Okresní kolo soutěže v požárním sportu

Jelikož již všichni dosahujeme věkové hranice pro soutěže dospělých, byli jsme naším SDH přihlášeni do okresního kola mužů a žen. Soutěž se konala za slunečného počasí na stadionu v Týništi nad Orlicí. Soutěže se zúčastnilo 7 družstev mužů, 3 družstva žen a družstva s věkovou hranicí nad 35 let. V soutěži se nám dařilo a obsadili jsme první tři místa v běhu na 100 m v pořadí Jan Bartoš, Josef Ševc a David Moravec. Lepší štafeta zaběhla nejlepší čas v soutěži. Požární útok jsme dokončili v průměrném čase a celou soutěž vyhráli. Družstvo žen z Bystrého v O. h.  obsadilo 2. místo. Postupujeme do oblastního kola požárního sportu konaného v Hradci Králové.

Oblastní kolo

Hradec Králové nás přivítal slunečným počasím. Soutěže mužů v oblastním kole jsou již náročným změřením výkonnosti dobrovolných hasičů a jejich sportovní výkonnosti. Soutěž započala během jednotlivců na 100 m s překážkami. Každé družstvo bylo zastoupeno 8 členy z nichž časy 6 nejlepších se sčítaly. Podařilo se nám zaběhnout téměř u všech členů družstva nejlepší letošní výkony, přesto však celkový součet stačil pouze na 8. místo. Další disciplínou byla štafeta 4 x 100 metrů, ve které jsme podali výkon odpovídající tréninkovým časům a ten stačil jen na 9. místo. Vše však rozhodla a zamíchala disciplína pravdy - požární útok. Nastupovali jsme jako předposlední pokus po mnoha nezdařených před námi. Podařilo se nám předvést standardní útok s dobrým časem, celkově druhý v soutěži a ten nás vynesl na celkové 5. místo v soutěži o 6 setin vteřiny od místa čtvrtého. Celkové umístění je bezesporu úspěchem a dobrým závěrem soutěžení v letošním roce.