Návštěva kina

Sešli jsme se v pátek v 16 hodin. Nalezli jsme do Tatry a jeli jsme do Dobrušky do kina. Viděli jsme film „ Romance za korunu " . Seděli jsme v jedenácté řadě. Dost jsme se u toho zasmáli a hodně jsme se pobavili. Všem se film strašně líbil. Domů jsme přijeli asi ve 20 hodin.

Trénujeme kviz

Sešli jsme se v plném počtu u paní Povolné. Bez dlouhých okolků jsme se pustili do práce. Před námi stálo 180 otázek kvizu a kulturní program. Rozdělili jsme se na dvě party. Mrňata nacvičovala program a my kviz. Do kvizu se zapojily i holky z Dobřan. Nejdříve jsme si projeli všechny otázky ústně. Potom jsme si je napsali. Prvně to nedopadlo dobře - 15 chyb. Dali jsme si oddych. S vedoucí jsme začali dávat dohromady program. Moc to nešlo. Začali jsme zpívat písničku a bytovka se otřásala strašným vytím. Po marném úsilí jsme se vzdali. V šest jsme se rozešli domů.

Trénujeme kviz po druhé

Dnes jsme přišli jen my. Mrňata zůstala doma. Ve čtyři hodiny jsme naklusali do bytovky. Rozsadili jsme se po bytě vedoucí a začali psát kviz. Netrvalo ani hodinu a už jsme byli hotovi. Všichni s chybami. A znovu. Teď už jsme si dávali pozor. Trvalo to sice trochu déle, no ale trpělivost přináší růže. Každý 0 chyb. Rozhodli jsme se, že jeden den budou chodit mrňata na kulturák a další den my na kviz. Proto v kronice nebudeme uvádět každou schůzku, byly by všechny stejné a museli bychom si upsat ruce. V šest hodin jsme šli domů.

Mrňata

Dneska přišla mrňata. Jejich cílem bylo zkoušet kulturní program. Program se skládá z úvodu, který říká Hana, potom Aleniny a Dušanovi básně. A přicházejí na řadu Jirka a Zuzka s námluvami. Závěr tvoří říkadla našich uličníků. Ze začátku blbli, pořád se smáli a nestálo to za nic. Ale postupem doby se zlepšili a prima hráli mimikou. Moc se těšíme, jaký budou mít ohlas na soutěži. Ve tři hodiny je rozzlobená vedoucí poslala domů, protože to s nimi nebylo k vydržení pořád samé hehehe a hihihi a chichichi a checheche.

Generálka

Poslední den před soutěží. S dobrou náladou jdeme k vedoucí. Zvoníme.  „ Rozsaďte se každý jinam a jedem " , přivítala nás vedoucí. Píšeme, jen se z nás kouří. Zvoní!  „ Koho to sem zas čerti nesou! " , lamentuje.  „ Á vítám Vás, pojďte dál " , vítá vedoucí pána. Nám je to jasné. Pan Netík se na nás přišel podívat. To jste měli vidět, jak nám ten kviz šel, no paráda. Nula chyb. Přešli jsme na kulturní program. Každý se snažil jako o soutěži. Netík nás pochválil. Velice nás jeho pochvala potěšila. Nyní jsme se věnovali už jen organizaci zítřka. Odjezd jsme stanovili na sedm hodin. Oddávali jsme se vzpomínkám na minulé soutěže. Myšlenkám na zítřek a další dny. Držte nám palce!

Soutěž v Černíkovicích

V sedm hodin bylo u hasičárny živo a Jirka nikde. Konečně přišel, rozespalý a rozmrzelý. Nasedli jsme do Tatry jeli na Dobřany pro holky. Z Dobřan do Ohnišova pro Dušana. Měli jsme dost co dělat, ale do Černíkovic jsme stejně přijeli po osmé. Ještě jsme se nestačili ani ubytovat, a už tu byl nástup  na kviz a losování. Před Hanou brali všechna naše oblíbená čísla a Hana zahrábla dospodu a číslo 1 Bystré. Všichni jsme se rozklepali, no nazdar, to to dopadne. Každý jsme šli k jinému stolu a psali jsme. Bylo to lehké a primitivní a přesto bylo osm chyb. Pět z nich bylo nevinných, protože jsme byli špatně naučeni, no co se ale dalo dělat. A hurá na kulturák. Myslím, že se nám povedl a uvedli jsme ho na úrovni, ale hodnocení bylo nízké. Ve dvanáct přišlo vyhodnocení. V kvizu jsme obsadili 3 a kulturáku 4. místo. Celkově jsme byli čtvrtí a byla to ostuda. Tichounce jsme se vytratili a jeli domů. Jak nám bylo, to snad nemusím ani psát.

Beseda

Přihlásili jsme se jako pionýrský oddíl mladých požárníků do PS Dobřany. Proto se také zúčastňujeme všech akcí pořádaných pionýrskou skupinou ve škole. K výročí 25. února připravila skupinová rada, jejíž jsme předsedkyní, pionýrské shromáždění. Náš oddíl připravil na toto shromáždění kulturní program. Poté mezi nás zavítal pan Smola z představenstva patronátního JZD. Pan Smola nám vyprávěl o počátcích soukromého zemědělství, o světové krizi v roce 1932 a jak postihla oblast Orlických hor. O průběhu druhé světové války a o vzniku prvních družstev po roce 1949. Tenkrát jich bylo na našem okrese 70. Každou pětiletku mělo naše zemědělství jiný úkol. Cílem 1. pětiletky bylo přesvědčit lidi o správnosti režimu a o důležitosti družstev. Dále bylo nutno postavit nové hospodářské objekty. V současné době je zemědělská práce mechanizovaná a někde i automatizovaná. V JZD


* Kurzy * Last minute * Letenky * Kurzy akcie a burza * Reality a bydlení * Akcie * Rejstřík * Hotel Prague *