Čistíme koupaliště

Domluvili jsme se, že se sejdeme v osm hodin u čekárny. Protože bylo koupaliště hrozně špinavé, musel si každý vzít holínky. Rozebrali jsme si kartáče a šli jsme drhnout. Nejvíce práce nám dali stěny. U těch jsme se nejvíce zapotili. Za chvíli přijeli starší hasiči, kteří nám pomohli koupaliště spláchnout. Ke konci přibývalo bahno a čím ho bylo více, tím pomaleji nám šla práce. Když nám bylo teplo, svlékli jsme se do plavek. Sluníčko krásně svítilo a tak se někteří pěkně opálili. V koupališti jsme našli prasklý míč a mnoho jiných věcí, které tam nepatří. Okolí koupaliště jsme pěkně upravili. Domů jsme přišli ve dvě hodiny. Byli jsme rádi, že už je koupaliště čisté.

Sběr brambor

Nejprve jsme se zeptali pana Špačka, jestli bychom mohli jít vybírat brambory. On nám řekl, že máme počkat o půl osmé u čekárny. Ráno jsme se  sešli ve velkém počtu. Za chvíli pro nás přijel autobus. Odvezl nás do Bačetína na pole. Všichni jsme se hrnuli na pole sbírat. Na oběd nás odvezli domů. Řekli nám, abychom v jednu hodinu zase čekali u čekárny. Z brambor jsme přijeli asi ve čtyři hodiny. Přijeli jsme špinaví, takže nám prospěla jen teplá koupel. Kolena jsme měli otlačená od toho, jak jsme na nich klečeli. Na druhý den jsme se smluvili, že půjdeme znova, ale jen dopoledne.

Končí prázdniny

Přichází konec prázdnin a jako každý rok přijíždí pouť. I když na pouť nepřijede mnoho atrakcí, máme z poutě velikou radost. Nejdříve jsme šli na řetízák, kde jsme se odkopávali a zase chytali. Dále jsme šli ke střelnici. Tam jsme zkoušeli vystřelit růže a žvýkačky. Hana vystřelila dvě růže. Standa vystřelil pistoli. Potom jsme šli ke stánku, kde jsme si vytáhli štěstí. Mladší šli na houpačky a my starší jsme šli na řetízák. Asi třikrát jsme se zatočili a potom jsme šli domů. Letošní pouť se nám velice líbila.

* Kurzy * Last minute * Letenky * Kurzy akcie a burza * Reality a bydlení * Akcie * Rejstřík * Hotel Prague *