podobně. Už přešla všechna družstva. Vyhlásilo se i pořadí družstev dorostenců. Naši byli třetí. A Hanka nikde. Najednou se objevila. Napsala si kviz. Potom vystoupil s programem Kounov a nakonec my. Hanka všechno uváděla
1) Byl únor v Čechách - Hanka
2) Našim požárníkům - Ivana a Ilona
3) Říkadla -  „ Mrňata " - Zuzka, Eva, Alena, Jirka
4) Medák - Jirka
5) Kozí žaloba -  „ Mrňata "  v krojích a přilbách.

Když jsme skončili, jeden pán nás vyfotil. Potom jsme šli na párky s chlebem. Asi ve 13 hodin bylo vyhlášení vítězů. V kvizu na 1. místě, v kulturním programu na 1. místě. Celkově na
1. místě Bystré se 400 body. Výsledek nás překvapil. Vůbec jsme s tím nepočítali. Sbalili jsme své věci, hlavně nyní slavné přilby a jeli domů. Chtěli jsme se stavit v Bílém Újezdě, ale byl tam zájezd. Proto jsme se stavili v Dobrušce „ Na růžku " . Potom jsme rozvezli kluky domů a v 15 hodin jsme už rodičům vyprávěli , co a jak bylo.

Kulturní program

Letos v únoru tomu bylo 27 let, co se náš pracující lid ujal vlády a zabral kapitalistům majetek. K výročí této události si náš kolektiv připravil kulturní program. Vystoupili jsme s ním ve škole u příležitosti slibu pionýrů. Program se skládal z básniček, reportáže z rozhlasu a písniček. Začátek byl ve 13 hodin. První šla Hana, která jako vždy program uváděla. Potom Pepík a Jitka a další. Po vystoupení jsme dostali pohoštění. Odpoledne se nám líbilo.

Ke svátku žen jsem si i my připravili kulturní program. Nacvičili jsme si program složený z básniček o maminkách, ženách a dětech. S tímto programem jsme měli vystoupit v neděli devátého března.

MDŽ

Schůze žen „ požárnic " měla začnout v jídelně ve 14 hodin. Přišli jsme o půl druhé, holky v sukních. Schůze ale začala až o půl třetí. Nejprve byl projev p. Novotného a potom jsme vystoupili my. Na závěr jsme ženám rozdali každé dvoje korále z hřebíčků a podobně. Potom jsme šli domů s čokoládou v ruce.

Nový kulturní program

V pondělí nám vedoucí řekla, že si musíme zopakovat kulturní program ze soutěže a ještě něco přidat. Zajímalo nás, proč asi. Máme prý jet do Dlouhé Vsi s vystoupením. Sešli jsme se v úterý, ve čtvrtek a v pátek. Zkoušeli jsme program. V pátek jsme se ještě dohodli, že se sejdeme o půl osmé na náměstí.

Veselé Velikonoce

Po půl osmé jsme s červeným požárnickým autem odjížděli z Bystrého. Jeli jsme v krojích, naše vedoucí paní Povolná a Netíková byly v civilu. Když jsme přijeli do Dlouhé Vsi dali nám kytičky tulipánů, které jsme rozdali ženám v sále. Potom jsme vystoupili s kulturním programem. Když Hanka program ukončila, šli jsme na čaj a zákusky. Asi v 11 hodin nás vezli domů už bez dozoru. Zpívali jsme a taky jsme si telefonovali s požárníky v kabině. Za chvilku jsme se už s nimi museli rozloučit. Nakonec jsme šli ještě upravit novou vývěsní skříňku.
Ve 14 hodin jsme přišli k Povolným do bytu. Nejprve Hana s Ivanou kreslily plakáty s velkými vejci do sálu na výzdobu a ostatní kraslice do tomboly, protože požárníci pořádali taneční zábavu. Povídali jsme si a zase žvýkali. Když už bylo všechno namalováno, vybrali jsme písmenka na nápis do vývěsní skříňky. „ Chceš - li vždycky první být, nesmí tě nic odradit. Bez práce a bez dřiny nedostaneš vavříny. " Skříňku vyzdobila Hanka s Jitkou.


Jedeme do kina

V 16 hodin jsme Tatrou odjížděli do Nového Města na film „ Jak utopit doktora Mráčka aneb konec vodníků v Čechách " . Seděli jsme v předposlední řadě a výborně jsme se bavili. Film se nám všem líbil.

Trénujeme

Dnes v 15 hodin jsme zase po dlouhé době cvičili s požárnickým nářadím. Pěkně dlouho trvalo, než jsme vůbec sehnali potřebné věci. Potom jsme cvičili útok od stroje. Nebyl nejhorší, ale nic světoborného to také nebylo.


* Kurzy * Last minute * Letenky * Kurzy akcie a burza * Reality a bydlení * Akcie * Rejstřík * Hotel Prague *