Jedeme do kina

Od požární zbrojnice jsme odjížděli ve 4 hodiny. Tatru řídil Jirka Andrš. Jeli jsme v plném počtu. Místa v kině jsme měli dobrá. Film se nám líbil a jeli jsme zpátky úplně spokojeni. Postupovala mezi námi vlna píchání špendlíky. Domů jsme dojeli dobře.

Schůzky

Vyjímečně jsme se sešli u Povolných v bytě. Holky byly všechny, z chlapců jen Vašek a Joska Netíků. Jitka se nám pochlubila dalším dopisem od Olgy. Kluci se s Jirkou Povolným boxovali a holky se oblékaly do modelů. Když jsme se chlapcům ukázaly, myslely jsme, že bude po nich. Jirka se plazil po zemi a křičel „ Blázni! Strašáci! Já se složím" . Nám to ale nevadilo. Oblečení jsme složili a odešli všichni domů.

Sešli jsme se v jídelně. Chyběl jenom Vlastík a Pepík Beků. Jitka nás velmi překvapila. Přinesla opět dopis ze SSSR od Olgy. Naše vedoucí nás pochválila za vhodný materiál na nástěnku k MDŽ v Dobřanské škole. Potom jsme zkoušeli na sobotní vystoupení. Shodli jsme se, že se sejdeme již brzy odpoledne a že bude generálka. I když nám byla zima, rozešli jsme se veselí.

MDŽ

V bysterském hostinci jsme se sešli v sobotu již v 16 hodin. Byli tam také starší požárníci, kteří vyzdobovali sál. V místnosti, kde jsme se přestrojovali, byl krásný nepořádek. Kalhoty visely na židli, boty byly rozházené. Začala generálka. Hanka nás ohlásila. Chodili jsme ne jeviště a přednášeli básničky. Po nich následovala módní přehlídka s Haniným komentářem. Z vyžehlených hadrů, které jsme získali z půd, se staly docela pohledné modely. Předváděly jsme je my, zkušené manekýnky. Posledním modelem bylo teplé spodní prádlo. Kalhotky až po kolena, košilka příšerně široká. Na závěr ještě vážnější básně. Dohodli jsme se, že se sejdeme v 19 hodin. S napjatým očekáváním jsme odešli domů. Do místnosti za jevištěm jsme se dostavili v plném počtu. Všechny naše potřebné věci byly v pořádku. Začátek oslavy MDŽ zahájil pan Novotný krátkým projevem. Potom začalo naše vystoupení. Básničky proběhly v klidu. Horší bylo, když šla modelka a zvrtla si mírně nohu. Vašek se mohl za oponou smíchy uplácat. Po představení jsme sešli do hlediště a posadili se ke stolu. Dostali jsme pohoštění a asi ve 22 hodin jsme se rozešli.

Schůzka

Dnes bylo v jídelně od 17 hodin veselo, i když nás tam bylo jenom sedm. Hanka přinesla další dopis od Nadi ze SSSR. Všechny holky v počtu 4 a vedoucí hrály „ Člověče, nezlob se " . Oba Pepíkové se zabývali hokejem. Ne,nejezdili na podlaze na bruslích, ale hráli stolní hru. Hráči s plastické hmoty se úplně rvali o puk. Když se jim už nechtělo bojovat, vyhodili puk na zem. Pak se zase prali Pepíčci. Potom nám naše vedoucí řekla, že za úspěšné vystoupení můžeme jet zítra do Dobrušky do kina. Všichni jsme souhlasili a těšili se na čtvrtek.

Jedeme do kina

V 16 hodin jsme odjížděli do Dobrušky. V kině jsme zhlédli film „ Planeta opic " . Byl zajímavý, líbil se nám. O půl osmé jsme už byli doma.

Jdeme na hřiště

Tuto středu jsme šli na hřiště. Rozdělili jsme se na dvě skupiny po čtyřech. Hráli jsme vybíjenou s míčem, který jsme vyhráli. Kluci byli jako gumoví. Nebylo možné je zasáhnout. Spadli na zem, ale hned se zase postavili. Potom jsme si pinkali. O půl sedmé jsme ze hřiště odešli.

Opékáme buřty

Hned ze začátku schůzky jsme oznámili vedoucí, že nástěnka ke dni učitelů je už hotová. Šli jsme opékat buřty. Nesli jsme sebou míč na kopanou. Z lesa jsme natahali dříví a rozdělali oheň. Po snědení jsme se honili a obírali o míč. Hanka byla pomazaná od hořčice jako Indián na válečné stezce. Potom jsme oheň uhasili a nespálené roští uklidili. Před 8 hodinou jsme se pomalu loudali domů.

Schůzka

Jelikož bylo dnešní středu pěkně, vydali jsme se v 5 hodin na hřiště. Jitka si vzpomněla, že má sebou dopis ze SSSR od kamarádky Olgy. Na rozcvičenou jsme si zahráli vybiku, ale byli jsme po ní jako po výprasku. Přesto jsme si naměřili dráhu dlouhou 100 metrů a vyzkoušeli si na ní své nohy. První v cíli byl Kačan. Asi proto, že musí každý den chodit pěkný kousek pěšky. Cestou domů jsme si jen tak čutali a těšili se na příští středu, protože jsme měli malovat vajíčka do tomboly a na výzdobu

* Kurzy * Last minute * Letenky * Kurzy akcie a burza * Reality a bydlení * Akcie * Rejstřík * Hotel Prague *