Kronika kolektivu MH Chotěšov
2.část

Kronika:


Zpět na titulní stranu

Ročník 2000/2001


Nahoru


Ročník 2001/2002


Nahoru


Ročník 2002/2003


 • Do nové sezóny vstupuje náš kolektiv v zcela odlišném složení, což je výsledkem postupného náboru nových členů v první polovině roku 2002, ale též přestupy do starších kategorií (z MH do Dorostu a z Dorostu do Mužů).

 • kolektiv MH má nyní následující složení:

  Broumová Jana 16.05.91
  Broumová Monika 22.12.88
  Grössl Daniel 19.05.88
  Hulínská Zdeňka 01.05.89
  Janda Radek 02.04.90
  Koch Jaroslav 09.08.88
  Liška David 05.05.90
  Matějka Tomáš 23.08.90
  Mleziva Michal 10.05.89
  Ondruš Jaroslav 09.06.90
  Ondruš Lukáš 15.04.93
  Plajzner Luboš 06.08.89
  Schweinfurter Petr 07.01.90
  Tomášek Martin 15.08.90
  Vojta Jakub 19.05.89
  Vojta Karel 18.07.88
  Weiss Tomáš 10.11.93
  Wiedl Dominik 18.06.91

  a

  kolektiv Dorostu má nyní následující složení:

  Baron Václav 04.09.84
  Cingroš Ondřej 10.10.84
  Janeček Jaroslav 19.05.85
  Janeček Martin 14.12.86
  Kodýdková Lenka 01.04.86
  Konopíková Jana 22.08.86
  Teřl Vítězslav 06.02.85
  Tomášek Jiří 15.04.85

  trenér: ing. Milan Hoffmann 07.03.73
  asistent: Ladislav Hoffmann 01.04.48
  instruktor: Martin Janeček 14.12.86

 • Přestože seznam (hlavně) MH vypadá nabitý mnoha jmény, je nutné sdělit, že ne všichni evidovaní členové (= zaplacené příspěvky na rok 2002) se aktivně zapojují do činnosti kolektivů mládeže. Většina z nich asi koncem kalendářního roku náš kolektiv opustí a dojde tak k pročištění výše uvedeného seznamu na aktivní členy.

 • Podzimní školení vedoucích mládeže (VM) se konalo nezvykle v neděli 22. září ve Dnešicích. Na této akci došlo mimo zhodnocení uplynulého ročníku hry PLAMEN 2001/02, též k oficiálnímu zahájení nového ročníku hry PLAMEN 2002/03. Na závěr školení se přítomní pokusili o získání kvalifikacích vedoucích a rozhodčích mládeže. Za náš sbor uspěli a získali následující kvalifikace:

  Ing. Milan Hoffmann – II. stupeň vedoucí mládeže (Vedoucí) + rozhodčí mládeže
  Ladislav Hoffmann – III. stupeň vedoucí mládeže (Minimum) + rozhodčí mládeže
  Martin Janeček – III. stupeň vedoucí mládeže (Minimum) + rozhodčí mládeže
 • V týž den (22. září) se uskutečnil již VI. ročník Branného závodu jednotlivců v Chodské Lhotě. Na závod v nezvyklém doprovodu (Kanta Josef, Skořený Petr a Skořený Waltr) odjelo celkem 8 členů kolektivu MH. Z nich se jich 6 postavilo na start tohoto závodu (2 měli zdravotní potíže). Opět se potvrdilo, že závodník zde startující poprvé má pramalou možnost obsadit medailové pozice ve své kategorii. Proto nás může těšit, že oba závodníci, kteří měli svou premiéru v loňském roce dokázali obsadit  3. místa ve svých kategoriích přesto, že se podobný výsledek očekával od jiných. V celkovém hodnocení pro nás tento závod dopadl takto:

  Kategorie 6: Broumová Jana 11. místo
  Kategorie 7: Janda Radek 3. místo
  Kategorie 8: Plajzner Luboš 6. místo
  Kategorie 8: Mleziva Michal 9. místo
  Kategorie 9: Vojta Karel 3. místo
  Kategorie 9: Grössl Daniel 5. místo

  Broumová Monika a Vojta Jakub – pouze jako diváci.
  Celkem se závodu zúčastnilo 81 závodníků v 7 kategoriích.
 • První říjnovou sobotu (5. října) se již tradičně koná podzimní kolo hry PLAMEN – ZPV. Přesto, že závod v Chodské Lhotě měl býti nominačním pro tento vrchol podzimu, nebylo lehké sestavit 2 pětičlenné družstva (poprvé v historii, vždy nás totiž zastupovalo pouze 1 družstvo). Konečná nominace vypadala takto:

  1. družstvo: Broumová Jana, Janda Radek, Mleziva Michal, Schweinfurter Petr, Tomášek Martin
  2. družstvo: Broumová Monika, Grössl Daniel, Ondruš Jaroslav, Plajzner Luboš, Vojta Karel

  Celá podzimní příprava na tento závod probíhala v duchu: „Co nejmenším počtem trestných minut eliminovat horší běžecký výkon."

  Do místa závodu (Čižice) doráží tým za svým vedoucím, který tam již od brzkých ranních hodin přebíral coby vedoucí ORM trať, s přibližně hodinovým odstupem. Doprovod ve složení Kanta Josef, Skořený Petr a Janeček Martin (rozhodčí) přiváží ovšem jen 9 závodníků. Proto je nutné se pro jednoho opozdilce vrátit osobním vozem našeho vedoucího.

  Výsledek závodu nakonec vyznívá opačně než v jakém duchu probíhala příprava, neboť 2. družstvo dosahuje celkového 2.-4. nejlepšího běžeckého času, ovšem počty trestných minut u obou družstev jsou o něco vyšší než jsme před závodem předpokládali. Na startu kategorie Starší se představilo celkem 27 hlídek z nichž naše 1. družstvo obsadilo 14. místo (40min 38s s 19 Tr.B.) a naše 2. družstvo 9. místo (34min 30s s 18. Tr.B.). V celkovém pořadí sborů jsme obsadili 7. místo ze 17. zúčastněných sborů. Což je splnění našeho plánu: umístění do 10. místa celkově.

  Do prvního ročníku Okresní ligy MH jsme si připsali první 4. body.

 • Po dvouleté pauze se 12. října vracíme na závody pětičlenných hlídek do Blovic. Nabuzeny výsledky ze ZPV a snahou odčinit některé chyby (problémy na uzlech a zdravovědě) vstupujeme do závodu pod vedením asistenta Ladislava Hoffmanna opět se dvěma týmy. Z důvodu neúčasti Jany a Moniky dochází k menším změnám v sestavě.

  1. družstvo: Liška David, Mleziva Michal, Schweinfurter Petr, Tomášek Martin, Vojta Jakub
  2. družstvo: Grössl Daniel, Janda Radek, Ondruš Jaroslav, Plajzner Luboš, Vojta Karel

  Soutěž v Blovicích probíhala v 8 disciplínách: Určování TP, Uzlová štafeta, RHP, Tajná disciplína (oblékání soutěžícího do hasičské výstroje), Zdravověda, Kuželky, Topografie a Štafeta požárních dvojic).

  Největší problémy jsme měli na TP (3 Tr.B. obě družstva), neboť jsme zde přišli do styku s pro nás neznámými věcmi. S menšími problémy jsme zvládli RHP (2 Tr.B. pro 2. družstvo) a zdravovědu (5 Tr.B. pro 1. družstvo). Naproti tomu dosti kvalitně jsme zvládli jak Tajnou disciplínu, tak pro nás občas zákeřné Kuželky. Ovšem ukázka naší kvality přišla v Topografii (bez Tr.B.) a hlavně pak v uzlové štafetě (67s a 3.místo pro 2. družstvo, 81s a 4. místo pro 1. družstvo) a ve Štafetě požárních dvojic (56s a 3. místo pro 2. družstvo). V závěrečném účtování jsme z celkového počtu 21 zúčastněných vybojovali 5. místo (2. družstvo) a 6. místo (1. družstvo).

  Tento závod je též začleněn do Okresní ligy MH, tj. zisk dalších 7. bodů.

 • Tímto závodem končí soutěže MH v tomto kalendářním roce, přesto se i nadále budeme při pravidelných pátečních schůzkách zdokonalovat ve svých znalostech a připravovat se na soutěže v novém roce 2003.

 • Na výroční valné hromadě dne 13. prosince byla trenérem Ing. Milanem Hoffmannem přečtena zpráva o činnosti kolektivu MH za uplynulé období roku 2002. Na této valné hromadě byli též vyhodnoceni za svou činnost pro kolektiv MH asistent trenéra Ladislav Hoffmann a instruktor Martin Janeček (oba obdrželi dárkový balíček).

 • Čas Vánočních prázdnin jsme stejně jako v minulosti využili k návštěvě plaveckého bazénu v Plzni na Slovanech. Stalo se tak ve dnech 22. a 30. prosince. Více jak bazén jsme ovšem využívali doplňkové zařízení tohoto areálu, převážně pak tobogán, divokou vodu a vířivky. První návštěvy se zúčastnilo 6 MH (Broumová J., Broumová M., Janda R., Mleziva M., Ondruš L., a Plajzner L.), druhé 7 MH (Broumová J., Broumová M., Grössl D., Janda R., Mleziva M., Vojta J. a Vojta K.), vždy pod dozorem trenérské dvojice Hoffmann M. a Hoffmann L.

 • Do nového kalendářního roku 2003 vstupujeme s cílem maximální účasti na všech dostupných závodech MH a též se snahou co nejlépe uplatnit všechny na tréninkách získané znalosti. Konkrétním cílem je udržení sedmé pozice ve hře PLAMEN 2002/03.

 • Od 24. ledna se na tréninkách kolektivu MH začínají objevovat nové tváře: Plahs Michal, Rauch Tomáš, Straka Karel a Straka Petr.

 • K 31.lednu jsme se z důvodu nečinnosti rozloučili s těmito členy:
  - MH: Hulínská Zdeňka, Koch Jaroslav, Matějka Tomáš a Wiedl Dominik
  - Dorost: Cingroš Ondřej a Konopíková Jana.

 • Prvním závodem v roce 2003 se dne 8. února stává zimní soutěž družstev v Dobřanech, kam se vracíme po 3 letech. Využíváme plně možnost postavit do závodu 3 hlídky (omezeno vzhledem ke kapacitě HZ). Závodu se zúčastnilo celkem 16 hlídek (tento trochu nižší počet byl z větší části ovlivněn nesjízdností silnic po nočním sněžení). Přesto, že se ani naše hlídky nevyvarovali chyb, obsadila hlídka I. ve složení Broumová M., Janda R. a Vojta K. 2. místo, hlídka II. ve složení Grössl D., Mleziva M. a Plajzner L. 4. místo a hlídka III. ve složení Schweinfurter P., Tomášek M. a Vojta J. 9 místo. Odměnou za takto vynikající umístění byli kromě diplomů též dorty (čokoládový ježek a 2 čtvercové dorty) a balíčky sladkostí.

 • Od poloviny února ovlivnila naše tréninky chřipková epidemie, která znemožňovala účast většiny členů našeho kolektivu. Přesto jsme se i nadále připravovali na chystané závody v Nýrsku a Toužimy. Nakonec jsme se museli rozhodnout pouze pro jeden závod, neboť oba se konali v jeden den.

 • V minimálním složení (5 MH + vedoucí) jsme dne 29. března vyrazili osobním autem na halové závody MH do Toužimy. Jednalo se o naše první vystoupení nejen v tomto městě , ale i na území Karlovarského kraje. Čekali zde na nás tři disciplíny: uzlová štafeta, štafeta požárních dvojic a štafeta 4x40m. Naše družstvo nastoupilo ve složení Broumová M., Grössl D., Janda R., Plajzner L. a Vojta K. Oproti soupeřům jsme byli ve velké nevýhodě, neboť většina družstev využila možnosti postavit dvě hlídky, z nichž se vždy počítal výkon té lepší. Naproti tomu my jsme si nemohli dovolit chybovat. Již v první disciplíně (uzlová štafeta) jsme ovšem nenašli pochopení rozhodčího, který nám neuznal jeden uzel. Přesto jsme v této disciplíně nepropadli a obsadili 7. místo. Ve druhé disciplíně (štafeta požárních dvojic) jsme podali dobrý výkon a obsadili 4. místo. Čas mohl býti možná o malinko lepší, kdyby Monika nebyla ještě rozrušená z neuznalého uzlu v první disciplíně. V závěrečné disciplíně (štafeta 4x40m) byl náš výkon bezchybný a znamenal 4. místo. V celkovém hodnocení jsme v konkurenci 25 týmů (kategorie starší) obsadili 5. místo. S umístěním jsme byli navýsost spokojeni, i když chmury z neuznalého uzlu, který by v opačném případě znamenal posun na medailové (možná i nejvyšší) pozice, v nás zůstanou asi ještě hodně dlouho.

 • Počínaje měsícem Dubnem se naše tréninky přesunuly již natrvalo ven a hlavní náplní se staly disciplíny jarní části okresního kola hry PLAMEN. Převážně pak požární útok, neboť tato disciplína nás prověří v rámci Ligy MH Pj již velmi brzy.

 • Třetí zastavení Ligy MH Pj se konalo v sobotu 3. května v Nebílovech. Soutěž, nesoucí krásný název Nebílovský špekáček, byla vypsaná pro disciplínu požární útok PLAMEN a pro obě kategorie (starší/mladší). Naše nově tvořící se družstvo reprezentovali: Janda R., Mleziva M., Plajzner L., Schweinfurter P., Straka K. (první soutěž), Straka P. (první soutěž) a Vojta K. Časem prvého pokusu 26,26s jsme obsadili celkové 4. místo ze 6 zúčastněných družstev. Ve druhém pokusu se ukázala nervozita nováčků a pokus se nám nepodařilo dokončit. Na tuto soutěž jsme se též dopravili osobními vozy (řídil Hoffmann M. a Hoffmann L.), neboť naše Avia byla dána do servisu. Stříkačku jsme si vypůjčili od SDH Žákava. Do Ligy MH Pj jsem získali 8 bodů za 3. místo v pořadí zúčastněných sborů kategorie starší.

 • Místo tradičního pátečního tréninku jsme si již na čtvrtek 8. května naordinovali účast na soutěži v Červeném Újezdě (PS). Konkurencí nám nakonec mělo být pouze družstvo domácích. Překonání výkonu domácího týmu (45,35s) pro nás měla být hračka, ovšem dokonale zakousnuté savice, jenž se nedařilo dlouho dobu rozpojit, nás přivedli až k času 90,63s. Jedinou naší útěchou mohlo být to, že jsme útok dokončili a věřili ve zlepšení ve druhém pokusu. O to větší bylo naše překvapení, když pořadatelé zrušili druhé kolo a navíc narychlo postavili domácí „B“ tým. Přesto, že se pro nás jednalo vlastně o trénink, bylo umístění na 3. místě, ale hlavně předvedený výkon velkým zklamáním. Závodu jsme se zúčastnili ve složení: Broumová J. (náhradník), Janda R., Plahs M. (první soutěž), Plajzner L. Straka K., Straka P., Vojta J. a Vojta K.

 • V sobotu 10. května se (bez naší účasti) konalo na zámku v Nebílovech vyhlášení vítězů soutěže PO očima dětí.

 • Ani další sobota v květnu neznamenala volno pro náš kolektiv. Co víc, v sobotu 17. května se konala 4 soutěž Ligy MH Pj, Pohár starosty obce Žákava. Do místa konání jsme se stejně jako před týdnem dopravili cisternou (řídil Skořený W.), neboť naše Avie byla stále v servisu. Pro tento závod jsme nominovali 2 soutěžní družstva (i když se nám nakonec několik lidí z důvodu onemocnění opakovalo) a jednoho rozhodčího (Janeček M.). V „A“ týmu nastoupila „ideální“ sestava: Grössl D., Janda R., Mleziva M., Plahs M., Plajzner L., Straka K. a Vojta K. V „B“ týmu se potom ještě představili Matějka T., Schweinfurter P., Tomášek M. a Vojta J. (z „A“ týmu družstvo doplnili Mleziva M., Plahs M. a Plajzner L.). Prvé pokusy nevyšli ani jednomu z týmů („A“ tým zradil nástřik levého terče; „B“ tým měl potíže na přívodním vedení), dokonce „B“ tým předvedl lepší pokus. Pro druhý pokus jsme pro „A“ tým zapůjčili požární stříkačku od SDH Nové Mitrovice a předvedli výborný pokus s časem pod 25s (24,89s), což v celkovém hodnocení znamenalo 5. místo v pořadí družstev. „B“ tým nastoupil i ke druhému pokusu s naší stříkačkou a přesto dokázal předvést pokus pod 30s (28,55s), čímž se zařadil na celkové 10. místo v pořadí družstev. Závodu se zúčastnilo celkem 13 družstev. Do Ligy MH Pj jsem získali 7 bodů za 4. místo v pořadí zúčastněných sborů.

 • Následující víkend byl po delší době odpočinkovým (alespoň pro kolektiv MH), neboť náš trenér Hoffmann M. a instruktor Janeček M. se zúčastnili v sobotu (24.5.) okresního kola v Požárním sportu a v neděli (25.5.) krajského kola Dorostu.

 • O den později, pondělí 26. května, se konal první trénink družstva (Dorostenců), které bude hájit barvy našeho sboru na okrskové soutěži v Klasice (28.6. na domácí půdě v Chotěšově). Trénink byl věnován nácviku jedné ze dvou disciplín, klasickému požárnímu útoku. (štafeta 7x50m bude trénována až po dokončení potřebných překážek, které si náš sbor sám vyrábí). Pod vedením Milana Hoffmanna trénovali: Baron V., Janeček J., Janeček M., Šmrha P., Teřl Vítězslav a Tomášek J.

 • Blížil se soutěžní vrchol (jarní část okresního kola hry PLAMEN 2002/03) a již předem bylo jasné, že nastanou problémy se sestavou (delší dobu se na tréninkách neobjevovala Broumová Monika ani její mladší sestra Jana). Vše vyvrcholilo v pátek 30. května na tréninku, kdy trvalo více jak hodinu, než se podařilo sestavit devítičlenné družstvo, které nás bude reprezentovat (další opory týmu měli na nastávající víkend jiné plány: Grössl D., Plahs M.). Nejvíce zklamán byl náš trenér Milan Hoffmann, který málem předčasně opustil trénink, neboť přípravě na tento závod jsme my (a hlavně on) věnovali rok a půl. Veškeré plány útoku na lepší pozice byli pryč a nezbývalo než se s tzv. „C“ týmem pokusit zachránit „co se dá“.

 • Sobota 31. května byla prvním soutěžním dnem okresního kolo hry PLAMEN 2002/03. Tento den byl věnován pouze kategorii starší a to v disciplínách:
  - Štafeta 400m CTIF
  - Štafeta 4x60m
  - Požární útok CTIF.
   Soupiska týmu: Janda Radek, Mleziva Michal, Plajzner Luboš, Schweinfurter Petr, Straka Karel, Straka Petr, Tomášek Martin, Vojta Jakub a Vojta Karel
   Doprovod: Hoffmann Ladislav, Hoffmann Milan, Janeček Martin, Skořený Walter
   První disciplína: Štafeta 400m CTIF
  - Pořadí úseků: Straka P., Vojta J., Tomášek M., Mleziva M., Schweinfurter P., Straka K., Vojta K., Janda R. a Plajzner L.
  Rozložení závodníků na jednotlivé posty štafety bylo uděláno až na poslední chvíli, proto měl první pokus sloužit k seznámení s disciplínou. Navíc vinou chaosu před startem jsme první pokus absolvovali jen v osmi (bez Radka Jandy). Čas 103,96s tomu plně odpovídal. Navíc jsme byli potrestáni 10 trestnými body za Radkovu neúčast. Druhý pokus (bez změny v sestavě) měl přinést zlepšení, ale nestalo se. I když čas byl lepší (94,72s), ovšem chyby Petra (žebříková stěna) a Karla (vyšlápnutí z dráhy) Strakových znamenali přísun 20 trestných bodů. Výsledný čas 103,96s prvého pokusu znamenal až 10. místo.
   Druhá disciplína: Štafeta 4x60m
  - I. štafeta: Tomášek M., Straka P., Mleziva M. a Schweinfurter P.
  - II. štafeta: Janda R., Straka K., Vojta K. a Plajzner L.
  Neúčast dívek v našem týmu měla za následek nutnost na druhém úseku štafety překonávat bariéru 150cm. To byl další handicap pro náš již tak oslabený tým. Úkolem prvé štafety bylo zajistit pro náš tým platný pokus, to se povedlo a čas 64,57s odpovídal kvalitám závodníků. Druhá štafeta byla momentálně to nejlepší, co jsme mohli postavit, ale pouze Karel Vojta se ocitl na svém úseku. Přes menší zaváhání Luboše Plajznera na 4. úseku se podařilo zlepšit náš výkon na 61,60s. Do celkového hodnocení se nám tedy započetl čas druhé štafety 61,60s, který znamenal 8. místo.
   Třetí disciplína: Požární útok CTIF
  - účast: Straka P. (1), Vojta J. (2), Mleziva M. (3), Schweinfurter P. (4), Tomášek M. (5), Straka K. (6), Vojta K. (7), Janda R. (8) a Plajzner L. (9)
  Další disciplína, kde se až ráno rozdělovalo, kdo co bude dělat. Přesto neznalost této disciplíny nebyla hlavní příčinou nezdaru. Jelikož nemáme vlastní materiál pro tuto disciplínu, zapůjčili jsme si hadice a džberovky od SDH Žákava. V prvém pokusu jsme si ovšem džberovky nezkontrolovali a jelikož v nich nebyla voda, museli jsme ihned dolévat z kýblů a nástřik se nám nezdařil (NP). Druhý pokus vypadal velice nadějně až do chvíle nástřiku, kde se nám nedařilo nastříkat pravý terč. Povedlo se to až na poslední chvíli a tak jsme nakonec PÚ CTIF zdárně dokončili. Čas druhého pokusu 242,28s jsme ještě zatížili 55 trestnými body. Do celkového hodnocení se nám tedy započítal čas 297,28s, který znamenal 10. místo (předposlední ze zúčastněných).
   Celkově jsme po prvním jarním dnu propadli ze 7. místa (vlastně 5. místa při neúčasti Nových Mitrovic a Dnešic) až na 9-10. místo.
  Po skončení prvního soutěžního dne jarní části hry PLAMEN 2002/2003 jsme byli psychicky téměř na dně. Zklamání bylo velké…

 • V neděli 1.června jsme ke druhému soutěžnímu dni jarního části okresního kola hry PLAMEN 2002/03 odjížděli se stejnou sestavou jako v sobotu (nikdo nás neposílil). Přesto jsme byli odhodláni zachránit čest našeho sboru a zlepšit své výsledkové postavení. Čekali nás dvě zbývající disciplíny: Štafeta požárních dvojic a Požární útok PLAMEN.
   První disciplína: Štafeta požárních dvojic
  - Velitel: Mleziva M. - I. štafeta: Plajzner L. (P), Vojta K. (H), Straka K. (O), Janda R. (M) - II. štafeta: Schweinfurter P.(P), Tomášek M. (H), Straka P. (O), Vojta J. (M) Disciplína, na kterou jsme se připravovali (i když ne v tomto složení). Vsadili jsme vše na výkon I. štafety (61,07s), ovšem i II. štafeta (75,17s) předvedla výkon bez trestných bodů. Časem I. štafety 61,07s jsme obsadili 3. místo.
   Druhá disciplína: Požární útok PLAMEN
  - účast: Straka K. (LP), Schweinfurter P. (R), Straka P. (PP), Plajzner L. (K), Vojta K. (S1), Janda R. (S2) a Mleziva M. (St)
  Do poslední disciplíny letošního ročníku hry PLAMEN jsme vstoupili s odhodláním navázat na super výkon z předešlé disciplíny. První pokus, až na menší potíže s našroubováním koše, jsme dokončili bez zjevné chyby a čas 37,17s (na nástřikové terče) byl toho důkazem. O to větší překvapení bylo zdvižení červeného praporku (údajný přešlap) na levém proudu. Vše se naštěstí vysvětlilo a pokus byl uznán platným. Druhý pokus byl proveden stylem Hop nebo Trop se snahou ještě zlepšit čas a možná i naše celkové postavení. Též nebyl špatný, ale čas 45,26 s byl horší. Časem 37,17s prvého pokusu jsme obsadili 6. místo.
   V závěrečném hodnocení celého ročníku hry PLAMEN 2002/2003 jsme nakonec obsadili vynikající 6. místo, což rozhodně nikdo po prvním dnu jarního kola neočekával. Podařilo se nám tedy nejen splnit náš cíl, tj. udržení podzimní pozice, ale dokonce se o jednu pozici posunout výše.

 • Na Dětském dni (Cesta pohádkovým lesem) v sobotu 7. června jsme opět přistavili naší cisternu a nechali jsme příchozí děti zastříkat si. Stříkání na plechovky vydrželo ovšem jen chvíli, poté se v parném odpoledni změnilo ve stříkání mezi sebou. Z MH se dětského dne zúčastnili Mleziva M., Plajzner L., Vojta J. a Vojta K. (ukázka s cisternou), dále pak Broumová J., Broumová M., Plahs M. a Tomášek M. jako účastníci akce.

 • Po prvním volné víkendu v měsíci červnu (14. – 15. června) jsme se v sobotu 21. června vydali na 6. závod Ligy MH PJ do Štěnovického Borku. Místní soutěž nese název O Boreckého kapra. Přes velké plány postavit 2 soutěžní družstva jsme byli nakonec rádi za účast 7 soutěžících: Janda R. (K), Mleziva M. (S), Straka K. (LP), Straka P. (PP), Tomášek M. (R), Vojta J. (S2) a Vojta K (S1). Přestože sestava byla tvořena na poslední chvíli (Janda R. poprvé na koši, Tomášek M. poprvé na rozdělovači) nemělo to vliv na náš výkon a oba pokusu (28,81s a 25,31s) odpovídali našim kvalitám. Po prvním pokusu nám patřilo lichotivé 3. místo, ovšem ani zlepšení ve druhém pokusu nám toto umístění nezajistilo. V celkovém hodnocení jsme obsadili 6. místo v závodě. Závodu se zúčastnilo 11 družstev kategorie starší a 5 družstev kategorie mladší. Do Ligy MH PJ jsme si připsali 6 bodů za 5. místo v pořadí sborů.

 • Po skončení závodu byl jasný i náš úkol pro poslední závod Ligy MH PJ, neboť v boji o medailové pozice (kromě již jasného vítěze – SDH Žákava) zůstali mimo našeho týmu ještě 3 sbory (Chlumčany, Spálené Pořičí a Štěnovický Borek). Navíc 100% účast Spáleného Poříčí na mistrovství republiky hry PLAMEN tento okruh kandidátu ještě snižovala. Zisk bronzové příčky nám 100% zajišťuje umístění na min. 6. místě, navíc umístění min. na 4. místě nám 100% zajišťuje zisk stříbrné pozice.

 • Celý páteční trénink byl věnován nácviku disciplín sobotní soutěže. Navíc jsme řešili otázku vhodné strategie pro závod. Buď postavit jedno 9 členné družstvo (2 pokusy ve štafetě dvojic a 1 pokus v požárním útoku) nebo (při dostatečném počtu závodníků) postavit dvě 7 členné družstva (1 pokus při štafetě dvojic a 1 pokus v požárním útoku pro každé družstvo).

 • Poslední (sedmý) závod Ligy MH PJ se konal 28. června na naší domácí půdě (na letišti v Chotěšově). Již od šesti hodin ráno jsme připravovali dráhu a zázemí (stánky s občerstvením). Před začátkem samotné soutěže jsme se rozhodli pro variantu dvou soutěžních týmů hájící barvu našeho sboru.

  V prvé disciplíně, štafetě požárních dvojic, se jako osmý představil tým Chotěšov I. ve složení: Matějka T. (V), Rauch T. (P), Tomášek M. (H), Straka P. (O) a Mleziva M. (M). Tým předvedl výkon, který neočekával ani trenér a časem 65,25s obsadil 2. místo v hodnocení disciplíny. Jako jedenáctý se na startu objevil tým Chotěšov II. v ideálním složení: Plahs M. (V)., Straka K. (P), Vojta K. (H), Grössl D. (O) a Janda R. (M). Tým, který se opíral hlavně o sprintérské kvality velitele Michala Plahse dosáhl i přes zaváhání Karla Straky, který se vrátil, aby natáhl proudnici až na vyznačenou hranici, historicky nejlepšího běžeckého času (57,86s) v této disciplíně. Ovšem chyba Karla byla v cíli zatížena 10 trestnými body a výkon 67,86s zařadil náš tým na 6. místo v disciplíně. I tak výkon obou štafet vedl ke zklidnění v kolektivu a přiblížil nás k zisku potřebných bodů pro celkové hodnocení Ligy MH PJ.

  Ve druhé disciplíně, požární útok PLAMEN, předvedl tým Chotěšov I. kvalitní výkon bez zjevných chyb a časem 28,89s obsadil 8. místo v disciplíně. Tým Chotěšov II. uplatnil svou větší zkušenost a dosáhl času 26,48s, který ho v disciplíně zařadil na 5. místo. V soutěži ovšem o vítězi nerozhodovalo (jako tradičně) pořadí, ale součet časů obou disciplín a tak tým Chotěšov I. součtem 94,14s obsadil celkové 4. místo. Tým Chotěšov II. součtem 94,34s (ztráta pouhých 0,2s na kamarády) obsadil celkové 5. místo. Zklamání z nezískání medailové pozice na domácí půdě (ztráta 0,79s na výkon SDH Číčov, které startovalo v PÚ s naší mašinou a jako jediné s naším přetlakovým ventilem, který byl posléze pro nefunkčnost vyměněn za jiný, dodaný SDH Dnešice) vystřídala radost ze zisku 7 bodů za 4. místo do Ligy MH PJ a tím upevnění našeho celkového 2. místa v této soutěži.

 • Celkové hodnocení Ligy MH PJ ročník 2002/2003:
  - soutěže se zúčastnilo celkem 17 sborů okresu PJ
  - do celkového hodnocení se zařadilo 10 sborů (účast na min. 50% závodů)

  Hodnocení SDH Chotěšov
  - celkem jsme získali 44 bodů (za 7., 4., 3., 4., 6., 5. a 4. místo)
  - náš tým obsadil celkové 2. místo (1. místo - Žákava, 3. místo - Chlumčany)
  - náš tým reprezentovalo v průběhu ligy 17 MH (Broumová Jana - 1x, Broumová Monika - 1x, Grössl Daniel - 4x, Janda Radek - 7x, Liška David - 1x, Matějka Tomáš - 2x, Mleziva Michal - 7x, Ondruš Jaroslav - 2x, Plahs Michal - 2x, Plajzner Luboš - 5x, Rauch Tomáš - 1x, Schweinfurter Petr - 5x, Straka Karel - 5x, Straka Petr - 4x, Tomášek Martin - 6x, Vojta Jakub - 5x a Vojta Karel - 7x)

 • V odpoledních hodinách se téhož dne konala Okrsková soutěž v Klasice, kde náš sbor v kategorii muži hájilo družstvo složené z Dorostenců: Janeček J., Janeček M. a Teřl V., trenérů mládeže: Hoffmann L., Hoffmann M., doplněné o muže: Křenek M. a Skořený P. Původně mělo naše barvy hájit družstvo složené z většího počtu dorostenců, ovšem Škrha P. si zlomil ruku a Baron V. a Tomášek J. se dosud z neznámých důvodů nedostavili. I v tomto složení ovšem podali dobrý výkon a obsadili celkové 4. místo ze 6 zúčastněných družstev. Škoda jen, že se nepodařilo v klasickém požárním útoku (za silného deště) udržet 3. místo, které týmu patřilo po štafetě 7x50m.

 • V období červenec až srpen jsme si naplánovali relativní klid a to rovnou z mnoha důvodů. Jednak mnoho z nás odjelo trávit prázdniny mimo okolí Chotěšova a jednat náš trenér čekal přírůstek do rodiny (8. července se mu narodil syn Aleš).

 • Přesto jsme se (i když v omezeném počtu) scházeli na tréninku téměř každý pátek (jednou mimořádně i ve středu) a věnovali se nácviku jednotlivých kontrolních stanovišť braného závodu (uzlování, zdravověda, střelba, vodorovné lano, požární ochrana, topografie).

 • V závěru prázdnin, v sobotu 23. srpna, jsme se vypravili na již VI. ročník soutěže Novoveský pouťový pohár. Jedná se o soutěž v požárním útoku, na které se ovšem téměř tradičně v kategorii Dětí nedodržují námi uznávaná pravidla hry PLAMEN. Bylo tomu i tentokrát. Přesto se nám v konkurenci 4 sborů podařilo předvést dva velmi pěkné výkony (28,50s v prvém a 25,38s ve druhém pokusu) a vybojovat 1. místo (první v letošním roce). V soutěži nás reprezentovalo družstvo ve složení: Janda R. (K), Mleziva M. (S), Rauch T. (S2), Straka K. (LP), Straka P. (PP), Tomášek M. (R) a Vojta J. (S1).

 • Poslední prázdninová sobota, 30. srpna, nám přichystala další možnost zasoutěžit si. Obdrželi jsme pozvánky na dvě soutěže v okresu Plzeň - Sever. První byla do Zbůchu a druhá do Mrtníku. V minulosti se nám dařilo na obouch místech. Výběr nakonec padl na Zbůch a to ze dvou důvodů. Je to sousední obec a navíc se jednalo o soutěž dnes již historických mašin PS8. Přes menší problémy se sestavou (prázdniny, Země živitelka a Extrém víkend udělali své) jsme nakonec měli k dispozici 8 MH. Již prvním pokusem (31,25s) jsme všem naznačili své ambice a soupeřům vzali vítr z plachet. Znervózněli a tomu odpovídali i jejich časy o 10-20s horší našeho. I čas druhého pokusu (39,07s) by nám tak stačil k zisku vítězství. V kategorii dětí se sešli 3 týmy (skoro stejná sestava jako před týdnem v Nové Vsi) a naše družstvo: Grössl D. (K – druhý pokus), Janda R. (S), Matějka T. (K – první pokus), Plahs M. (LP), Rauch T. (S1), Straka K. (S2), Straka P. (PP) a Tomášek M. (R) tak získalo zaslouženě medaile za 1. místo. V kategorii Mužů se představilo i družstvo mužů z Chotěšova, které v konkurenci 9 družstev vybojovalo 8. místo za čas 36,96s. Kromě našich vedoucích (Milana Hoffmanna a Martina Janečka) se na levém proudu představil i Mladý Hasič Radek Janda.

Nahoru


Ročník 2003/2004


 • Do nového soutěžního roku vstupujeme jako vicemistr Ligy MH PJ, což je pro nás velkým závazkem a motivací zároveň. Podzimní část budeme věnovat náboru nových členů pro kategorii MH, neboť nás citelně zasáhl přechod do vyšších věkových kategorií. Z kolektivu MH dochází přesunu 5 závodníků do kategorie Dorostu, ze které ovšem zároveň odchází 4 Dorostenci do kategorie Mužů.

 • kolektiv MH má nyní následující složení:

  Broumová Jana 16.05.91
  Broumová Monika 22.12.88
  Janda Radek 02.04.90
  Liška David 05.05.90
  Matějka Tomáš 23.08.90
  Mleziva Michal 10.05.89
  Ondruš Jaroslav 09.06.90
  Ondruš Lukáš 15.04.93
  Plajzner Luboš 06.08.89
  Schweinfurter Petr 07.01.90
  Straka Petr 01.10.90
  Tomášek Martin 15.08.90
  Vojta Jakub 19.05.89
  Weiss Tomáš 10.11.93

  a

  kolektiv Dorostu má nyní následující složení:

  Grössl Daniel 19.05.88
  Janeček Martin 14.12.86
  Kodýdková Lenka 01.04.86
  Plahs Michal 17.08.88
  Rauch Tomáš 19.12.87
  Straka Karel 29.06.88
  Vojta Karel 18.07.88

  trenér: ing. Milan Hoffmann 07.03.73
  asistent: Ladislav Hoffmann 01.04.48
  instruktor: Martin Janeček 14.12.86

 • Přestože kolektiv mládeže tvoří 21 členů (14 MH a 7 Dorostenců) nebude lehké naplnit naše plány pro novu sezónu, tj. sestavení 1 soutěžního družstva MH (kategorie starší) a 1 soutěžního družstva Dorostu (kategorie Dorostenci), neboť jak již se stává tradicí, ne všichni evidovaní členové jsou zároveň členy aktivními. Tudíž jedním ze základních úkolů při vstupu do nové sezóny, bude motivace a znovu zapojení neaktivních či málo aktivních členů.

 • O víkendu, kdy v Chotěšově probíhá pouť se téměř pravidelně koná podzimní školení vedoucích mládeže (VM). V letošním roce tomu nebylo jinak a tak se v sobotu 13. září vydal náš trenér Milan Hoffmann v doprovodu instruktora Martina Janečka do nedalekých Dnešic. Hlavními body školení VM bylo hodnocení uplynulého ročníku hra PLAMEN, hodnocení prvého ročníku Ligy MH PJ a dále zahájení nového ročníku hry PLAMEN 2003/04 (seznámení účastníků s organizačním zabezpečením závodu požárnické všestrannosti, losování startovních čísel, seznámení se změnami v pravidlech hry PLAMEN).

 • V rámci přípravy na ZPV jsme se v sobotu 20.září zúčastnili VII. ročníku Branného závodu jednotlivců v Chodské Lhotě. Přestože jsme z důvodu termínové shody se závody terénních vozů byli schopni nominovat je 4 závodníky, byl pro nás tento ročník ničím novým. Poprvé jsme totiž obsadili i kategorii Dorostenců (která měla premiéru v loňském roce) a to hned dvěmi závodníky, kde jedním byl instruktor našeho kolektivu MH. Předvedený výkon našich svěřenců nebyl špatný, přesto jsme letos poprvé nedosáhli ani na jedno medailové umístění, což trochu zarmoutilo naši trenérskou dvojici Milana a Ladislava Hoffmannovy. V celkovém hodnocení pro nás tento závod dopadl takto:

  Kategorie 8: Janda Radek 6. místo
  Kategorie 9: Mleziva Michal 6. místo
  Kategorie D: Janeček Martin 8. místo
  Kategorie D: Vojta Karel 9. místo

  Celkem se závodu zúčastnilo 84 MH závodníků v 7 kategoriích a 15 dorostenců.

 • Již tradičně se první říjnovou sobotu (4. října) konalo podzimní kolo hry PLAMEN – ZPV. Přesto bylo letošní zahájení nového ročníku hry PLAMEN něčím obměněno. Před vlastním závodem ZPV proběhlo totiž vyhodnocení prvního ročníku Ligy MH PJ, ve kterém náš kolektiv získal celkové 2. místo, což je bez pochyb největší úspěch v dějinách kolektivu MH SDH Chotěšov. Snad právě toto ocenění vyburcovalo náš tým k super běžeckému výkonu při ZPV (ač toto od naší hlídky vzhledem k fyzickým parametrům členů nikdo nečekal), kdy naše hlídka dosáhla absolutně nejlepšího času ze všech startujících hlídek (druhé hlídce nadělila více jak 4 minuty, třetí dokonce více jak 7 minut). Přesto s celkovým výsledkem hlídky až taková spokojenost nebyla, neboť se hlídka nevyvarovala přísunu trestných bodů (i když zisk některých zůstane již navždy spornou záležitostí). Hlídka ve složení: Janda Radek, Mleziva Michal, Straka Karel, Tomášek Martin a Vojta Karel obsadila v konkurenci 25 hlídek celkové 7. místo (44min 54s s 24 Tr.B.), což v pořadí sborů znamenalo zisk 5. místa a tím i prvních 6 bodů do nového ročníku Ligy MH PJ. Oproti loňskému roku jsme se o 2 místa zlepšili. Můžeme jen litovat, že se nám (stejně jako vloni) nepodařilo sestavit 2 pětičlenné hlídky. Náš trenér Milan Hoffmann se v závodě představil jako rozhodčí na stanovišti Topografie a náš instruktor Martin Janeček jako rozhodčí na stanovišti Střelba. Dopravu soutěžního družstva do místa závodu tentokráte zajišťoval starosta našeho sboru Josef Kanta.

 • Ani o týden později se nám nechtělo zahálet a tak jsme se v sobotu 11. října vypravili na závody pětičlenných hlídek do Blovic. S minimální změnou v sestavě (pouze výměna 1 člena) a se snahou odčinit některé chyby ze ZPV (zdravověda) vstupujeme do závodu pod vedením dvojice Ladislav Hoffmann a Martin Janeček. Opět máme k dispozici jen jeden tým, tentokrát v sestavě: Janda Radek, Mleziva Michal, Tomášek Martin, Vojta Jakub a Vojta Karel (což je sestav s absolutně největším hmotnostním průměrem na celém okresu PJ – XXL Team). Soutěž v Blovicích probíhala v 8 disciplínách: Určování TP, Uzlová štafeta, RHP, Tajná disciplína (pohádkové postavičky), Zdravověda, Kuželky, Topografie a Štafeta požárních dvojic). Největší problémy jsme měli na tajné disciplíně (8 Tr.B. ), neboť jaksi naše „starší“ děti již večerníčky moc nesledují. S menšími problémy jsme tradičně zvládli určování TP a kuželky. Naproti tomu jsme excelovali ve dvou na čas měřených disciplínách (uzlová štafeta 59,00s a štafeta požárních dvojic 59,07s), ve kterých jsme obsadili shodně 2. místo. Hlavně výkon ve štafetě požárních dvojic byl vzhledem k našim fyzickým proporcím šok pro naše soupeře. V závěrečném účtování jsme z celkového počtu 32 zúčastněných vybojovali 3. místo (první medailové umístění našeho kolektivu v novém soutěžním roce). Tento závod je též začleněn do Ligy MH PJ, tj. zisk dalších 8. bodů. I v tomto závodě jsme proti loňskému roku zaznamenali zlepšení (+1 bod).

 • Nyní opět nastává čas bez závodů, čas, který náš kolektiv MH každoročně věnuje propagaci náboru nových členů. Stejně tomu je i letos, kdy oficiálně od 7. listopadu každý pátek od 16:00 probíhá nábor nových členů. Přestože tato akce nikdy nemá valný úspěch, věříme v příchod min. jednoho nového člena. Našim velkým přáním je rozšíření kolektivu o dívku, neboť ta nám výrazně chybí na druhém úseku štafety 4x60 metrů. Tento čas je též časem příprav na VVH sboru a na VVH MH, tj. na hodnocení naší celoroční činnosti.

 • Náš trenér tento čas věnoval zvýšení svých odborných kvalifikací. Nejdříve v sobotu 8. listopadu v Soběšicích (okr. KT) získal kvalifikaci Vedoucí Mládeže II. Kvalifikačního Stupně (VM II.KS) a poté za čtrnáct dnů (21. – 23. listopadu) v Přibyslavi (okr. HB) získal kvalifikaci Rozhodčí Mládeže I. Kvalifikačního Stupně (RM I.KS).

 • Prvním (a doufejme, že ne posledním) nováčkem, který zavítal na náš trénink MH byl 14. listopadu Lubomír Kristek. (04.09.90)

 • Bohužel se naše obavy naplnili – nikdo jiný o práci v našem kroužku MH zájem neprojevil.

 • Na výroční valné hromadě konané dne 12. prosince byli vedoucím kolektivu Ing. Milanem Hoffmannem předneseny naše úspěchy za uplynulý rok. Všichni přítomní ocenili naši kvalitní práci a naši vedoucí si jako poděkování odnesli dárkové balíky.

 • O týden později (19. prosince) se konal již tradiční závěr roku určený pouze pro MH a Dorostence. Po zhodnocení činnosti za uplynulý jsme si stanovili cíle pro rok nový a ocenili jsme Ty nejlepší z nás. Po občerstvení nás čekalo překvapení od našich vedoucích v podání pěkného ohňostroje na zahradě naší HZ.

 • Soutěžní rok 2004 jsme zahájili 21. ledna zimní soutěží MH v Dobřanech. Plně jsme využili možnosti postavit 3 hlídky (A: Mleziva Michal, Plahs Michal, Vojta Karel; B: Janda Radek, Tomášek Martin, Vojta Jakub; C: Kristek Lubomír, Straka Karel, Straka Petr) a vydali jsme se do boje v plné síle. Kritériem pro zařazení do jednotlivých družstev se stalo uzlování (v A týmu byli nejlepší v této dovednosti). Snad nervozita z prvního závodu v novém roce rozhodla o tom, že nakonec pouze hlídka C se na uzlování nedopustila osudové chyby a zisku 3 trestných minut, které znamenali pro hlídku A i B ztrátu medailových pozic v závodě. Čest tak mohla zachránit už jen hlídka C, ale ta se nakonec dopustila své „osudové“ chyby na kuželkách, kde srazili pouze 1 kuželku. Výkon v ostatních disciplínách byl poté pro všechny hlídky bezchybný a v celkovém hodnocení tak naše hlídky umístili v těsném sledu 6, 7 a 8. místo z 25 startujících hlídek.

 • O měsíc později, 21. února, pokračovala svým třetím závodem Liga MH PJ. Halová soutěž v Oplotě je novinkou tohoto ročníku ligy. Pětičlenné hlídky nejprve absolvovali překážkový běh, který měl simulovat část disciplíny útok CTIF. Následně plnili úkoly na stanovištích známých ze ZPV (Požární ochrana, Technické prostředky, Topografie a Zdravověda). Součet času z překážkového běhu a trestných bodů ze všech stanovišť určil vítěze. Naše hlídka ve složení Janda R., Mleziva M, Straka K., Straka P. a Vojta K. předvedla sice o něco pomalejší běh, ale jinak výkon bez trestných bodů a zaslouženě tak vybojovala 1. místo v konkurenci 26 hlídek. Cenný zisk 10 bodů posunul náš tým do čela průběžného hodnocení Ligy MH PJ. Ocenění (stříbrný tác, dárkový balík a dort) ovšem musel přebrat sám vedoucí kolektivu, neboť členové soutěžního družstva ihned po absolvování závodu odjeli zpět, aby stihli svou účast v tradičním maškarním průvodě v obci Mantov. V maskách vodníků se tak představili: Mleziva M., Straka K., Rauch T. a bývalý člen kolektivu MH Koch J.

 • Zimní sezónu jsme plánovali ukončit 27. března halovou soutěží v Toužimy, kde se nám vloni docela vedlo, nakonec z naší účasti na této soutěži sešlo.

 • Před velikonocemi každoročně (letos 3. dubna) náš sbor v obci zajišťuje sběr železa a starého textilu. Členové kolektivu MH (Rauch T., Tomášek M., Vojta J., Vojta K.) pod vedením trenére Ladislava Hoffmanna v letošním roce sebrali 2800 Kg starého textilu a do pokladny kolektivu mládeže tak přibylo 2.800,- Kč. Kaňkami, které udělali tento den trochu chmurným, bylo jednak poškození (odření) našeho dopravního automobilu A31 a jednak neúčast na jarní soutěži MH v Nýrsku, která se konala v tento den.

 • Ve stejný den se náš trenér Ing. Milan Hoffmann zúčastnil zasedání Výkonného Výboru Plzeňského kraje (VV Pk) a Krajské Odborné Rady Mládeže (KORM), na kterém byl zvolen vedoucím KORM a členem Ústřední Odborné Rady Mládeže (ÚORM) SH ČMS.

 • V letošním roce se nám podařilo pronajmout si o Plzeňského biskupství část klášterní zahrady pro trénink kolektivu mládeže. V rámci pátečních tréninků jsme provedli pár kroků ke zlepšení terénu a 23. dubna jsme poprvé v klášterní zahradě trénovali požárního útoku „na vodu“. Moc jsme si pochvalovali vzdálenost našeho nového cvičiště od HZ a oddělenost prostoru od veřejné komunikace.

 • V den vstupu naší republiky do Evropské unie (1. května) jsme se vydali do Nebílov na 4. závod Ligy MH PJ. Oproti loňskému roku zde vzrostl počet účastníků soutěže (2 družstva kat. Mladší a 8 družstev kat. Starší) a došlo ke změně určení vítěze (o vítězi měl rozhodnout součet časů obou pokusů). První kolo proběhlo bez větších problémů a náš tým ve složení Janda R. (K), Mleziva M. (S), Plahs M. (R), Rauch T. (PP), Straka K. (LP), Vojta J. (S2) a Vojta K. (S1) dosáhl času 27,0s. Před začátkem druhých pokusů se značně zhoršilo počasí a začalo mírně pršet. Déšť postupně sílil až do startu našeho týmu, kdy již podmínky hraničili s regulérností. To se víceméně odrazilo na našem výkonu a družstvo protrpělo útok v čase 48,0s. Po ukončení našeho pokusu se ještě družstvo SDH Stod chystalo ke svému pokusu, ale nakonec již neodstartovalo. Po poradě vedoucích jednotlivých družstev byl závod pro nepřízeň počasí ukončen a za celkové výsledky v kategorii starší byli prohlášeny výsledky po prvním kole. Máš tým tak v konkurenci 8 sborů získal 2. místo a velice cenných 9 bodů do celkového hodnocení Ligy MH PJ, což mimo jiné znamená udržení první pozice. Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže bylo odsunuto o 14 dnů a bude provedeno před 5. závodem Ligy MH PJ.

 • Ve čtrnáctidenním čekání na další závod Ligy MH PJ byl zajímavý pouze jediný den a to pátek 14. května, kdy jsme obdrželi a poprvé trénovali s novými savicemi, které jsme zakoupily u firmy X-Flame z Moravského Berouna. Při tréninku jsme též otestovali novou nástřikovou proudnici a náš druhý stroj PS12 (v minulosti využívám družstvy Mužů a Žen)s cílem najít optimální volbu pro sobotní závody.

 • Sobotní ráno 15. května začalo pro našeho trenéra Milana Hoffmanna a Instruktora Martina Janečka účastí na velitelském dnu okrsku Dobřany, kde se prováděla ukázka útoku pro klasickou soutěž. Po návratu započali s přípravou materiálu pro 5. závod Ligy MH PJ. Na závody jsme se nakonec rozhodli vzít sebou oba testované stroje PS12. Z 10 přítomných MH jsme vytvořili 2 družstva: „A“: Kristek L. (K), Mleziva M. (ST), Plahs M. (R), Rauch T. (S2), Straka K. (LP), Straka P. (PP), Vojta K. (S1), „B“: Janda R. (K), Mleziva M. (R/ST), Plahs M. (LP), Straka K. (PP), Tomášek M. (ST/R), Vojta J. (S2), Vojta K. (S1). Prvé pokusy oba týmy absolvovali s našim druhým strojem a dosažené časy (26,43s a 27,52s) vypadali velice dobře, neboť znamenali 3. a 4. místo po prvním kole. Ve druhém kole se ale opět ukázalo, kdo má a kdo nemá upravenou mašinu. Mnoho soupeřů se postupně začalo tlačit před nás a nám nezbylo jiné řešení než zariskovat. Tým „A“ (opět s druhým strojem) neuspěl a dosáhl horšího času (29,84s). Pro pokus druhého týmu jsme se rozhodli vrátit k našemu původnímu stroji a sání přes vývěvu. Ani zlepšení (25,68s) nezastavil pád našich týmů v pořadí soutěže. Tým "B" nakonec obsadil 6. místo a tým "A"byl hned za ním (7. místo). Do Ligy MH PJ jsme získali 6 bodů za 5. místo v pořadí sborů. Mimo dvou dortů a spousty hlavolamů jsme si přivezli i pamětní znak SDH Žákava. Po skončení vyhlašování výsledků soutěže se ještě dodatečně vyhlásili výsledky závodu v Nebílovech a mi jsme si za 2. místo odnesli mimo tradičního věnce vuřtů též basketbalový míč.

 • Pod záštitou OSH PJ se 22. května v Přešticích uskutečnili oslavy 140. výročí dobrovolného hasičstva v Čechách. Po dopolední slavnostní valné hromadě následoval průvod městem a poté na náměstí odpolední program ukázek mezi nimiž nechyběli ukázky z činnosti mladých hasičů, kteří předvedli štafety požárních dvojic a variaci na dřívější disciplínu se džberovkami. Bohužel naše družstvo se oproti původnímu plánu ukázek nezúčastnilo, neboť zaprvé členové kolektivu potřebovali víkendovou pauzu v nabitém soutěžním půlroce a zadruhé se nepodařilo zajistit odpolední dopravu kolektivu do místa konání akce. Chotěšov tak kromě okresních zástupců a vlajkové čety dobře reprezentovali účastníci soutěže Požární ochrana očima dětí, kde získali řadu ocenění v nejmladší kategorii (mateřská škola). Bohužel žádný z oceněných se akce osobně nezúčastnil a tak jim bylo ocenění doručeno později.

 • Podle předběžného očekávání se žádný z dorostenců či dorostenek našeho sboru nezúčastnil okresního kola PS a Dorostu konaného dne 29. května v Přešticích.

 • Již každoročně nám dělá potíže sestavit devítičlenný tým pro okresní kolo hry PLAMEN (pro disciplíny CTIF). Letos tomu nebylo jinak a tak se ještě ráno v sobotu 5. června sháněl poslední člen. Na programu prvního dne jsou disciplíny:
  - Štafeta 400m CTIF
  - Požární útok CTIF
  - Štafeta 4x60m
   Soupiska týmu: Janda Radek, Kristek Lubomír, Ondruš Jaroslav, Ondruš Lukáš, Mleziva Michal, Rauch Tomáš, Tomášek Martin, Vojta Jakub a Vojta Karel
  - 5 MH, kteří již absolvovali loňské okresní kolo hry PLAMEN bylo doplněno o 2 nováčky této soutěže (Kristek L. a Rauch T.) a 2 členy, kteří se více jak 1 rok neukázali na tréninku kolektivu MH (Ondruš J. a Ondruš L.)
   Doprovod: Hoffmann Ladislav, Hoffmann Milan, Janeček Martin
   První disciplína: Štafeta 400m CTIF
  - Pořadí úseků: Kristek L. (žebříková stěna), Vojta J. (volný úsek), Tomášek M. (položení hadice), Rauch T. (volný úsek), Ondruš L. (stojan s laťkou), Ondruš J. (lehkoatletická překážka), Mleziva M. (RHP), Janda R. (volný úsek) a Vojka K. (hadice s rozdělovačem).
  Ani letos (s ohledem na problémy se sestavením týmu) do poslední chvíle nebylo stanoveno rozložení závodníků na jednotlivé posty štafety. Přesto jsme v prvém pokusu, i přes menší zaváhání L. Kristka na žebříkové stěně, dosáhli velice pěkného času 96,82s (0 Tr.b.). Výrazně lepší čas, než kterého jsme dosáhli v loňském roce, naznačoval naši lepší celkovou připravenost k takto důležitým závodům. Pro druhý pokus byl jasný cíl – pokusit se již tak dobrý čas ještě vylepšit a povedlo se. Pokus bez zjevných chyb a zaváhání byl dokončen v čase 91,16s (0 Tr.b.) což znamenalo 4. místo v této disciplíně.
   Druhá disciplína: Požární útok CTIF
  - účast: Ondruš L. (1), Ondruš J. (2), Vojta K. (3), Rauch T. (4), Mleziva M. (5), Vojta J. (6), Janda R. (7), Kristek L. (8) a Tomášek M. (9)
  Další disciplína, kde se až na místě upřesňovalo kdo co bude dělat. Navíc se jedná o disciplínu, kterou v podmínkách našeho sboru nemůžeme (jako celek) nikdy trénovat. Přesto jsme se pokusili od loňského roku i na této disciplíně trochu zapracovat, tj. trénovali jsme přeskok přes vodní příkop, vyzkoušeli jsme si pumpování džberovek a hlavně si připravili vlastní 15m hadice. Při vlastním provedení útoku jsme se nevyhnuli chybám vyplývajících z netrénování této disciplíny (zapomenuté nářadí, práce jiného čísla, nenastříkání terčů pouze vodou ve džberovkách, tj. opět jsme museli vodu dolévat), též chybám způsobeným neatletickými postavami našich závodníků (nepřeskočení vodního příkopu), ani chybám zbytečným (mluvení v průběhu disciplíny, špatně uvázaný uzel). Celé provedení pokusu bylo navíc ztíženo deštěm. V prvém pokusu jsme tak dosáhli celkového času 258,87s (138,87s + 120 Tr.b.). Již před začátkem soutěže jsme byli domluveni, že k druhému pokusu nenastoupíme, neboť náš kolektiv se musel z Přeštic odjet nejdéle ve 12:30 (z důvodu fotbalu a též účasti na dětském dni). Výhodu, kterou jsme takto darovali soupeřům jim ovšem sebrala nepřízeň počasí. Silný déšť znamenal odvolání druhých pokusů pro všechny kolektivy. Výkon z prvého pokusu tak pro nás znamenal 8. místo v této disciplíně.
   Třetí disciplína: Štafeta 4x60m
  Poslední plánovaná disciplína sobotního dne se nakonec, i přes nepříznivé počasí, odstartovala. Náš kolektiv měl ovšem domluven start až na nedělní dopoledne spolu s mladší kategorií. K těmto pokusům se nakonec přidalo i pár sborů, které pro déšť nemohli absolvovat druhé pokusy.
   Po prvním dnu panovala v našem týmu mnohem lepší nálada než před rokem, neboť jsme v obou disciplínách odvedli to, na co jsme měli. V celkovém pořadí po prvním jsme sice klesli na 7. místo, ale toto pořadí bylo zkreslené, neboť zatím počítalo s naší neúčastí (s posledním místem) ve Štafetě 4x60m.

 • V neděli 6. června jsme opět z důvodu fotbalu částečně změnili složení týmu. Snad poprvé ovšem tyto změny nebyli k horšímu.
   Soupiska týmu: Hoa, Janda Radek, Kristek Lubomír, Ondruš Lukáš, Plahs Michal, Rauch Tomáš, Straka Karel, Straka Petr, Tomášek Martin, Vojta Jakub a Vojta Karel
  Na úvod nedělního soutěžního dne se dokončila třetí disciplína sobotního dne Štafeta 4x60m kat. starší a započala soutěž i pro kat. mladší ve stejné disciplíně.
   Třetí disciplína: Štafeta 4x60m (dokončení sobotní disciplíny)
  - I. štafeta: Plahs M., Hoa, Straka K. a Vojta K.
  - II. štafeta: Straka P, Janda R., Rauch T. Straka K. a Kristek L.
  Prvním kladným počinem našeho týmu v této disciplíně byla po roce účast alespoň jedné dívky, tj. možnost skákat jen 80cm příčné břevno. Dobrý výkon a umístění pro náš tým měla zajistit první štafeta a to se jí i podařilo. Výsledným časem 53,11s vybojovala 5. místo v této disciplíně. Ovšem ani naše druhá štafeta si nevedla špatně. I přes menší zaváhání při překonání 150cm bariéry a pád RHP dosáhla druhá štafeta slušného času 63,23s.
  Na programu druhého dne jsou disciplíny:
  - Štafeta požárních dvojic
  - Požární útok PLAMEN
   První disciplína: Štafeta požárních dvojic
  - Velitel: Plahs M.
  - I. štafeta: Rauch T. (P), Tomášek M. (H), Kristek L. (O), Vojta J. (M)
  - II. štafeta: Straka K. (P), Vojta K. (H), Straka P. (O), Janda R. (M)
  Disciplína, na kterou se již několik let nejvíce připravujeme, neboť k jejímu tréninku máme vše k dispozici. Tato disciplína měla být naší ozdobou okresního kola hry PLAMEN a taky se jí díky naší momentálně ideální sestavě II. štafety stala. Dosažený čas 56,88s (0 Tr.b.) je naším nejlepším historickým výkonem v této disciplíně. Přesto tento čas mohl být ještě lepší, neboť menší časovou ztrátu nabral velitel vinnou málo dotažené helmy, kterou si při běhu musel několikrát přirazit a též podklouznutí při obíhání mety. V disciplíně jsme obsadili 2. místo. Druhá štafeta se dopustila dvou chyb (nedotažení proudnice na čáru, špatně smotaná hadice) a dosáhla času 92,24s (72,24s + 20 Tr.b.). Kaňkou nad naším vystoupením v této disciplíně bylo neslušné vystupování členů našeho kolektivu. Různá méně či více sprostá slova z úst našich mladých hasičů vedli málem k udělení NP či vyloučení kolektivu ze soutěže. Po řadě protestů nám nakonec byl náš super výkon započítán do celkových výsledků.
   Druhá disciplína: Požární útok PLAMEN
  - I. pokus: Straka K. (LP), Plahs M. (R), Straka P. (PP), Janda R. (K), Vojta K. (S1), Rauch T. (S2) a Tomášek M. (St)
  - II. pokus: Kristek L. (K), Vojta J. (S2), ostatní beze změn
  Do poslední disciplíny letošního ročníku hry PLAMEN jsme vstoupili s odhodláním navázat na super výkon z předešlé disciplíny a dotáhnout naše letošní vystoupení do úspěšného konce. První pokus byl proveden bez zjevných chyb (opomenu-li málo zašroubovaný savec u stroje, což dokonale vyřešili ó-kroužky na našich nových savicích) a dosažený 26,87s (na plechovky) odpovídal našim výkonům v tomto roce. Ve druhém pokusu dostali částečně příležitost jiní členové a i tento pokus byl velice zdařilý s časem 27,45s. Časem prvého pokusu jsme obsadili 5. místo v závěrečné disciplíně.
   V závěrečném hodnocení celého ročníku hry PLAMEN 2003/2004 jsme nakonec obsadili vynikající 5. místo z 18 hodnocených kolektivů, což bylo nejen udržení pozice z podzimní části, ale hlavně splnění našeho cíle v ohledem na dobré celkové umístění v Lize MH PJ (tj. zisk min. 5-ti bodů). Páté místo nám totiž zajistilo 6 bodů do Ligy MH PJ.

 • Poslední možnost zúčastnit se postupové soutěže kategorie Dorostu jsme měli v sobotu 12. června na krajském kole, ale možný účastník této soutěže, náš instruktor Martin Janeček, dal přednost okrskovému kolu v klasické soutěži, kde kolektiv mužů z Chotěšova získal 5. místo.

 • Druhá polovina června byla pro nás velice náročná, neboť např. na 19. června se sešli tři akce. Muži se vydali do sousední obce Stod pomoci místním s ukázkou na jejich oslavách 130. výročí dobrovolných hasičů, vedoucí kolektivu MH Ing. M. Hoffmann byl tento víkend na krajském kole hry PLAMEN v Horním Slavkově a my jsme pod vedením L. Hoffmanna vyrazili na sedmý závod Ligy MH PJ do Štěnovického Borku. Navíc vlivem školních výletů jsme měli opět potíže se sestavením týmu a tak se opět museli oslovit členové, kteří jsou delší dobu v nečinnosti. Pro tentokrát nás zachránila účast sester Broumových. Při závodu jsme měli poprvé v tomto roce možnost startovat se zapůjčenou stříkačkou od SDH Chlumčany. Škoda proto, že tým nebyl v optimálnějším složení. Tým ve složení Broumová J. (PP), Broumová M. (LP), Kristek L. (K), Mleziva M. (ST), Rauch T. (S2), Tomášek M. (R), Vojta J. (S1) a náhradník Ondruš L obsadil 5. místo výkonem druhého pokusu 25,22s (čas prvého pokusu byl 28,54s). Do Ligy MH PJ jsme získali 7 bodů za 4. místo v pořadí sborů, což pro nás znamenalo udržení 2. místa, na které jsme klesli po okresním kole hry PLAMEN a možnost bojovat o obhajobu tohoto vynikajícího umístění na naší domácí soutěži.

 • Poslední sobota v červnu již tradičně patří hasičské soutěži na domácí půdě a tak jsme letos v sobotu 26. června přivítali na letišti v Chotěšově své soupeře. Stejně jako loni, byla naše soutěž závěrečným dílem letošního ročníku Ligy MH PJ. Velice nás potěšil zájem o náš netradiční dvojboj (o vítězi rozhoduje lepší součet časů ze štafety požárních dvojic a požárního útoku PLAMEN) nejen sborů z okresu PJ, ale i z okolí (PS - Zbůch a DO - Holýšov). Celkem rekordních 17 družstev ze 12 sborů. Náš tým hájili ve dvou družstvech tito MH: Janda R., Kristek L., Mleziva M., Plahs M., Rauch T., Straka K., Tomášek M., Vojta J., Vojta K. a Vogeltanz Miroslav, pro kterého to byl premiérový závod. Silná sestava prvního družstva předvedla svou sílu ve štafetě, kde dosáhla výkonu 57,82s (jednalo se o druhý nejlepší výkon dne). Naproti tomu druhé družstvo zaplatilo ve štafetě nováčkovskou daň a dosáhlo času 96,27s (s 20 Tr.b.). Pro útok jsme měli opět k dispozici stříkačku SDH Chlumčany, ovšem první družstvo se dopustilo chyby při rozměření rozmístění savic, za což zaplatilo zpožděním a časem 27,98s. Naproti tomu druhé družstvo předvedlo výkon nad očekávání a dosáhlo vynikajícího času 23,03s. O vítězi ovšem rozhoduje součet časů obou disciplín a zde prvé družstvo dosáhlo součtu 85,90s což s přehledem znamenalo zisk 3. místa nejen v soutěži, ale hlavně i zisk 8. bodů do celkového hodnocení Ligy MH PJ za 3. místo v pořadí sborů. Druhé družstvo obsadilo součtem 119,30s celkové 14. místo ze 17 družstev. Z výsledků byla ohromná radost a to hned dvojnásobná, neboť se nám nejen podařilo medailové umístění na domácí půdě, ale i obhajoba celkového 2. místa v Lize MH PJ ročník 2003/04.

 • Celkové hodnocení Ligy MH PJ ročník 2003/2004:
  - soutěže se skládala z 8 závodů (navýšení o jeden závod proti loňsku)
  - do soutěže zasáhlo celkem 18 sborů okresu PJ (z 20 registrovaných)
  - do celkového hodnocení se zařadilo 15 sborů (účast na min. 50% závodů)

  Hodnocení SDH Chotěšov
  - celkem jsme získali 60 bodů (za 5., 3., 1., 2., 5., 5., 4. a 3. místo)
  - průměrný zisk 7,5 bodu za soutěž (v loni 6,3 bodu za soutěž)
  - náš tým obsadil celkové 2. místo (1. místo - Žákava, 3. místo - Štěnovický Borek)
  - náš tým reprezentovalo v průběhu ligy 14 MH (Broumová Jana - 1x, Broumová Monika - 1x, Janda Radek - 7x, Kristek Lubomír - 4x, Mleziva Michal - 8x, Ondruš Jaroslav - 1x, Ondruš Lukáš - 1x, Plahs Michal - 4x, Rauch Tomáš - 5x, Straka Karel - 6x, Straka Petr - 3x, Tomášek Martin - 6x, Vojta Jakub - 6x a Vojta Karel - 7x)

 • Vedoucí kolektivu MH dodrželi svůj slib a dotáhli kolektiv do cíle druhého ročníku Ligy MH PJ. Protože i nadále pokračují útoky ze strany výboru SDH Chotěšov vůči vedoucím i samotným členům kolektivu MH, rozhodl se 23. července vedoucí kolektivu Ing. Milan Hoffmann rezignovat na svou funkci a ukončit tak činnost kolektivu MH SDH Chotěšov.

Nahoru

poslední aktualizace: 02.08.2004


Zpět na titulní stranu