Předvolební program

Týden před schůzí jsme se sešli v klubovně, abychom mohli nacvičit kulturní program. Paní vedoucí nám rozdala básničky a zrovna jsme je začali zkoušet. Celý kulturní program se nám všem moc líbil, a tak jsme se těšili až půjdeme přednášet. Konečně jsme se dočkali. V úterý večer jsme se sešli před pohostinstvím. Když jsme byli všichni, zkusili jsme si program naposledy předříkat. Schůzi zahájil p. Drašnar. Po zahájení jsme nastoupili my. Všem se náš kulturní program líbil. Asi v 9 hodin jsme se rozešli domů.

Sběr léčivých bylin

Dnes nám ve škole dali za úkol sbírat léčivé byliny a to tyto:
Květ hluchavky bílé
List břízy
List hlohu s květem
Nať kontryhelu
Nať kopřivy
List jahody
Pomerančová kůra.

Proto jsme se hned odpoledne vydali sbírat. Sešli jsme se u čekárny. Šli jsme na břízu, protože ta se nejlépe trhá. Šlo nám to dost rychle a brzy jsme měli tašky plné. Domů jsme přišli celí opálení, protože sluníčko celé odpoledne pražilo.

Čistíme koupaliště

Sešli jsme se v pátek v jednu hodinu na koupališti. Pan Dušek nám hned rozdal kartáče a šlo se na to. Koupaliště bylo hodně špinavé, takže jsme dopředu postupovali pomalu. Sluníčko hodně pražilo a tak jsme se všichni svlékli do plavek. Miloš a Jirka si dokonce i zaplavali. Nejprve jsme vydrbali stěny a potom dno v koupališti. V koupališti bylo hodně bahna a jehličí. Takže jsme si dali hodně zabrat. Domů jsme přišli asi v osm hodin celí unavení a špinaví. Doma jsme museli všichni honem do vany.

Zdelov

Do Zdelova jsme přijeli asi v 8 hodin. Zrovna jsme nastoupili na slavnostní zahájení. Všechna družstva byla pěkně přivítána. Po přivítání si vylosovali čísla. My jsme si vytáhli číslo 23. Hned potom jsme museli jít na kviz. Psali jsme ho jenom my, protože ostatní kolektivy ho psali v pátek večer. Potom jsme šli na štafetu a útok. Vcelku nám to dopadlo dobře. Po odbytí těchto disciplín jsme se šli naobědvat. Po obědě jsme šli na džberovky a nakonec na uzle. Se vším jsme byli dost spokojeni, a tak jsme s klidným svědomím mohli odjet domů.

Připravujeme se na krajské kolo

Když jsme se dozvěděli, že jsme první, hned jsme začali s novým nacvičováním disciplín. Scházeli jsme se každý den asi na dvě hodiny. Zkoušeli jsme všechno, co bude potřeba v Hradci. I když máme velký strach, přece se na Stříbrňák moc těšíme. Všichni doufáme, že nám to dopadne dobře.

Krajské kolo

Pátek

Už brzy ráno bylo v Bystrém dost živo. Začali jsme totiž snášet věci k zastávce. Asi v devět hodin měl pro nás přijet autobus, který by nás odvezl na Stříbrňák. Autobus přijel a my jsme se nalodili se všemi velkými ranci. Na Stříbrňák jsme přijeli asi kolem jedenácté hodiny. Vytahali jsme všechny věci z autobusu a pomalu jsme začali stavět stany. Ještě jsme je neměli postaveny a už jsme museli na oběd. Po obědě jsme tedy dostavěli stany a potom jsme se ustrojili na slavnostní nástup. Po nástupu byl rozchod a každý si mohl dělat co chtěl.

Sobota

Dnes byl budíček brzy ráno. Protože se mělo začít soutěžit. Po snídani jsme tedy šli na nástup, kde se vylosovaly čísla. My jsme si vytáhli číslo. A teď už jsme jen netrpělivě čekali až na nás přijde řada. Všechny disciplíny jsme zvládli vcelku dobře. Až na uzle a na útok. U uzlů jsme dostali nějaké trestné body a útok jsme dělali dvakrát. Ani na podruhé se nám však moc nevydařil. Byli jsme rádi, že to byla poslední disciplína, protože jsme měli všichni po náladě. Večer byl táborák, ke kterému se nám ani jednomu nechtělo. Ale na přání naší vedoucí jsme tam šli.


Neděle
Dnes byl budíček trochu déle. Hned po snídani jsme začali pomalu balit stany. Asi v devět hodin

* Kurzy * Last minute * Letenky * Kurzy akcie a burza * Reality a bydlení * Akcie * Rejstřík * Hotel Prague *