Členové kolektivu

Nácvik na závod požárnické všestrannosti

Je tady další kolo hry Plamen. Začínáme nacvičovat branný závod. Letos začala zima svoji vládu brzy. Občas prší, nebo i sněží. Venku se tak nedá nacvičovat. Stihli jsme alespoň střelbu. Další disciplíny probíráme v klubovně. Nacvičujeme uzly, topografii i požární disciplínu. Scházíme se dvakrát týdně. Dnes, těsně před branným závodem se vyčasilo alespoň na chvilku. Zkusili jsme disciplíny venku, abychom věděli, jak bude vše probíhat, aby noví chlapci alespoň trochu věděli, co je čeká. Vše ostatní závisí na nás. Doufáme, že se dobře umístíme na dobrém výchozím umístění pro jaro. Budeme se snažit.

Branný závod

Branný závod se konal 28. 10. 1992 ve Vamberku. Byl v pěkném lesním prostředí. Celý den se schylovalo k dešti, ale po dobu závodu nepršelo. Vybíhali jsme až ke konci startovního pole, a tak jsme byli všichni napjati, jaký terén pro nás pořadatelé připravili. První stanoviště byla střelba, po skončení nám zůstalo nesestřeleno 5 špalíčků. Pokračovali jsme dále. Na zdravovědě jsme uvázali špatně uzel a tak nám přibylo dalších 5 trestných minut. Snažili jsme se ze všech sil uběhnout alespoň dobrý čas. Po doběhnutí jsme s napětím čekali, jak doběhnou naši největší soupeři, kteří běželi až po nás. Po sečtení výsledků jsme zjistili, že máme první místo. Byli jsme rádi, že to takhle dopadlo. Příště se musíme připravit ještě lépe.

CTIF v Rakousku

Družstvo, které vyhrálo Plamen v roce 1990 bylo v Rakousku na soutěži CTIF, která se liší od hry Plamen. Na zájezdě natočil pan Dusílek film, který nám při besedě 18. listopadu 1992 promítl. Besedovali jsme o disciplínách, které na CTIF jsou. Dále jsme si prohlédli místa v Rakousku, která soutěžní družstvo navštívilo při týdenním zájezdu. Docela jsme jim záviděli.

Valná hromada

Jednou z největších událostí pro naše sdružení hasičů v Bystrém bylo předávání čestného praporu SDH na slavnostní valné hromadě 12. 12. 1992. My, mladí hasiči jsme nastudovali kulturní program na tuto schůzi. Bylo nás 14. Čtrnáct dní předem jsme si rozdali básničky, které jsme doma pilně předčítali a učili se je. Jednou týdně jsme se scházeli a předváděli, co již umíme. Celou schůzi natáčeli

* Kurzy * Last minute * Letenky * Kurzy akcie a burza * Reality a bydlení * Akcie * Rejstřík * Hotel Prague *