Členové kolektivu

Okresní kolo

Pátek
Asi ve dvě hodiny jsme se začali scházet u požární zbrojnice. Všichni snášeli věci, stany a jiné potřeby. Všechny věci jsme narvali do Tatry. Naposledy jsme zahlédli Bystré a hurá do Čermné. Do Čermné jsme dojeli jako první. Postavili jsme stany a šli jsme se rozhlédnout do okolí. Když jsme se vrátili, zahráli jsme si s míčem „ na jelena " , potom jsme se navečeřeli. Po večeři jsme se šli umýt a pomalu jsme se uchylovali ke spánku. Všichni jsme usínali se strachem, jak zítřejší závod dopadne.

Sobota
Budíček byl v sedm hodin. Hned po snídani byl svolán nástup. Při nástupu se losovali čísla. U nás losoval číslo Jára. Nejdříve se šlo na otázky a uzle. Potom jsme šli na útok a na džberovky. Po snídani a džberovkách jsme šli na dvojice a kuželky. Po těchto disciplínách jsme se šli naobědvat, ale hlavně se napít limonády, neboť jsme byli velice vyčerpáni a žízniví. K obědu byl dobrý guláš. Po obědě jsme běhali stovku a padesátku. Po padesátce jsme si šli chvíli zahrát s míčem. V podvečer se běhali jednotlivci. Z našeho družstva běhali Miloš a Roman. K večeři nám paní Povolná uvařila polévku. Když se stmívalo, podpálili jsme táborák. U táboráku jsme zůstali jen chvíli, neboť jsme byli po závodě utahaní. Když jsme zalehli, tak nás ještě nohy brněly.

Neděle
V neděli byl budíček trochu déle. Vstávat se nám moc nechtělo, ale museli jsme. Po snídani jsme pomalu balili, neboť jsme čekali jen na vyhodnocení. A už tu je nástup a vyhodnocení. Nad očekávání jsme obsadili třetí místo.

Začínají prázdniny

Je poslední den školního roku 1979. Do školy si jdeme jenom pro vysvědčení. Sice máme strach z vysvědčení, ale prázdniny nás přeci jenom lákají více. Začínající prázdniny se přeci musí nějak oslavit. Na druhý den jsme se smluvili, že půjdeme opékat buřty. Sešli jsme se ve čtyři hodiny. A hurá na koupaliště. Všichni jsme se rozběhli do lesa pro roští a dříví. Rozdělali jsme oheň a začali jsme opékat. Když jsme všechny buřty snědli, začali jsme si vyprávět vtipy. Pomalu se stmívalo a my jsme museli jít domů. Domů jsme přišli až za tmy.

Sluníčko nás láká

Už ráno krásně svítilo slunce, a tak jsme se domluvili, že se půjdeme vykoupat. Už cestou jsme se těšili, jaká bude voda. Když jsme přišli na koupaliště, přestrojili jsme se a hurá do vody. Když jsme se ve vodě vydováděli, šli jsme se opalovat a kluci si šli zahrát s míčem různé hry. Za chvíli jsme si řekli, že se půjdeme naposledy vykoupat, abychom uschli, než půjdeme domů. Každý spěchal domů, neboť byl unavený a hladový. Domů jsme došli, když už sluníčko zapadalo. Za celý den jsme se pěkně opálili. Domluvili jsme se, že se půjdeme druhý den zase koupat.* Kurzy * Last minute * Letenky * Kurzy akcie a burza * Reality a bydlení * Akcie * Rejstřík * Hotel Prague *