Beseda o Řecku a Turecku

Pan Dusílek byl na zájezdě v Turecku. Při naší další schůzce nám o své cestě vyprávěl. Bylo to velice zajímavé a poučné. Dále jsme se domlouvali, že musíme udělat sběr papíru. Termín zatím není stanoven.

Valná hromada

Dne 12. ledna se uskutečnila v hospodě „ U Ševců " v Bystrém výroční valná hromada. My jako mladí hasiči jsme předvedli kulturní program složený z básniček ze zimní tématikou.

Opět nacvičujeme

Začínáme nacvičovat na jarní kolo hry Plamen. Přidali se k nám další pomocníci. Protože je venku stále špatné počasí, přinesl pan Dusílek maketu hasičské stříkačky do klubovny ve škole. Zde nacvičujeme sání a proudy na sucho. Jirka s Davidem také zkouší do disciplíny dvojice smotávání hadic. Už se těšíme, až budeme moci jít běhat ven.

Odborky

Dnes jsme se připravovali opět na útok. Přitom jsme s našimi vedoucími provedli odborky. David Šinták, Josef Ježek, Josef Komůrka, Kamil Lelek, Jaromír Meier, Standa Melich, Jiří Moravec, Bohouš Pábel - ti všichni splnili odbornost preventista.

Beseda o požární prevenci

Pan Dusílek s p. Martínkovou s námi uspořádali besedu o požární prevenci. Dozvěděli jsme se, jak předcházet požárům a co máme dělat, když zjistíme, že někde hoří. Společně jsme zhotovili nástěnku u autobusové čekárny s tématem požární prevence.

Bazén

V sobotu 11. dubna jsme jeli s naší vedoucí a jejím manželem do Dobrušky do krytého plaveckého bazénu. Bylo nás 16 dětí. Velice jsme si plavání užili. Byla to příjemná změna.

Kresby do soutěže

Sešli jsme se u Martínků, abychom nakreslili kresby do soutěže „ Požární ochrana očima dětí ". Své kresby do soutěže poslali: Jana Martínková, Kateřina Tomášová, Karel Přibyl, Honza Přibyl, Radim Světlík a Milan Hradecký.

Velký úklid

Skončila zima, není už sníh a tak je vidět, kde zůstala jaká špína. Také my jsme se sešli, abychom uklidili požární zbrojnici, okolí požární zbrojnice a omyli požární vozidlo. Pomáhali nám členové SDH. Odpracovali jsme 26 hodin.

Mytí koupaliště

Obecní úřad v Bystrém vyhlásil na sobotu 9. květen brigádu na mytí koupaliště, i my mladí hasiči jsme se zapojili. Odpracovali jsme 36 hodin.

Čermná nad Orlicí

Po příjezdu do Čermné nad Orlicí jsme nejprve postavili stany a ubytovali se. Až do večera jsme měli volno a tak jsme proháněli míč. V sobotu se všichni pochodem přesídlili na hřiště v Čermné. Po celou cestu vyhrávala v ampliónech hudba a byli vítáni všichni účastníci hry Plamen. Na hřišti jsme odběhali štafetu, útok a džberovky. Odpoledne bylo opět volno. Večer byla diskotéka. V neděli ráno byly jen dvojice. Naše úspěchy byly nestejnoměrné. Celkem se nám dařila štafeta i džberovky. Útok se nám však nevyvedl ani jeden, takže jsme klesli dost hluboko v umístění družstev. Celkem se nám vydařily dvojice a tak jsme se nakonec umístili na 3. místě. Byli jsme rádi, že vše nedopadlo hůře.

22. výkonnostní soutěž mladých požárníků

Naše družstvo bylo pověřeno reprezentací naší republiky v Liezenu - Rakouské Štýrsko. Začali jsme se připravovat na soutěžní disciplíny. Scházíme se třikrát do týdne a snažíme se udělat dobrý výkon i při tréninku. Zájezdu se zúčastní členové našeho kolektivu mladých požárníků: Markéta


* Kurzy * Last minute * Letenky * Kurzy akcie a burza * Reality a bydlení * Akcie * Rejstřík * Hotel Prague *