Sobota
Budíček byl v sedm hodin. Všichni jsme se oblékli a šli na rozcvičku. Potom jsme si uklidili ve stanech a šli na rozcvičku. V osm třicet byl slavnostní nástup. Losovaly se čísla. Já jsem vylosovala 12. Poté jsme se seznámili s programem dne. Nejprve byl na pořadu čtyřboj. My jsme šli nejprve odpovídat na otázky. Mohli jsme si napovídat, a tak jsme neobdrželi žádný trestný bod. A hurá na džberovky. Tam jsme dostali 30 trestňáků a bylo po náladě. U požárního útoku jsme začali dobře. Čas vynikající - 54 vteřin. Přišel ke mně rozhodčí a povídá: „ Tak se ti tam trochu koupali ve vodě! " A já na něj „ Neutopili se mě aspoň " . A šli jsme na oběd. Po obědě byl odpočinek. Asi ve dvě hodiny začaly štafety. Dopadly dobře, sem tam nějakých 10 trestňáků. Uzle také. Měli jsme nejlepší čas. Ke stanům jsme šli s rozbujelou náladou. Kluci odešli pomáhat při stavbě táboráku. Po večeři se všechna družstva shromáždila u táboráku. Každý kolektiv předvedl nějakou scénku nebo písničku. Bavili jsme se velmi dobře. V deset hodin alou na kutě.

Neděle
O půl osmé byl budíček. Nám se samozřejmě nechtělo, protože včera jsme my Hana, Alena a já musely spát s Ivanou u Zdeňka, Milana a Mirka ve stanu. Eva se naštvala, a že prý nás nevezme do stanu. Také jsme vstali v osm hodin a to ještě s vyburcováním paní Povolné a „ Mistra " Netíka. Ke snídani jsme dostali chleba s máslem a marmeládou a ještě s mlékem. Do jedenácti hodin byl přebor jednotlivců. Ivana se umístila na 2. místě a dostala pěknou knížku. O půl dvanácté bylo celkové hodnocení za tyto tři dny. Obsadili jsme 1. místo s věcnými cenami a diplomem. Potom jsme si chvíli házeli s nafukovacím míčem a pak jsme odjeli s radostí domů.

Připravujeme se na krajskou soutěž

Začali jsem cvičit na krajskou soutěž. U zbrojnice jsme se sešli v 17 hodin bez vedoucí. Za chvíli přijel Jirka Andrš a pak pan Hartman. Kluci s ním šli střílet ze vzduchovek, holky probírali ústně kviz. Když se kluci vrátili, zkusili jsme si džberovky. Jsou mnohem lepší než s tím kbelíkem. Potom jsme už šli domů.

Sešli jsme se jako obvykle, ale bez vedoucí. Měli nás dneska na štafety vézt pan Ševc a Jirka Andrš. Museli jsme na ně čekat do půl šesté. Jelikož jsme nebyli všichni a Hance jel za chvíli autobus, zkoušeli jsme uzle a rozmotávali a stáčeli hadice.

Jelikož Joska se učí kviz doma, přišly do bytu vedoucí jen holky. Hana, Jitka, Ilona, Ivana. Po delší době jsme to zase zkoušely písemně. S několika chybičkami. Dohodly jsme se, že zítra cvičit nebudeme. Jen Jirka s Hanou si přijdou napsat kviz.

Od 17 hodin psala Hana s Jirkou kviz v bytě u vedoucí. Dopadli dobře. Bez chyby.

Na bysterské koupaliště jsme jeli Tatrou ve 13 hodin. Zkrácená trasa branného závodu byla již připravena. Běžet jsme nemohli, neboť pršelo a hodinu jsme čekali na požárníky z okresu. Braňák jsme absolvovali docela slušně. Dostali jsme mapové značky, protože ty moc neznáme. Nakonec jsme potřebné věci naložili do Tatry a odjeli jsme do Bystrého.
Opět jsme si v bytě naší vedoucí napsali kviz a potom jsme dávali do kupy kulturní program. Také jsme chtěli zařadit písničku, ale tu musíme vyřadit. Se zpěvem je to u nás slabé. Po 18. hodině jsme se rozešli domů.

Dnes jsme se učili u zbrojnice. Chtěli jsme cvičit štafetu na 100 m, ale Mirek, Zdeněk a Milan nepřišli. Tak cvičila Eva a Alena. Za Milana vedoucí. Bylo to docela uspokojující.

U vedoucí jsme zkoušeli kulturní program a potom jsme si povídali. Zítra musíme projet všechny štafety a prý se přijede podívat někdo z okresu.

Podle včerejší domluvy se vše splnilo až na to, že nás nikdo nenavštívil. Nám to vůbec nevadilo a cvičili jsme z chutí. Zítra už pojedeme. No alespoň nemusíme do školy.

Krajská soutěž

Pátek
Všichni jsme se sešli před zbrojnicí napakovaní na dva dny a čekali jsme jen na odjezd do Kostelce nad Orlicí, na krajskou soutěž Plamen. Když Jirka přišel, odjeli jsme. Cestou jsme zpívali a povídali vtipy a básničky na kulturní program. Kromě všech těch, kteří budou zítra a v neděli cvičit, s námi jeli i malí na kulturní program. Po skončení programu je bude muset Jirka odvézt domů. Do Kostelce jsme přijeli ve tři hodiny. Dostali jsme tři chatky, ve kterých jsme se ihned zabydleli. V každé chatce spali vždy 4. V naší jsme se sešli všichni a zkoušeli jsme si kulturní program. Ilona hrála na kytaru a zpívala písničku „ Mrzáček " . Paní Povolné se to velice líbilo, a tak jsme tuto písničku zařa


* Kurzy * Last minute * Letenky * Kurzy akcie a burza * Reality a bydlení * Akcie * Rejstřík * Hotel Prague *