Členové kolektivu

Příprava na branný závod

Sešli jsme se ve středu v pět. A protože jsme chtěli házet granátem, vyznačili jsme si z mléka obdélník. Granáty jsme však nenašli a proto jsme odešli do školy. Tam jsme se dohodli na družstvech a psali jsme kviz. Prvnímu družstvu to šlo krásně, ale druhé to byla hrůza. Nic neznali, nic neuměli. Byla to práce, než jsme je naučili kviz. Teď je učíme topografické značky. Docela to jde. Od paní Povolné jsme se dozvěděli, že musíme jet autobusem a máme číslo 20.

Branný závod

V sedm byl odjezd od čekárny. Naskládali jsme se do autobusu a už se jelo. V Kvasinách byl už ruch. Autobusy se sjížděli. V devět byl nástup. Běželi jsme dvě družstva. Nejdříve běželo lepší družstvo. Párkrát jsme skoro zabloudili, ale nakonec jsme se do cíle dostali. Mladší družstvo bylo sestaveno z mladších členů našeho kroužku, proto se úspěch neočekával. Po závodech se zlepšila nálada všech závodníků. Každý měl radost ze života. Honili jsme se a schovávali, ale počasí nám moc nepřálo, každou chvíli pršelo. Po doběhnutí posledního družstva jsme se zase naskládali do autobusu a hurá domů. Výsledky jsme se dozvěděli později. Skončili jsme druzí a osmí.

VŘSR

Ve škole už tradičně se pořádá soutěž „ Co víš o Sovětském svazu " . Ze 150 žáků se do finále probojovali i členové našeho oddílu. Za tento boj byli vítězové odměněni cenami, které uchystala pionýrská skupina. Po škole byla naše schůzka ne moc slavná. Pro mrholivé počasí se polovina členů nedostavila. Ve škole jsme si sehnali potřebné věci na nástěnku a šli jsme ji dělat. Museli jsme se střídat, protože jsme měli prokřehlé ruce a nemohli jsme v nich pořádně udržet špendlík. Asi za hodinu jsme nástěnku utvořili. Musíme se pochválit, protože se nám nástěnka povedla.

Vítání občánků

Ve středu nám bylo řečeno, že v neděli je vítání občánků. Rozdali se básničky, které jsme si přečetli. Byl vydán rozkaz, že básničky musíme umět dobře číst. V neděli už o půl desáté jsme se sešli ve škole, kde jsme si básničky přečetli. V deset hodin už byli rodiče s novými občánky obce Bystré v zasedací místnosti. Byli jsme nervózní jako vždy, když je soutěž nebo slavnostní chvíle. Nastoupili jsme jak jsme básničky recitovali. Když jsme skončili, všichni nadšeně tleskali. Bylo to přímo udivující. Spokojeně jsme si vydechli. Zase jedno představení za námi.
* Kurzy * Last minute * Letenky * Kurzy akcie a burza * Reality a bydlení * Akcie * Rejstřík * Hotel Prague *