Bohumil Pábel
                               Roman Rudolf
                               Karel Přibyl
                               Jan Přibyl

Cikánské toulky

V Ohnišově se každoročně pořádají pochody zvané „ Cikánské toulky " . Z našich dětí se jich zúčastnilo 8. Šli různé trasy 6 - 15 km. Bylo krásné slunné počasí. Každý dostal pamětní list a medaili.

Mytí koupaliště

Obecní úřad v Bystrém vyhlásil brigádu na mytí koupaliště. Také my mladí požárníci jsme se do této akce zapojili. Od rána jsme za použití rýžových košťat a kartáčů na holích drhli stěny vypuštěného bazénu. Na splachování stěn a dna koupaliště byla použita požární stříkačka PPS 8, kterou obsluhovali dospělí hasiči. Celkem jsme odpracovali 36 hodin.

„ Osvobození Bystrého a Janova "

Každý rok v květnu několik dospělých i dětí z naší obce připravuje scénky, ve kterých humorně zobrazuje osvobozování našich obcí od německých okupantů za druhé světové války. Za tímto účelem mají posháněny uniformy německé, ruské i naše, včetně starých motocyklů a helem, případně kožených kabátů. Letos jim pomáhali i modeláři z Kounova se svými letadly, ze kterých shazovali „ bomby " . Scénka se vydařila a nám všem se moc líbila.
Po skončení této scénky jsme vyslechli besedu s pamětníky, o tom, jak osvobozování naší obce v roce 1945 skutečně probíhalo. Této besedy se zúčastnilo 10 dětí.


Okresní kolo Lično

Okresní kolo hry Plamen se konalo v Ličně 27. - 29. května 1994. Stany jsme měli na pěkném místě u Sokolovny, škoda že hodně pršelo, když jsme je stavěli. V sobotu bylo pod mrakem celý den, teprve v neděli se obloha vyjasnila. Naše soutěžní disciplíny se nám vyvedli celkem slušně. Celkově jsme obsadili 5. místo. Chvála patří také pořadatelům z Lična, kteří se o nás velmi pečlivě starali.

Ukázkové cvičení

Jako každý rok, tak i letos se na koupališti v Bystrém uskutečnil tábor dětí „ Eldorádo " . Jedno odpoledne jsme pro ně uskutečnili na hřišti ukázkové cvičení v hasičských disciplinách. Předvedli jsme jim cvičení se džberovkami. Děti z tábora si potom sami vyzkoušeli džberovky a soutěžili mezi sebou. Zúčastnilo se 10 dětí.

Nácvik na CTIF

Znovu se scházíme dvakrát týdně, abychom se procvičovali v disciplinách soutěže CTIF. Dnes k nám přijeli i mladí hasiči z Valu, Dobřan a Olešnice v Orlických horách, kteří společně s námi pojedou na soutěž v disciplínách CTIF do Polska. I dnes přišli děti z tábora na koupališti. Zkusili si též disciplíny a myslíme, že se jim disciplíny líbily.

Zájezd Polsko

Ve dnech 18. - 21. srpna 1994 se uskutečnil zájezd mladých hasičů z Bystrého, Valu, Olešnice v O. h.  a jejich vedoucích do Polska. Ve čtvrtek 18.  jsme ráno vyjížděli abychom před polednem byli v městečku Lewin Klodski, se kterým mají naši hasiči družbu. Zde jsme měli připraveno ubytování ve velkých stanech. V pátek a sobotu pro nás levinští hasiči zajistili zájezdy do okolí. Ukázali nám turistické zajímavosti a památky. Výlety se nám moc líbily. V neděli dopoledne se uskutečnila na hřišti u koupaliště v Levíně soutěž mezi našimi třemi družstvy a dvěma družstvy polských dětí v disciplínách CTIF. Nešlo zde o výsledky, ale o to, aby si i polské děti osvojili CTIF.
Napsali o nás

V bývalém východním sektoru měl každý stát své regule pro soutěže mladých hasičů. Chceme - li však měřit své síly se světem, musíme se mu přizpůsobit a cvičit mládež podle podle řádů CTIF. Největší zkušenosti v tomto směru mají hasiči z Bystrého, kteří navázali styky na vysoké úrovni se Stráží požiarnou v polském Levíně.
Ke konci srpna využily SDH Olešnice v O. h.  a Val pozvání Bysteráků a společně jsme vyrazili do Evropy, abychom sousedům ukázali, co už umíme. V Levíně nás velice přátelsky přijali, bydlení jsme měli uchystáno ve třech velkých stanech, celý čas se nám věnoval starosta levínských hasičů. Zástupci všech tří obcí se krátce sešli i se starostou obce, se kterým se dohodli na dalším rozvoji spolupráce. Vyvrcholením našeho pobytu v Polsku se stala společná nedělní soutěž. Češi předvedli vyrovnané výkony, na polských dě


* Kurzy * Last minute * Letenky * Kurzy akcie a burza * Reality a bydlení * Akcie * Rejstřík * Hotel Prague *