na video a tak jsme zvědaví, jak vypadáme. Také televize byla u toho, a krátký šot byl uveden i v televizi.

Požární prevence

Sedmnáctého března 1993 k nám zavítal pan Netík z Bystrého a provedl s námi besedu o požární prevenci. Také jsme zhotovili vývěsní skříňku s problematikou prevence.

Nacvičujeme

Začíná jaro a my začínáme nacvičovat na jarní kolo soutěže Plamen. Získali jsme další dva chlapce do družstva. Venku je ještě špatné počasí a tak se scházíme v klubovně SDH. Máme postavenou maketu hasičské stříkačky a nacvičujeme útok „ na suchu ". Dále se učíme smotávání hadic do disciplíny dvojice. Jak jen bude trošku pěkně, půjdeme ven.

Odborky

Dnes jsme se připravovali na požární útok, neboť venku je špatné počasí. Přitom jsme s našimi vedoucími provedli odborky.
Odznak odbornosti splnili: Pavel Moravec, Pavel Hejzlar, Jana Martínková, Pavel Melich a Roman Švorc.

Kresby do soutěže

Sešli jsme se u Martínkových, abychom nakreslili kresby do soutěže „ Požární ochrana očima dětí ". Své kresby poslali Jana Martínková, Zdeněk Martínek, Radim Světlík, Jan Přibyl, Karel Přibyl.

Pozor hoří !

Tři dny 24. - 26. 4. 1993 v Bystrém hořelo. Bysterští hasiči vyjeli celkem čtyřikrát k hašení lesních požárů ve Sněžném, Nedvězím a na Bysterských Dolech. Někteří z nás se byli na těchto místech podívat a viděli jsme co to znamená nedodržování požární prevence. Ve čtvrtek jsme potom pomáhali při úklidu požární zbrojnice, balení hadic a údržbě vozidla. Při úklidu pomáhalo celé družstvo připravující se do soutěže Plamen a celkem jsme odpracovali 23 hodin.

Koupaliště není jenom koupání

V sobotu 8. 5. 1993 jsme se zúčastnili brigády pořádané obecním úřadem při mytí koupaliště. Prací na přípravě koupaliště se účastníme každoročně a máme také možnost zkusit si stříkání vodou při použití požárního stroje. Letos se nás sešlo 13 a odpracovali jsme 42 hodin.

Plamen 93

Okresní kolo hry Plamen se konalo v Dobřanech v Orlických horách. V pátek večer pršelo, a tak jsme měli obavy, jaké bude počasí v sobotu a v neděli. Tento rok jsme nespali pod stany, protože jsme měli všichni blízko domů. V sobotu začínali disciplíny v 9 hodin a my jsme začínali útokem hned jako čtvrtí. Útok se nám celkem zdařil. Potom následovaly džberovky. Při této disciplíně byl proti nám vítr. První pokus byl dlouhý, druhý se však vydařil lépe. Dále byly štafety. I zde jsme dobře uspěli. Poslední akcí byly dvojice. I zde se nám vedlo dobře. Celkem jsme se umístili na prvním místě, bez ztráty jediného bodu. Ve dnech 11.  a 12. června budeme reprezentovat okres v krajském kole v Letohradě. Doufáme, že se nám bude dařit.

Oblastní kolo

Oblastní kolo Plamen se konalo 12. - 12. června 1993 v Letohradě. Po příjezdu do Letohradu nám nepřálo počasí. Bylo pod mrakem a poprchávalo. V pátek odpoledne byl závod požárnické všestrannosti a džberovky. Ostatní se mělo provozovat v sobotu na stadiónu v Letohradě. Než vybíhala naše hlídka, pršelo. Měli jsme strach, že vše bude mokré a bude to klouzat. Střelba byla dosti slušná, neměli jsme moc trestných minut. Vše probíhalo dobře, až když jsme přišli k topografii, špatně jsme zorientovali mapu, pak se špatně uvázal uzel. Naskočily nám trestné minuty a ty se nám nepodařilo zkrátit. Takže jsme ve výsledcích klesli až na 10. místo. To pro nás nebylo moc dobré. Dále byly džberovky. Zde jsme si věřili, a také nám vyšli podle našich představ. Byli jsme v této disciplíně první. Druhý den jsme se přesunuli na stadión. Zde se nám vedlo se střídavými úspěchy. Na požárním útoku jsme byli čtvrtí, ve štafetě druzí, ve štafetě požárních dvojic pak 7. . Nakonec jsme uhájili 3. místo. Jsme šťastni, že to tak dobře dopadlo.* Kurzy * Last minute * Letenky * Kurzy akcie a burza * Reality a bydlení * Akcie * Rejstřík * Hotel Prague *