U požární zbrojnice jsme dnes byli od 17 hodin do půl sedmé. Cvičili jsme opět útok od stroje. Nářadí jsme uklidili a šli jsme domů.
Hasičák měl být od 15 hodin, ale Zdeněk nepřijel. Proto jsme si jen tak povídali o odborkách a za chvíli jsme se rozešli každý za svým cílem.

Cvičení začalo v 17 hodin u požární zbrojnice. Půl hodiny jsme čekali na Zdeňka, než se uráčí přijet. Potom jsme už cvičili štafetu na 50 metrů a útok od stroje. Před devatenáctou hodinou jsme se rozešli domů.

U zbrojnice jsme byli v 17 hodin všichni kromě Zdeňka, který už nepřijel. Pod vedením „ Mistra " a paní Povolné jsme cvičili štafetu na 50 metrů. Místo Zdeňka běhala Eva a přesto byl čas docela dobrý. Protože nás také zajímají různé závody, rozhodli jsme se, že utvoříme nástěnku k Závodu míru.

Výlet

V sobotu 10. května jsme šli na pěší výlet. Sešli jsme se v 7 hodin v Bačetíně. Každý měl železné zásoby párků, chlebů a bonbonů. Vydali jsme se směrem na Sudín, Spáleniště a Bílý Újezd. O půl jedenácté jsme tam dorazili. Odpočinuli jsme si a šli jsme dál. Klukům se moc nechtělo, ale za hodinu měla být zmrzlina. Pochodovali jsme na Skalku. Ve Skalce jsme si prohlédli zámek, ve kterém je muzeum Jiráskova „ Temna " . Dále jsme rázovali na židovský hřbitov. Upoutalo nás jejich písmo. Oni píší zprava doleva. Blízko hřbitova jsme si opekli buřty, zahráli hry a šli přes Studánku do Bačetína. U Bačetína je rybník a tam jsme si smočili nohy. Umlácení a unavení jsme dorazili do Bačetína. Tam jsme vyzunkli limonádu a v 15 hodin jsme jeli domů. Ušli jsme celkem 17 kilometrů. Výlet se nám líbil a doufáme, že zase nějaký bude.

Schůzka

Po 17 hodině jsme bez Zdenka, který nepřijel, cvičili štafetu dvojic. „ Mistrovi " se zdálo, že hadice svinujeme strašně pomalu. Proto každý rozkulil a narovnal hadici a potom jsme je na čas svinovali. „ Mistr " pořád něco věděl a tak jsme chtěli, aby si to svinování rozdal s vedoucí. Nejdřív nechtěl, ale pak přeci jen závodil. Hadice mu vypadla z ruky a čas měl asi jako my. Pak jsme ještě závodili, ale nebavilo nás to a asi v 19 hodin jsme šli domů.

Otevření zbrojnice

Ve 12 hodin jsme odjížděli do Mezilesí na otevření zbrojnice. Než se hnul průvod, byli jsme už mokří. Potom jsme vyslechli několik projevů a hurá na spartakiádu. Dali jsme si čaj, párky, bonbony, ale mrzli jsme, protože stále pršelo. Jirku jsme přemluvili, aby přijel s Tatrou. V ní už bylo lépe. Skladby se nám docela líbily, ale vystoupení žen jsme už neviděli. Šli jsme si prohlédnout novou zbrojnici a další místnosti. Senzačně vybavené, jak řekla „ mrňata " . Pak jsme zavezli Hanku na Sedloňov a za chvíli jsme byli doma. Ještě jsme si rozdali papíry, na kterých byly odpovědi na otázky, týkajících se odborek.

Schůzka

Dnes lilo jako z konve, ale ve zbrojnici jsme se sešli všichni až na Milana. Přišel také Jirka Andrš a pan Ševc. Nejprve jsme zkoušeli uzle, potom odborky a jednou ve zpomalení štafetu na 50 m. Připravili nám i džberovky. K těm jsme se ani nedostali. Rozešli jsme se trochu dříve, protože zítra děláme odborky.

Odborky

Na MNV přišli Mirek, Milan, Joska, Hana, Jitka, Ilona, Ivana, vedoucí Povolná, „ Mistr " Netík a pan Ševc. Seděli jsme v jedné místnosti, paní Povolná, pan Netík a pan Ševc ve druhé. Po jednotlivcích si nás volali a zkoušeli nás. Každého ze stejných otázek asi 20 minut. Ostatní zatím dělali uzle, povídali jsme si vtipy a hádanky. Po 19 hodině čekal na zkoušení jenom Joska a na něho Milan. Ostatní jsme už odešli.

Okresní soutěž

Pátek
Již ve 14 hodin bylo kolem zbrojnice rušno. Každý si tam stěhoval své saky paky. Paní Povolná sem nastěhovala jídlo, abychom nepošli hlady. Kolem 17 hodiny jsme se slávou vyjeli z domova. Častolovice nás uvítali lijavcem. Postavili jsme stany a za chvíli se ozvalo volání „ Večeře! " . Přesně jako loni - sekaná s chlebem a okurky. Potom jsme hráli hry a zabydlovali se. Večerka byla v 21 hodin, ale my jsme dlouho do noci rokovali, jaký asi bude průběh příštích dnů.


* Kurzy * Last minute * Letenky * Kurzy akcie a burza * Reality a bydlení * Akcie * Rejstřík * Hotel Prague *