Členové kolektivu

Co je to hra Plamen ?

Vychází z výchovného systému PO SSM, jednotného systému branné výchovy obyvatelstva a „ Pionýrského putování D 25 " . Základním zaměřením je však celoroční činnost mládeže, která je rozdělena na 6 oblastí činnosti.
1) ideově výchovná
2) požárně technická
3) preventivně výchovná
4) branná výchova
5) veřejně prospěšná
6) kulturní
I my jsme se do této hry zapojili nácvikem a přípravou na branný závod, který se konal dne 6. 10. 1973 v Rokytnici v Orlických horách při příležitosti 100 let založení místního požárního sboru. Dříve než jsme se tam rozjeli, sešli jsme se celkem čtyřikrát, podle volného času a možnosti se v nácviku s námi střídali Zdeněk Martínek a Josef Netík mladší. A pak přišel den soutěže. Jelo nás pět kluků a holky nám jeli držet palce. Vašek, Milan, Miloš, Pepík, Vlastík a Zdenda. Ivana a Ilona se nemohli zvědavostí dočkat. Je po napětí - střelba ze vzduchovky, hod granátem, požární útok od hydrantu, přechod lanové lávky, první pomoc zvládli kluci dobře. Umístili se na
10. místě, ale v rámci okresu byli na 3. místě. Jsou to zkrátka čímani.

Schůzky

Schůzka byla určena na 17 hodin 30 minut. Sešli jsme se úplně všichni v příjemně vytopené místnosti. Ještě než jsme se posadili, padlo několik legračních průpovídek. Nejdříve nám naše vedoucí paní Povolná sdělila, že místo, kde bychom se měli scházet, nemáme jisté. To nás moc nepotěšilo, ale jinak byla schůzka fajn. Potom jsme poslouchali vtipy z magiče a hráli senza soutěž. Milan měl ke všemu připomínky a Miloš blbě kecal. Vedoucí říkala, že si na ně třeba ani nezvykne, ale to chce čas. Nakonec jsme si dohodli místo a dobu, kdy se příště sejdeme a odešli.

Dnes chyběl na schůzce jenom Bek. Jinak jsme se sešli všichni, na rozdíl od minulé schůzky v jídelně. Nejprve jsme zhotovili nástěnku k výročí VŘSR. Přitom jsme poslouchali písničky z magneťáku. Miloš se chtěl vytáhnout a tak došel ještě pro svůj magič. Po dodělání nástěnky jsme si šli zahrát několik her. První byla s hadicemi. Druhá byla veselejší. Postavili jsme se do řady a jednomu zavázali oči. Jeho úkolem bylo poznat ohmatáním bot, o koho jde. Velmi jsme se nasmáli, když Pepík Netíků udělal z paní Povolné paní Netíkovou. Neboť nás dnes navštívil Zdenek, ověřoval si naše požárnické zkušenosti. Dával nám různé otázky a my jsme na ně odpovídali. Smluvili jsme si další schůzku a rozešli jsme se domů.

Sešli jsme se všichni o půl páté v jídelně. Nejdříve jsme si řekli, co budeme dělat. Začali jsme procvičovat kviz. Šel nám docela dobře. Přišla také paní Netíková. Chvíli s vedoucí o něčem rokovaly, ani nevíme o čem. Byl tu i Zdeněk Martínek. Zkoušel nás z kvizu. Hráli jsme také různé hry a poslouchali písničky z magneťáku. Ke konci schůzky Hanka řekla, jak vyšel vzkaz. Něco na něm bylo prav


* Kurzy * Last minute * Letenky * Kurzy akcie a burza * Reality a bydlení * Akcie * Rejstřík * Hotel Prague *