Proč pít živou vodu

Kompensace překyselení

                          Poměr mezi kyselým a zásaditým prostředím v lidském organismu má velmi důležitý vliv
                                                      na všechny životní  pochody v našem těle.

 

                           Tělo využívá několika pufrovacích mechanizmů, které udržují AB rovnováhu.

                Standardní pH krve se pohybuje v rozmezích 7,3 – 7,45. Tělo se vždy snaží udržovat   hodnotu pH krve v tomto rozmezí. Po požití kyselinotvorných potravin jako např. obilí,  masa, kávy, alkoholu, černého čaje, cukru atd. tělo využívá alkalických zásob k neutralizaci  vytvořených kyselin. Tyto zásadotvorné látky tělo odebírá ze tkání.

               V případě nadměrného příjmu kyselinotvorných látek jsou tyto tkáňové  zásoby vyčerpány a dochází k překyselení tkání. Současně dochází k paradoxní situaci, kdy krev chronicky nemocných lidí je nadměrně alkalická a současně tkáně trpí acidózou.

              Za normálních okolností se organizmus snaží vyloučit velkou část kyselin ledvinami, proto se překyselení organizmu dá zjistit měřením hodnoty pH moče. U zdravého člověka kolísají hodnoty pH v závislosti na příjmu potravin a denní době vždy mezi alkalickou a kyselou hodnotou.  V ideálním případě je tento poměr vyrovnaný, což odpovídá hodnotě moče pH 7. Převládají-li v moči kyselé složky, klesá  pH hodnota  pod pH 6, a tento posun znamená příchod nemoci, při hodnotě pH vyšší než 7 převládají potom zásadité složky. Při déle trvajícím výskytu kyselých složek roste podíl kyselých produktů látkové výměny v tekutině buňky a v moči, což většinou vede k nárůstu rušivých vlivů na lidský organismus. Čím větší je výskyt kyselých produktů látkové výměny, tím hůře jsou z organismu vylučovány. Toto vede k zesílenému hromadění  nerozpustitelných zbytků látkové výměny, jako např. kyseliny močové, která zvyšuje náchylnost organismu ke dně a výskytu ledvinových kamenů v močovodech. Současně se tyto kyselé produkty ukládají ve tkáních a tím snižují pohyblivost červených krvinek, vedoucí k blokádě – tedy ucpání cév.

Kyseliny jsou silné buněčné jedy, které mimo jiné poškozují buněčný enzymatický systém a jsou příčinou vzniku kancerogenních volných radikálů. Jak všichni víme, potřebují enzymy pro svoji optimální funkci přesně vymezené rozmezí hodnot pH.

Kyselé vnitřní prostředí je základnou pro vznik patogenních bakteriálních forem, a tím i mnohých chronických onemocnění. Abychom tento vývoj zvrátili, je nezbytné omezit příjem kyselinotvorných potravin a současně zařadit do jídelníčku potraviny zásadotvorné, jako např. kořenovou zeleninu, nesladké ovoce a brambory.

                         

                                     Proč je rovnováha kyselého a zásaditého prostředí tak důležitá:
 

      Posun rovnováhy do kyselého prostředí je typickým projevem narůstajícího rozvratu látkové
 výměny. Chronické překyselení je potom důvodem vzniku mnoha degenerativních nemocí jako
 dny, cukrovky, nemoci jater, ledvin, žlučníku, tvorby močových a ledvinových kamenů, zvápenatění
(kornatění) tepen, poruchy srdeční činnosti a krevního oběhu, vysokého tlaku, astmatu, migrény,
 zácpy a nádorových onemocnění.

     Posun poměru
kyselého / zásaditého prostředí na kyselou stranu je vzhledem k našemu životnímu
 stylu a životním podmínkám stále častějším jevem. Nemalou měrou k tomu přispíváme sami nadměrným
 příjmem bílkovin ve formě současného požívání masa, mléka, sýrů, vajec. Káva. alkohol a nikotin jsou
 typickými příklady kyselinotvorných poživatin a pochutin.

   Typické projevy překyselení trávicího traktu jsou pálení žáhy, říhání, zvracení, nadýmání, nevolnost,
 přesycenost, tlaky v žaludku.

   Čím více kyselých produktů se ve Vašem těle nahromadí, tím obtížněji se jich budete zbavovat. Překyselenost vede k zesílenému hromadění nerozpustných zbytků látkové výměny jako např. kyseliny močové, což přináší následné sklony ke dně (= podagra) a výskytu ledvinových a močových kamenů.
Navíc překyselení vnitřního prostředí nepřímo vede ke zpomalení průtoku krve kapilárami, a tím k blokádě - ucpání cév.

 

              Zde je důvod proč pít živou vodu.

Živá voda je zásaditá, má možnost neutralizovat nadměrnou konzumaci kyselinotvorných poživatin a pochutin. Nejjednodušší způsob jak předcházet i různým nemocím.

Nejdůležitější rys alkalické vody vyrobené vodní alkalizací je jeho redoxpotenciál (ORP). Je to voda s vysokým záporným ORP, je na specifickou protihodnotu při své schopnosti neutralizovat kyslíkové volné radikály. ORP může také být okamžitě ověřeno s použitím ORP snímače i měřiče. Čím více záporný je ORP, z podstaty (že je, vyšší jeho záporný ORP), více pravděpodobnosti je vtom, aby se zabýval chemickými reakcemi, a daroval elektrony. Tyto elektrony jsou ihned k dispozici pro angažování se v reakcích, které zneutralizují kladně nabité volné radikály. Toto je klíčová výhoda pro vody vyrobené vodní alkalizací, které nejsou prostě dostupné u pitných vod, jenž měly nějaké bikarb nebo další směsi rozpuštěné, aby vodu udělali zásaditou.
Ačkoli voda smíšená s bikarbonátem je vskutku alkalická, nemá záporný ORP;  spíše má pozitivní ORP, to znamená, že není schopna neutralizovat nebezpečné kyslíkové volné radikály. Alkalická voda vyrobená z vodovodní vody, přes přístroj elektrolyzéru má vysoký záporný ORP, to znamená, že má schopnost neutralizovat kyslíkové volné radikály.  ORP lze potvrdili měřením, při přímých zkouškách. Všechny chemické reakce se dějí s přenosem elektronů.  Negativně nabité entity říkají, že mají prostředek redukční, významně jsou poměrně elektronově bohaté a jsou schopni darovat elektrony, odkysličující zatížení entity, se kterým reagují.  Relativní elektrony chudé entity se nazývají okysličovadla, smysl, že se kloní k odtáhnutí elektronu. Tak, každá substance v našem tělu může působit buď jako okysličující nebo prostředek redukční.
Tak nebo onak, právě nějaký negativně nabitý iont bude schopný zabývat se specifickými chemickými reakcemi potřebnými neutralizovat kyslíkové volné radikály. HCO3- (bikarbonát) ionty v alkalické vodě, nemá tento potenciál, zatímco OH-- je minerálně bohatá voda získaná z elektrolýzy (z vodovodní vody)a má tento potenciál. Skrývá záporné hodnoty "redoxpotenciálu.”
ORP může dosahovat až – 800mV.

    Denní dávka je postačující 3x 2dcl po jídle, možno ochutit sirupem, nebo dát do 2 litrové PET 6dcl a doplnit běžnou vodou, pro celodenní pití. Vypitím většího množství živé vody s 11 pH, nemá naprosto žádný negativní vliv na organizmus

   V lékárnách máte možnost získat prášek ALKALA - N  za lidovou cenu  310,- Kč vč.DPH /150 g. Zvýší pH ale neovlivní ORP

 

  

  

      

 
* Kurzy * Akcie * Práce * Zájezdy * Zájezdy * Meteobox * Auto *