Odborky

Na další schůzce 14. dubna 1995 jsme splnili odbornost preventista - Čtvrtečka Miloš, Kohoutek Martin, Semerák Zdeněk, Ševc Martin. Jako kronikářka se zúčastnila Romana Syrová.

Cikánské toulky

Dne 29. 4. 1995 se konaly v Ohnišově „ Cikánské toulky ". Na jedné ze schůzek jsme se domluvili, že půjdeme v co největším počtu. Na trasu 15 km se nás vydalo 10 dětí. Každý si přinesl pamětní list, medaili a spoustu zážitků z pochodu.

Nacvičujeme

Každý týden se scházíme pravidelně ve středu a pátek na nácviky disciplín soutěže Plamen. I když jsme v branném závodě nijak zvlášť neuspěli, chceme předvést alespoň v Černíkovicích, kde se letos koná Plamen, že nejsme tak špatní. I když nemůžeme počítat s nejlepším umístěním, budeme se snažit uspět do 6. místa.

Osvobození Janova

Už se stalo tradicí, že dospělí obyvatelé vesnice připravují v prvních květnových dnech oslavy osvobození. Letos byli přípravy v plném proudu dlouho dopředu a my jsme nemohli nečinně přihlížet. Zapojili jsme se s plným nasazením. Oslavy se vydařili a my si znovu připomněli válku o které jen slýcháváme z úst našich dědečků a babiček. Zúčastnilo se 9 dětí.

Mytí koupaliště

Obecní úřad vyhlásil brigádu na mytí koupaliště. Protože i my chodíme rádi plavat, i hrát volejbal na přilehlém hřišti a máme rádi čistou vodu i prostředí, zapojili jsme se. Při omývání stěn bazénu a úklidu okolí jsme odpracovali 40 hodin.

Okresní kolo hry Plamen 1995

Ve dnech 26. - 28. května 1995 se uskutečnilo okresní kolo hry Plamen v Černíkovicích.
Na tuto soutěž jsme jeli s přáním zlepši svůj výkon, který jsme předvedli v závodě požárnické všestrannosti. Třinácté místo bylo pro nás velkým strašidlem. Počasí se nám tentokrát moc nevyvedlo. V pátek  noc proběhla celkem v klidu. V sobotu dopoledne bylo slunečno. Když probíhala soutěž, svítilo sluníčko. Ve tři hodiny však začalo pršet a pršelo až do neděle. Déšť nám také vyplavil stany, takže další noc jsme se museli stěhovat do auta a sušších stanů. V soutěži se nám celkem dařilo. Štafeta 4 x 60 m - byli jsme na 1. místě. Dvojice také 1. místo, ve džberovkách 4. místo, požární útok 4. místo. Celkově jsme postoupili na
3. místo v celé soutěži. Měli jsme velkou radost. Martin Paštika se zúčastnil soutěže jednotlivců „ Běh na 60 m překážek ".Obsadil vynikající 1. místo z 35 startujících.

3. ročník „ Mezinárodní soutěže mladých hasičů: Regionu Orlické hory "

O prázdninách jsme se scházeli dvakrát týdně, abychom si procvičili disciplíny soutěže CTIF.
Připravovali jsme se na 3. ročník mezinárodní soutěže mladých hasičů v disciplínách CTIF. Pozvali jsme do Bystrého další družstva z blízkého okolí. Pozvání přijala družstva z Valu, Olešnice, Kvasin, Dobrého a dvě družstva z Chlumce nad Cidlinou. Z Polska přijelo družstvo z Kudowy Zdroj. Ostatní pozvaná družstva se nedostavila. Družstvo z Polska přijelo už v pátek odpoledne. Nejprve se seznámilo s ubytováním na koupališti v chatkách. Pak zkoušelo na hřišti disciplíny. V sobotu dopoledne byli pozváni do hasičské zbrojnice v Dobrušce k profesionálním hasičům. Zde se seznámili s nejmodernější technikou. Soutěž probíhala v neděli na hřišti v Bystrém. Pozvaná družstva z Chlumce nad Cidlinou nám předvedla, jak se běhá soutěž na nejvyšší úrovni, neboť reprezentovala naši republiku v Itálii.
Umístění:
1. Chlumec nad Cidlinou chlapci
2. Chlumec nad Cidlinou dívky
3.
Bystré

* Kurzy * Last minute * Letenky * Kurzy akcie a burza * Reality a bydlení * Akcie * Rejstřík * Hotel Prague *