V literární kuchyňce  pseudoSAMIZDAT vydali v roce 1997                       

Jatr &Rudek   

         

     Modrý( excentrický)  sešit          

                                      

 

 

Varování: U osob s nedostatečně vyvinutou fantazií může dojít po přečtení k paroxii pravé hemisféry, doprovázené těžkou formou agnosie. Naopak u osob s přebujelou představivostí, vede přečtení k naprosté extázi, spojené s katarzí.

                                              (Viz slovník cizích slov)

 

 

ČÁST PRVNÍ - ICHT

 

Motto

Sen podávaný po kapkách, neškodí v jakémkoliv množství

 

...Crrrr,  zvonila kukačka v hodinách na velvyslanectví fiktivní země v Ohňové zemi.  Crrrr,crrrrr, řvala kurva jedna nenasytná a vzbudila ksichta Ichta. (Tak mu  říkali všichni, kdo jej důvěrně znali).                                                                                                                                   

   "To byl zase šílenej sen, místy jsem mu vůbec nerozuměl", pomyslil si mrzutě a poodtáhl horní víčko levým malíčkem a kouk na tu sviňi. Bylo půl desátý. Pak vzal do ruky tužku a kostrbatým pímem poslepu zapsal do sešitu, který si vedl, číslo snu a jeho stručný obsah.

    Ani sám nevěděl jak procil a už seděl v "knihovně svých paranoidních vizí", alias v Baru Tropicana.

    "Francesco, já už nemůžu, nevím jak dál. Takhle se nedá žít !", povídá barmanovi.

    "Chlapče, řekni mi co tě trápí, vždyť to není poprvé co zpovídáš svou duši, tady v tom chrámu blaženosti. Dej si panáka a povídej"

    "Dobrá, poslechni si tedy příteli jeden z mnoha mých včerejších snů. Normálně jako každý den jsem přišel mírně pod parou a hned jak vlezu do postele usnu... "

 

ZABÍJEČKA

   ...a co nevidim. Stojím v davu lidí, který upřeně pozorujou vyvýšené místo uprostřed náměstí. Na něm je umístěno 100 gilotin v řadě za sebou. Diváci šílí. Už to všechno padá, seká, drtí a sadí(markýz de Sade by upadl do blaženého komatu).

    A to ještě odsouzené, to aby si to pořádně užila, dupli na každou třetí nožku a starosta ji napích levé oko brčkem od fruika a pěkně si pochutnal. Byl to starý násoska.

    "Chudák stonožka", pomyslil jsem si. To má z toho, že neuváženě kopla místního řezníka-podvodníka, až mu přivodila umření. To víte, sto noh je sto noh.

    Otočil jsem se, abych neviděl škubající se nožičky a uzřel jsem velikou studnu. Nakouk jsem do ní a ustrnul. Ze studny se vymrštil malý stařík se sekerou v ruce a začal se podivně houpat, řva: "Stejně už to nemělo cenu!"

    "Stóóóp!", vzkřikl na něj nedaleko stojící režisér, který mněl na triku rozšklebenou držku a nápis: KEEP SMILING. Pak sundal sandál a mrštil jím po staříkovi:

    "Vy jste se mi opět nelíbil, pane Rumajzl!!!

    Ve staříkových očích se vzpěnila krev a nenávistně zavyl. Pak sekl. A sekal a sekal seč mohl. Seč sem, sek tam, hotová senoseč. Krev cákala všude a stařík nemněl evidentně dost.

    "Chlape, nestůj ber lavor a chytej tu krev. Bude na prdelanku. S trochou majoránky není špatná, ale chtělo by to nějakou držku", podotkl stařík směrem ke mně a skalpoval asistenta režie.

    Když kde se vzalo, tu se vzalo, přiletěl buldozer na vzduchových polštářích. Všiml jsem si, že z levé trysky....a z pravé taky....To jsou věci !(Bohužel si teď nevzpomenu co to bylo).

    Dveře kabiny byly poněkud zaseklé a tak chvíli trvalo, než se s rachotem otevřely. Současně se ozvalo: "Kurva to je patent!"

    Byla to seřizovačka trysek Šuksána, jak se mi později představila, když jsem ji pozval do baru "U kulaté řiti".

    Jen jsme tam vpadli vidíme, že stařík se sekerou byl rychlejší. Mezi kusy těl se pohupoval v bocích.

    "To víte, měl jsem krvežízeň. Z toho komparzování mě trošku zlobí nervy."

    Nemněl jsem na to žaludek a tak jsem nablil do piána. Pak jsem se vysral na dědka i na Šuksánu a otočil jsem své sněžnice směrem k východu a upaloval pryč. Pryč z té krvavé lázně.

    A jak tak běžím lesem, přiletěla kukačka. Vypadala jako ve třetím stádiu syfilidy a taky že jo! A jak na sviňu zrovna nademnou ji popad záškrt z přelétané kapavky. Ta bestie hekla, nabrala vývrtku a JEB HO! dostal jsem to pod pravé ucho. Ještě, že jsem se nechal očkovat proti klíšťatům, ulevilo se mi. To víte jeden nikdy neví.

    "To máte pravdu", pravil někdo podemnou temně. Byl to...

 

...buch a já spad z postele. Tak takhle to bylo. Věř mi, byl jsem tomu i docela rád, páč bůhví co by ještě přišlo pak.

    "A to je vše?, pravil Francesco. "Poslouchej kamaráde tenhle sen není z nejhorších; vlastně není vůbec špatný, spíš takový oddechový.  Haha, promiň, dě-lám si srandu."

    "Bože, tobě se to řekne, jenže takovejch snů mám za noc někdy i 23. Jden je zlej a druhej zase pěknej ba přímo romantickej. Některý chápu, ale většinou z nich mám v hlavě tak akorát binec. To se pak musím vykecat, aby to napětí trochu povolilo.

    "Jen si ulev, kámo rád si to poslechnu. Ostatně některý z nich jsou i docela zajímavě ujetý."

 (kukni sem)      

pokračování zde !

* Kurzy * Last minute * Letenky * Kurzy akcie a burza * Reality a bydlení * Akcie * Rejstřík * Hotel Prague *