Členové kolektivu

Slavnostní shromáždění


1. září 1979 jsme se sešli v 8 hodin ráno v páté třídě. Shromáždění zahájil p.  ředitel Petr Škalda. Nejdříve nás seznámil s prvňáky a popřál nám mnoho úspěchů ve školním roce. Potom nám představil dva nové učitele. Po slavnostním shromáždění jsme se rozešli do svých tříd. Potom jsme si s třídními učiteli vyprávěli o příhodách prožitých během prázdnin. Nakonec jsme se s velkými předsevzetími do nového školního roku rozešli.

Připravujeme se na branný závod

Na pátou hodinu odpoledne jsme si dali sraz u požární zbrojnice. Vynosili jsme granáty, kuželky, vzduchovky, hadice a topografické značky. Zuzka přinesla ze školy buzolu a mapu. Nejdříve jsme začali střílet do terče, většinou to všem šlo.Potom přišel hod granátem. Potom jsme si museli zopakovat jak se pracuje s buzolou a jak se máme orientovat na mapě. Nakonec jsme hadicemi shazovali kuželky. Všechno nám docela šlo.

Branný závod

V sedm hodin jsme se sešli u požární zbrojnice. Je to náš první závod v Kvasinách. Nasedli jsme do Tatry a uháněli do Kvasin. Nejdříve bylo slavnostní shromáždění Plamenu 79. Pak si každý oddíl vylosoval číslo. My jsme si vylosovali číslo 34. Se strachem jsme začali šplhat, shazovat kuželky, střílet apod. . Když jsme doběhli do cíle, všichni se nás začali vyptávat. Při slavnostním shromáždění vítězů jsme netrpělivě čekali, až zazní jméno Bystré. Obsadili jsme 3. místo. Všichni jsme jeli domů s velkou radostí.

Beseda

Dnešní schůzka začala opět ve čtyři hodiny a to v klubovně. Přišel se mezi nás podívat i pan Ševc, který nám měl vyprávět o VŘSR. Nejprve nám začal vyprávět o Vladimíru Iljiči Leninovi. Potom nám vyprávěl o Smolném paláci a o útoku na Zimní palác. Přinesl nám ukázat i obrázky. Nakonec jsme mu dávali otázky a on nám odpovídal. Do svých domovů jsme se rozešli až v sedm hodin.

Beseda o prevenci

Na dnešní schůzku mezi nás přišel pan Andrš. Povídal nám o vzniku požárů, o základních hasebních prostředcích a o požární prevenci. V závěru schůzky jsme si ukázali jednotlivé hasící přístroje.

Mikuláš ztratil plášť

Sraz jsme měli v šest hodin ve sklepě v bytovce. Bylo nás 5, Hana, Jirka, Zuzka, Miloš, Eva. Mikuláše dělala Hana. Dala si přes sebe vypůjčené strojení od faráře a fousy a šlo se. Čerti si vzali metly

* Kurzy * Last minute * Letenky * Kurzy akcie a burza * Reality a bydlení * Akcie * Rejstřík * Hotel Prague *