Členové kolektivu

Nový Plamen

Skončily další prázdniny a začíná nový školní rok a s ním i další ročník hry Plamen. Z naší bývalé plameňácké skupiny zbylo jen pár dětí. Vašek, Jitka, René, Pepa, Jana, Anča a obě Pavlíny jsou v učení a ve školách rozesetých po celém kraji. V naší vesnici zbylo jen pár dětí, které svým věkem odpovídají pravidlům hry Plamen. Téměř celé družstvo se sestavuje z nových členů. A protože u nás je jich málo, rozhodli jsme se přizvat naše kamarády ze školy, kteří bydlí v sousedních vesnicích. Dalo to hodně přemlouvání, neboť většina z nich neví, co se od nich bude požadovat a mají také trochu strach, zda vše zvládnou.

Příprava na branný závod

Dnes jsme se pustili s vervou do práce. Paní Martínková všem rozdala archy papírů, na kterých byly nakresleny topografické značky a jejich vysvětlení. Branný závod je již 19. října. Máme trošku zpoždění, ale doufáme, že vše doženeme ke vší spokojenosti. Letošní branný závod se koná v Kvasinách a spolu s námi jede i hlídka dorostenců.

Procvičujeme

Dnes jsme se sešli, abychom si procvičili všechny disciplíny branného závodu neboli závodu požárnické všestrannosti. Pan Dusílek napnul lano mezi dva kmeny a my zkoušeli překonání překážky po vodorovném laně. Všem se celkem dařilo. Další disciplínou je vázání uzlů, musíme zvládnout na jedničku všech pět a to: tesařský, lodní, záchranný, úvaz na proudnici a zkracovačku. Toto, i ostatní disciplíny jsme zvládli. Jen střelba se nedařila k naší spokojenosti.

Branný závod

Tak už je to tady. Hlavní zkouška naší dovednosti začíná. Den začal pošmurně. Drobně prší, když nasedáme do autobusu, který nás má odvézt do Kvasin. Když vybíhá první hlídka, rozprší se úplně. Máme obavu, že trať bude klouzat. Až když jsme na startu my, pršet přestává. Máme to za dobré znamení. První stanoviště je střelba. Ta nám nevyšla ani trochu. Jedenáct špalíčků zůstalo stát. Musíme zabrat v ostatním a v běhu. Již žádné trestné minuty. Dobíhající čas jsme měli celkem uspokojivý. Ještě jsou však za námi družstva, která jsme právem považovali za lepší. Po sčítání výsledků jsme třetí. Lepší jsou Lično a Houdkovice. Na jaře se musíme polepšit.


* Kurzy * Last minute * Letenky * Kurzy akcie a burza * Reality a bydlení * Akcie * Rejstřík * Hotel Prague *