lubil se tím, že se ji nenaučil a navíc ji ztratil. Jinak to celkem až na nějaké malé chyby šlo. Domů jsme se rozešli brzy, neboť se každý těšil na vánoční cukroví.

Schůzky


Dnes jsme ani moc nezkoušeli. Řekli jsme si, co kdo dostal k Vánocům, chvíli jsme si ještě povídali a šli jsme domů.

Dnes jsme se sešli poprvé v roce 1975. Poslední den před vystoupením. Pouze jsme zkoušeli, protože navíc nám nezbyl čas. Sraz jsme si ujednali na půl jedenáctou v hostinci, a šli jsme domů.

Členská schůze

Dopoledne
O půl jedenácté jsme už všichni byli v hostinci. Chyběl nám ale Pepík. Jirka se šel podívat k Netíkům. „ Je to zlé. Pepík má teplotu. Ale když mu bude lépe, tak odpoledne přijde. " Částečně jsme změnili pořadí básniček a začali s programem. Dvakrát jsme si to projeli a potom už šli domů.

Odpoledne
Schůze měla začít ve 14 hodin. Dostavili jsme se už o půl druhé a sledovali jsme přicházející. Náš předseda začal schůzi asi o půl třetí. Potom přišlo na řadu naše vystoupení. Joska, i když trochu malátný přednesl svou básničku. Častušku jsme zkopali. Malý Péťa dostal za „ Přání dětem " bonboniéru. Každý jsme dostali čokoládu a usedli jsme ke stolu. Seděl s námi i Vašek Špačků. Naší vedoucí udělili čestné uznání a Vašek dostal průkaz. Celkové povídání nás moc nezajímalo, ale když pan Ševc řekl: „ Na soutěžích MP se mezi účastníky prohlubovaly vzájemné vztahy " , bylo nám do smíchu ještě hodně dlouho. Nejvíce nás zaujal film z okresní soutěže v Častolovicích. O půl šesté jsme už o průběhu schůze a o vystoupení vypravovali doma.

Branný závod

V 8 hodin ráno jsme se sešli u zbrojnice a odjeli jsme do Černíkovic. Tam nám rozdali čísla a čekali jsme až na nás přijde řada. Čím více jsme se přibližovali ke startu, tím více se nás zmocňoval strach. Konečně jsme vyběhli. První disciplínou byl hod granátem. Do karty nám zapsali výkon a běželi jsme dál. Cestu jsme museli vyhledávat podle fáborků a na určitých místech plnit vždy nějakou disciplínu. Aby si nemohlo některé družstvo zkrátit cestu, byly na dráze různé značky, které si mělo každé družstvo zakreslit. Do cíle jsme doběhl uhnaní. Mirek se Zdeňkem se ještě zúčastnili jednotlivců. Nakonec přišlo vyhodnocení. Umístili jsme se na 6. místě. Velkou radost nám však udělal Mirek, který se v jednotlivcích umístil na 1. místě a tím si i vybojoval putovní pohár. Domů jsme odjeli díky Mirkovi s dobrou náladou.

Nacvičujeme kviz

Nacvičování kvizu jsme si rozdělili na dvě etapy. Střídavě chodila k vedoucí Hana s Jitkou a Ilona s Ivanou. Scházely jsme se asi v 17 hodin, domů jsme odcházely kolem 18 hodiny. Také „ mrňata " Jirka, Zuzka, Eva a Alena si jednou zopakovala básničky. Naše vedoucí má odjet na dovolenou. Paní Remešová se nabídla, že se budeme moci scházet u nich v bytě.

Asi čtrnáct dnů jsme se scházeli u paní Remešové. V pondělí a ve čtvrtek chodila na kviz Hana s Ivanou, v úterý a v pátek Jitka s Hanou. Josku biblil otec. Nacvičování ještě neúplného kulturního programu probíhalo ve středu. Za toto období jsme zhotovili dvě vývěsní skříňky.

Schůzka

Kviz jsme nechali odpočinout a více jsme se věnovali kulturnímu programu. Náplň schůzek byla stále skoro stejná, ale přitom zajímavá. Asi 3x jsme si ještě napsali kviz, jinak jsme zkoušeli program. Dost jsme si lámali hlavy s potřebným, bleskovým přestrojením „ mrňat " . Potom jsme to přeci skoro vyřešili. Vždy vesele jsme odcházeli od Povolných s pusou plnou žvýkaček, které jsme dostávali. Teď už jsme jenom čekali, jak soutěž dopadne a jak naši zelenáči na porotu zapůsobí.

Soutěž

Odjezd byl určen na půl osmé. Tatru řídil Jirka Andrš a Jirka Tomáš, který se svým bratrem Milanem přišel trochu déle. Po okolních vesnicích jsme sebrali chlapce, kteří soutěžili za dorost. Konečně jsem si prohlédla celou partu. Všichni jsme žvýkali. Vedoucí, slušelo jí to, s sebou vzala žvýkačky. „ Mrňata " vypadala trochu silnější. Oblékla si bílé kroje a navíc modré. Chyběla nám ale Hanka. Musela na soutěž v ruštině. Snad se brzy do Černíkovic dostane. Po příjezdu do Černíkovic šli kluci cvičit. My jsme přešli do sokolovny. „ Mrňata "  se ani pořádně nerozhlédla a už musela pryč. Psal se totiž kviz. Po kvizu se losovalo. Dvacítka byla naším číslem. Hanka stále nejela. I Kounov na tom byl


* Kurzy * Last minute * Letenky * Kurzy akcie a burza * Reality a bydlení * Akcie * Rejstřík * Hotel Prague *