modrý salonek. Klukům však jídelna, protože měli pořádný hlad. Odjeli jsme tedy do České Skalice na oběd. Po obědě jsme si prohlédli město a hurá domů. Domů jsme přijeli asi o půl šesté. Z výletu jsme poslali pozdrav na OV SPO.

Trénujeme

Dnes se konečně umoudřilo počasí, a tak jsme šli poprvé a naposledy cvičit. Přijeli se na nás podívat sedloňováci. Myslím, že jsou z toho celí pryč. Zkusili jsme si úplně všechno. Nejvíce jsme však pilovali útok a uzle. Sedloňováci na nás měli vliv. Kupodivu nám to šlo. Ještě jsme si řekli nějaké organizační zásady a šli jsme domů. Holky se totiž chystají na výlet.

Soutěž v Dobrém


Pátek
O půl čtvrté bylo u hasičárny rušno. Každý si sem stěhoval své saky paky. Ve čtyři jsme se rozjeli do Dobrého. Tam jsme se ubytovali. A hlavně navečeřeli. Po večeři jsme hráli míčové hry. O půl desáté hurá na kutě.

Sobota
V 6 hodin byl budíček. Všichni jsme se umyli. Pak jsme se pořádně nadlábli a šli jsme na rozcvičku. V osm byl nástup. Tam jsme si losovali startovní čísla. My jsme měli devatenáctku. Přečetli nám časový rozvrh a my jsme šli plnit jednotlivé disciplíny. Nejprve na útok. Zde jsme chytli 25 trestných bodů. Potom jsme odběhali štafety a šli jsme na oběd. Odpoledne byly džberovky a uzle. Večer byl táborák. Zde předvedlo každé družstvo kulturní program. V deset byla večerka.

Neděle
V sedm hodin byl budíček. Neradi vstáváme. Nasnídali jsme se a odešli na přebor jednotlivce a branný závod. Jitka byla v přeboru třetí. V poledne byl nástup. Zde jsme se dozvěděli radostnou zprávu, že již potřetí postupujeme do krajského kola. Chtěla bych touto cestou poděkovat všem, kteří se o nás postup zasloužili, zejména své vedoucí, která nám věnovala všechen svůj volný čas.

Znovu trénujeme

Ve dvě hodiny jsme se sešli všichni u hasičárny. Dlouho jsme se nerozhlíželi a vytáhli jsme stříkačku a zkoušeli si útok a štafety. Z Dobrého jsme to nezapomněli, a tak nám to šlo. V šest hodin jsme se rozešli.

Krajská soutěž

Pátek
Asi ve 13 hodin jsme se sešli u požární zbrojnice. Potřebné věci jsme naskládali to Tatry a odjeli jsme do pionýrského tábora Mírov. Tam nám přidělili chatky, ve kterých jsme se ubytovali. Velkým napětím pro nás byl večer kulturní program. Jelikož dopadal dobře, všichni jsme spokojeně uléhali.

Sobota
V 7 hodin byl budíček a po něm následovala rozcvička. Šli jsme se umýt a s chutí nasnídat. Po úklidu chatek jsme nastoupili na psaní kvizu a tajného úkolu. V kvizu jsme udělali pouze jednu chybu a v tajném úkolu jsme zvítězili. Šli jsme se naobědvat. Odpoledne jsme splnili další disciplíny. Nevedlo se nám tak nejhůř, ale branný závod jsme pokazili. Po náročných bojích jsme se uklidňovali hrou a povídáním. Pomáhali jsme také stavět hranici na večerní táborák, na kterém jsme se po večeři sešli. Každé družstvo předvedlo něco ze svého kulturního programu. V deset hodin jsme už leželi v chatkách.

Neděle
Ráno byl budíček o půl sedmé a po rozcvičce jsme šli seřazeni na snídani v pořadí osmí. Po snídani byli jednotlivé přebory a střelba. Ještě před obědem bylo vyhodnocení celoroční hry Plamen 76.  „ Ne, to není možné " , slyšeli jsme všude. A bylo to možné. Jsme první. Hurá do Tater! Ještě jsme dostali síť na házenou a upomínkové předměty. Ještě fotografie do alba těch „ prvních " a potom hurá domů. Hold 13 byla tím nejšťastnějším číslem na světě.

Schůzka

V pondělí odpoledne nám řekla vedoucí, že máme v prodejně sběr. Hned jsme šli na to. Vedoucí prodejny nám otevřel a my jsme ze skladu a kotelny nosili plné náruče papírových krabic. Všechno jsme naskládali na kupu. Za chvíli přijel Jirka s traktorem a malým vlekem. Naložili jsme na vlek všechen sběr a Jirka ho odvezl k Povolným do kůlny. Nakonec jsme se domluvili, kdy odvezeme sběr do


* Kurzy * Last minute * Letenky * Kurzy akcie a burza * Reality a bydlení * Akcie * Rejstřík * Hotel Prague *