovědě na starých dobrých MaMediích bylo napsáno že všichni uživatelé nejsou z masa a kostí? Z čeho se teda skládají?
Z Perlu
Pomalu se nám to blíží k závěru, mohl by jste nám říci na jakých počítačích Mageo pracuje?
2xPentium II 233MHz, 256MB RAM, 8GB SCSI HD, Linux
Jak by jste charakterizoval sám sebe, jak vidíte Mageo a jak ovlivnilo váš život.
Jsem inteligentni, egoistický, mladý, náladový a pohledný muž středního věku. Mám rád a nerad spoustu věcí, které vidím kolem sebe. Někdy mi je to příjemné, někdy ne. Co se týče MaGea, vidím ho růžově a jsem rád, že ovlivnilo (resp. jeho předchůdce MaMedia) můj život tak, jak se stalo...
© 1999 NetZine | Autoři článků | Autor: Petr Žák
* Kurzy * Akcie * Práce * Zájezdy * Zájezdy * Meteobox * Auto *