1. máj

Sešli jsme se po osmé u čekárny. Po příjezdu do Nového Města jsme ihned zamířili do Stavostroje. Všechno jsme si důkladně prohlédli. A za chvíli se už začal u Stavostroje řadit průvod. Tak jsme se do něho také zařadili. Slavnostním pochodem jsme došli až na náměstí, kde byl slavnostní projev předsedy Městského národního výboru. Potom zahráli hymnu. Po jedenácté jsme se zvedli a šli jsme čekat na autobus. Cestou jsme si vyprávěli o tom, jaký byl ten letošní 1. máj. Moc se nám líbil. Domů jsme odjeli ve tři čtvrtě na dvanáct.

Štafeta Dukla - Bratislava - Praha

Ve středu 30. dubna 1980 jsme od předsedy MNV obdrželi stuhy, na kterých byli nadepsány organizace, které si dali k prvnímu máji závazky. Tyto stuhy jsme měli odevzdat ke štafetě 1. května. Ráno v sedm hodin pro nás přijelo auto se štafetou, které nás odvezlo do Dobrušky na manifestaci. Tam jsme se zúčastnili průvodu. Po ukončení průvodu nás zase odvezli domů.

Jedeme na výlet

V neděli v devět hodin ráno se každý dostavil k požární zbrojnici, turisticky vybaven. Nasedli jsme do Tatry a jeli do Orlických hor na chatu Šerlich. Tam jsme chvíli pobyli a potom jsme vystoupali na Velkou Deštnou. Pak jsme sešli do pralesa Bukačky. Připadali jsme si tam jako v pohádce. Na konec jsme se opět vrátili k chatě na Šerlichu, nasedli do Tatry a ujížděli domů. Všem se to moc líbilo.

Partyzánský samopal

V pátek ve 13 hodin začalo slavnostní zahájení Partyzánského samopalu. Rozdali nám startovní číslo a už to šlo. Nejdříve byla topografie, potom požární ochrana, střelba ze vzduchovky, hod granátem, přechod lanové lávky, zdravotnictví, otázky ideově výchovné a dopravní. Po doběhnutí na nás čekal ve školní jídelně teplý čaj. Pak jsme si mohli odpočinout každý ve své třídě. Nakonec bylo slavnostní vyhodnocení. Naše hlídka obsadila 2. místo. Domů jsme jeli o půl čtvrté autobusem.

Hasičárna nás volá

Jednou ve čtvrtek jsme se sešli o půl třetí a zkoušeli jsme si útok, stovku, házet na kuželky, padesátku, dvojice, uzle a nástup. Útok a házení na kuželky nám moc nejde a tak musíme pořádně zkoušet. Vytáhli jsme ven Tatru a zapojili do ní stříkačku. Rozdělili jsme si úkoly a čísla, pak jsme si to zkusili tak, abychom se na soutěži nespletli. Než jsme šli domů, tak jsme si zaběhli stovku a dvojice. Ty nám jdou dobře, doufáme, že na soutěži nic nespleteme. 
 
Odborky

Ve čtyři hodiny jsme přišli všichni k paní Povolné. Čekal nás těžký úkol a to napsat odborky. Kronikáře dělali F. , J. Špačková, A. Drašnarová a J. Franc. Preventistu si dělal také F. Sozanský a H. Nohejlová. Velitele si dělal zase jenom F. Sozanský. Strojníka dělali F. Sozanský, H. Nohejlová a R. Čtvrtečka. Instruktora dělal F. Sozanský. Trvalo nám to dost dlouho, ale potom jsme si s radostí zahráli různé hry. Také jsme si povídali různé příběhy, které kdo zažil a poslouchali jsme písničky z magnetofonu. Nakonec jsme si smluvili další schůzku a s radostí se rozeběhli domů. Všichni jsme měli velikou radost, že se nám povedlo odborky splnit.

9. květen

Ráno v sedm hodin jsme se sešli u hasičárny. Vyšli jsme rázně do Nového Hrádku. Zde jsme se zúčastnili položení věnců na hrob třech padlých sovětských vojáků. Pak jsme se zúčastnili průvodu. Bylo pěkné počasí a tak jsme si prohlédli Nový Hrádek a okolí. Asi ve tři hodiny jsme došli domů. Všem se náš výlet líbil.

Brigáda

Jednou v neděli jsme se s paní Povolnou sebrali a šli jsme okopat růžičky před naší klubovnou. Paní Povolná nám rozkopala záhony. My s holkama jsme zatím vybírali plevel a trávu. Když byl košík plný, tak ho Zuzka s Jitkou odnesly na kompost. Práce nám rychle uběhla a asi ve čtyři hodiny jsme měli celý záhon okopaný. Všichni jsme měli radost z dobře okopaného záhonu.

Sběr léčivých bylin

V plánu naší PS je také sběr léčivých bylin. I my chceme přispět, a tak jsme se dohodli, že každý z nás musí nějaké to deko odevzdat. A tak hned, jak jednotlivé rostliny vyrostou nebo vykvetou, pustíme se do sbírání. Nyní už máme první dekagramy hluchavky, prvosenky a list jahody.

* Kurzy * Last minute * Letenky * Kurzy akcie a burza * Reality a bydlení * Akcie * Rejstřík * Hotel Prague *