Tématický výlet

Je sedm hodin. Kolem hasičárny je živo. Holky přijely o půl sedmé. Nalezli jsme do Tatry a vyjeli jsme směrem na Nové Město. Byli jsme ještě z čarodějnic ospalí a uondaní. Do Města jsme dorazili asi v osm hodin, protože jsme se v Zákraví stavili pro Dušana. Zaparkovali jsme na koupališti. Pořadatelé nás připojili k slavnostnímu průvodu mezi požárníky. Moc se nám tam nechtělo, sloni z porcelánu od loňska nás odrazovali. Tentokrát nám to ale moc líbilo. Každý závod měl alegorické vozy. Město oslavovalo výročí svého založení a tak k průvodu náleželi jezdci v dobových krojích. Po ukončení průvodu jsme si prohlédli Stavostroj. Moc se klukům líbili vystavené stroje. Potom jsme se odebrali na prohlídku tamního zámku. Divili jsme se umu zahradníků při sestřihu keřů. Z výletu jsme poslali pozdrav na OV SPO. Kolem dvanácté jsme nasedli to Tatry a jeli domů.

Trénujeme útok

Začali jsme se scházet u hasičárny. Jirka vytáhl požární stříkačku. Začali jsme holky poučovat jak a co. Byly z toho celé pryč. Pak přišla vedoucí a usměrnila nás. Holkám řekla jak a co. Každému pomalu vysvětlila, co má dělat. Potom jsme si pomaloučku zkusili celý útok. Bylo tam moc chyb. Ale postupně se to vylepší. Pepík z toho měl opět srandu a řekl Jirkovi, že zapálí suchými dětmi. Ten se úplně vzteky svíjel. Vedoucí nás začala zkoušet z odborek. Byl to kámen úrazu. Byli jsme rádi, když odbila šestá a šli jsme domů. Jitka přinesla dopis od sovětské kamarádky Olgy.

Výlet na Šerlišský mlýn

Ráno u půl sedmé jsme jeli autobusem na Šerlišský mlýn. U zastávky nastoupily Irena s Ivanou. Vystoupili jsme a prohlédli jsme si chatu. Bylo zde moc turistů. Poté jsme se vydali na Masarykovu chatu. Došli jsme až k polským hranicím, odkud byl výhled do jeho vnitrozemí. Sestoupili jsme dolů a vydali se na hřebeny. Vystoupili jsme na Velkou Deštnou. Zde jsme se vysíleni naobědvali. Po vydatném obědě jsme ještě navštívili rezervaci Bukačka. Kluci se zde mohli potrhat. To byl ráj pro ně. Viděli jsme zde také chráněné květiny, o kterých nám Irena udělala přednášku. Ona totiž dělá přírodopisnou olympiádu. Sešli jsme dolů do Deštné a šestkou autobusem jsme se rozjeli domů.

Myjeme koupaliště

Vedoucí nám sdělila, že je vyhlášena brigáda na mytí koupaliště. Všichni jsme se tam vydali vyzbrojeni kartáči. Pan Dušek nám vykázal úsek a za hodinu jste nás měli vidět. Byli jsme zacákaní a umounění. A těch mozolů, každý kručel. Ale vydrželi jsme to ještě hodinu. Potom jsme se s uspokojením dívali na úspěchy své práce. A už jsme se viděli, jak se v něm šprácháme.

Výlet do Sedloňova

Zase jsme ráno vyjeli o půl sedmé do hor. Tentokrát jsme vystoupili už na Sedloňově. Nejprve jsme šli na horu k lesu a k ohradě. Tam jsme si prohlédli divoká prasata. Byla to krásná podívaná, která se jen tak nezapomíná. Ze Sedloňova jsme se vydali na Polomy. Zde jsme se vydatně posilnili na další cestu. Po obědě jsme odešli po lesní cestě do Sněžného. Zde jsme se setkali se svými kamarády. Ze Sněžného jsme sestoupili dolů do Detechy. Tady nás hlídač pustil pouze do objektu kolem závodu. Vnitřní zařízení jsme bohužel neviděli. Byli jsme již řádně uondaní, a tak jsme šli přes Rokol, Tis a Janov domů. Holky a Dušan odjeli v šest také do svých domovů. Z výletu jsme poslali pozdrav na OV SPO.

Příprava na odborky

Dneska jsme schůzku věnovali odborkám. Vedoucí přinesla materiály a my jsme šprtali a šprtali. Moc nás to nebavilo, a tak jsme si chvíli zkracovali veselými řečmi. Nejvíce se vyznamenali kluci a Jirka byl středem zájmů a šprýmů. V šest jsme šli velice rádi domů.

Odborky

Celé družstvo se sešlo v budově MNV. Přišli i Jiří Andrš, Josef Ševc a zástupce z okresu - Josef Netík. Sedli jsme si do jedné místnosti a porota do druhé. Volali si nás jednoho po druhém. Řádně nás proklepali, ale dalo se to vydržet. Zbytek kolektivu si zatím cvičil uzle. Trvalo to pěknou chvilku, než jsme se všichni vystřídali. Ale porota nám sdělila, že jsme všichni odborky s úspěchem udělali. Ve zbytku času jsme si zahráli fotbal - dívčí. Hanka přinesla dopis od sovětské kamarádky Nadi.

Výlet do Ratibořic

V sedm hodin byl sraz u hasičárny. Nasedli jsme do Tatry a jeli do Ratibořic. Celou cestu jsme zpívali a bláznili. Asi o půl deváté jsme tam dorazili. Nejprve jsme si prohlédli Babiččino údolí a Viktorčin splav. To bylo něco pro kluky. Byli by se hned koupali. Navštívili jsme také babiččinu rodnou chaloupku. Asi o půl jedenácté jsme si šli prohlédnout zámek kněžny Zaháňské. Moc se nám líbil

* Kurzy * Last minute * Letenky * Kurzy akcie a burza * Reality a bydlení * Akcie * Rejstřík * Hotel Prague *