Schůzky

Žáci s vedoucí už byli v 17 hodin na hřišti. Muži i ženy se začali také trousit na určené místo. První věcí, kterou jsme projednali, byla nástěnka k založení KSČ bleskovka vyvěšená na Sedloňově a v Bystrém. Potom jsme byli obeznámeni se soutěží, na kterou jsme se začali připravovat. Dnes jsme však necvičili, jelikož jsme neměli potřebné nářadí. Na závěr jsme si házeli a potom šli domů.

Ve čtvrtek jsme se sešli u vedoucí v bytě. Hned ze začátku jsme si prohlédli dopisy ze SSSR, které přinesla Jitka, Hanka a Ivana. Měli jsme sice umluveno, že půjdeme cvičit, ale jelikož pršelo, hráli jsme človrdo. V obýváku se strhli úplné boje o vítězství. Figurky skákaly po desce stolu a někdy i po zemi. Přitom jsme se mazali jak to nejvíc šlo. Lidi pod námi z toho mohli mít šok. Kolem sedmé hodiny jsme vše uklidili a odešli.

Dneska jsme přišli ke garážím. Přišli i manželé Netíkovi. Nejdřív jsme alespoň půl hodiny žvanili a blbli. Pak jsme se pustili do práce. Vytáhli stroj, hydrant, savice a hadice. Potom jsme si řekli, kdo bude co dělat. Trochu jsme se i hádali, ale konečně to začali zkoušet. Výsledek byl poměrně dobrý. O půl sedmé jsme se rozešli.

Přišli jsme jako vždy ke garážím. Chvíli jsme povídali, abychom zabili čas než naši přelétaví „ Špačci " přiletí. Dostavil se i Miloš Světlík. Rozhodli jsme se, že ho opět přijmeme. Potom jsme začali cvičit. Nejprve útok. Moc dobře nám nešel. Ivana měla s Ilonou účty a vyhrožovala jí, že ji zamotá do hadice. Zamotala se ale sama a řádně se vymajzla. Potom jsme čekali než ji bolest přejde, ale ani potom jsme již řádně necvičili. V šest hodin jsme šli domů.

Dnešní schůzka začala štafetou od stroje. Běhali jsme všichni. Největší sranda byla, když se malý Netík zamotal do hadic tak, že jsme ho nemohli vymotat. Ale pak jsme to už brali vážně, protože přišel velký Mistr a ten by nám dal. Asi 2x jsme zkusili útok. Uměli jsme to všichni až na Kačana, který stále něco pletl. V šest hodin jsme odcházeli.

Dnes jsme se sešli již ve čtvrt na pět. Byl tam také pan Netík. Zkoušeli jsme útok od stroje a dvě štafety. Utahaní jako psi jsme šli domů.

Dnešní schůzka začala na Petříkáči štěbetavým hovorem o kulturním programu. Potom jsme se vydali ke garážím. Tam jsme si vytáhli věci potřebné ke cvičení a začali cvičit. Zkoušeli jsme i štafety. Dopadly dobře a proto jsme mazali domů.

Sešli jsme se o půl páté u garáží. Vytáhli jsme potřebné nářadí a urovnali ho na základně. Museli jsme ale čekat na pány Špačky, kteří se na schůzku dali odvézt autem. Potom jsme cvičili. Pan Netík byl spokojen. Hovořili jsme také o tom, co budeme vařit v Častolovicích. Snad kluci zase nerozlejou polévku. Dohodli jsme se, kdo vezme stany a lehátka. Věci jsme uklidili a šli jsme domů.

V pondělí jsme přišli všichni ke garážím. Měla to být poslední schůzka před odjezdem na soutěž, protože deváťáci odjíždí v úterý na výlet a přijedou až ve čtvrtek. Byla tam vedoucí, paní Netíková a Mistr. Opakovali jsme útok od stroje a štafety. Nebylo to tak nejhorší. Všechno jsme opět dali do pořádku a chvíli jsme debatovali o soutěži. Očekávali jsme ji s nadšením, ale měli jsme i strach.

Častolovice

Pátek
Do Častolovic jsme přijeli asi v 19 hodin. Kluci začali hned hrát kopanou a tak museli všechno vybalit holky a Mistr. Stany si už postavili sami. „ K večeři! "  volala paní Netíková. Všichni jsme se hrnuli k autu, protože jsme měli notný hlad. Večeře byla výborná. Měli jsme sekanou, okurky, chleba a čaj. Pak jsme ještě bugřili ve stanech a po večerce jsme zalehli a spali.

Sobota
Šest hodin. „ Budíček! Budíček! "  ozvalo se z rozhlasu. Všichni jsme vylétli ze spacáků, jako namydlené blesky, i když se nám vůbec nechtělo. Navlékli jsme si boty a hurá na rozcvičku. Kdybychom věděli, jaká bude, určitě bychom nešli. Vedoucí nás pěkně prohnal. Na to nikdy nezapomeneme. Po rozcvičce jsem se umyli, ohřáli snídani a najedli se. Čaj měl výbornou táboráckou chuť. V 8 hodin jsme narukovali na nástup. A pak to začalo. Rozdělení na kategorie a už se cvičilo. Nejprve jsme cvičili u džberovek, kde jsme byli první. V 10 jsme nastoupili na hadicovou štafetu, kterou jsme zvorali. Byli jsme až osmí. Tím pro nás skončila dopolední část soutěže. Sešli jsme se u kluků ve stanu, blbli a poslouchali magič. Potom jsme se naobědvali a znovu nastoupili. Odpoledne jsme zahájili útokem od stroje. Schytali jsme 15 trestných bodů, ale přesto jsme byli první. Připravili jsme se na štafetu od rozdělovače, ve které jsme měli nejlepší čas. Byli jsme úplně vyčerpáni, ale přece jsme si připravili odpovědi na otázky. Ještě to ušlo. Celou soutěž jsme už měli za sebou a natáhli se ve stanech jako


* Kurzy * Last minute * Letenky * Kurzy akcie a burza * Reality a bydlení * Akcie * Rejstřík * Hotel Prague *