na nástěnku ve škole v Dobřanech vánoční obrázky a že připevníme u čekárny bleskovku, kterou namaluje Iva s Ilonou.

Dnešní setkání se od jiných dost lišilo. Kluci, kromě Netíka nepřišli a tak jsme žádné hry nehráli. Povídali jsme si, řekli jsme si kam bychom mohli jet a přemýšleli, co uděláme ženám k MDŽ. Čas rychle ubíhal a nám nezbylo nic víc, než se rozejít.

Schůzka byla určena na středu. Přišli skoro všichni. My, holky jsme přinesly krabičky na dárek hasičkám k MDŽ. Pepík Netíků si přinesl dokonce krabičky od zubních past, čemuž jsme se velice smáli. Dohodli jsme se, že Miloše Světlíka vyhodíme, protože o nás neměl zájem. Potom jsme si povídali, co kdo dostal pod stromeček, zkoušeli pásmo a kviz. Asi o půl šesté se přiřítil pan Netík. Přinesl papíry, na kterých byl rozepsán kviz. Naším úkolem bylo písemně odpovědět na otázky. Moc jsme je neznali. Nakonec jsme si řekli, kdy bude další schůzka a protože bylo na čase, rozešli jsme se.

Schůzku jsme zahájili v hostinci programem k výroční členské schůzi požárníků. Kluci chtěli hrát jenom ping - pong a zkoušet ne. A tak se vedoucí rozzlobila, pak už to šlo. Potom jsme šli do jídelny, kde jsme si vystoupení zopakovali. Vystříhali jsme tam také potřebné obrázky na nástěnku. Dnešní schůzka byla krátká a proto jsme se rozešli už v šest hodin.

V pět hodin začala v jídelně schůzka. Dostavili jsme se všichni mimo Beka. Za chvíli jsme šli pro obrazy. Potom jsme začali nacvičovat. Při písničce se Pepík a Vašek vyblbli. Vymýšleli si úplně jiná slova. V textu bylo zapsáno, že cestou zarostly bujné kopřivy. Oni ale zpívali, že cestou zarostly fialky. V každé sloce našli nějakou obměnu. Po zpěvu jsme se rozešli domů.

Výroční schůze

V neděli v 10 hodin jsme se všichni sešli v hostinci. Ze začátku jsme pobíhali po jevišti a připravovali si své věci. Za chvilku jsme ztichli a začala poslední zkouška před naším odpoledním představením. Hodnotili nás starší požárníci a byli s námi docela spokojeni. Před 12. hodinou jsme odešli domů s očekáváním na premiéru. Úderem 14. hodiny Hanka zahájila vystoupení na členské schůzi. Přicházeli jsme na jeviště se srdcem v kalhotách. Ale trému jsme mít nemuseli. Nikdo nic nezvoral a obecenstvo projevovalo spokojenost zvláště nad obrazy, jimiž jsme dodali vystoupení triumf. Sešli jsme z jeviště a dostali potom také pohoštění. Odcházeli jsme s dobrými pocity a přecpaným žaludkem.

Soutěž v Černíkovicích

Sešli jsme se v 8 hodin u požární zbrojnice. Připadali jsme si jako po boji. Ivana měla precizně ovázaný krk, Hanka líbezně naladěné hlasivky, Vlastík a Jitka se nedostavili, neboť byli svou vážnou nemocí připoutáni k lůžku. Zbytek v počtu čtyři se jakš takš drželi. Naložili jsme naše velkolepé obrazy a odjeli do Černíkovic. Když jsme viděli před sokolovnou, kde se soutěž konala, to hrozné množství lidí, udělalo se nám jaksi nevolno. Po nástupu nás vedoucí rozházeli ke stolům, kde jsme se pustili do vyplňování kvizu. Pak jsme papíry odevzdali a sledovali kulturní program. My jsme vystupovali třetí. Přitáhli jsme obrazy na miniaturní jevišťátko. Následoval ten samý program jako při členské schůzi. Velký úspěch dosáhla častuška s obrazy. Vyhládlí jako vlci jsme šli na oběd a netrpělivě čekali na vyhodnocení. Již při výborných buřtech jsme se dozvěděli, že jsme dopadli dobře. Závěrečný nástup nás překvapil. Byli jsme v kvizu i v kulturním programu první. Tím pádem jsme získali dohromady 400 bodů. Šťastní jsme nalezli do auta a jeli domů. Cestou jsme se stavili na oběd, který nám ale moc nechutnal.

Kulturní program

Sešli jsme se v jídelně již docela zdrávi. Hanka s Ivou přinesli materiál na zhotovení nástěnky o SSSR a dva dopisy z tohoto státu. Domlouvali jsme se s jakým programem vystoupíme na oslavě MDŽ. Naše vedoucí nám rozdala několik básniček, které jsme hned přečetli. Asi v 6 hodin jsme odešli domů.

Schůzka

Schůzka byla v jídelně, začala v pět hodin. Po stolech byly rozházeny různé části oblečení. Vybírali jsme z nich potřebné věci a sestavovali modely. Potom jsme nacvičovali přednes básniček a hráli štafetovou hru s hrníčky. Oblečení jsme si rozebrali a šli domů. Cestou jsme se od vedoucí dozvěděli, že za výborné umístění v Černíkovicích pojedeme v pondělí do Nového Města do kina na film „ Vinettou " . Měli jsme velkou radost a těšili jsme se, i když jsme ho všichni viděli.
* Kurzy * Last minute * Letenky * Kurzy akcie a burza * Reality a bydlení * Akcie * Rejstřík * Hotel Prague *