řekli ahoj a odebrali jsme se domů na oběd.

Připravujeme se na soutěž

Každé pondělí jsme se scházeli u hasičárny a cvičili útok, štafetu, džberovky a uzle. Připravovali jsme se na soutěž, která se koná na Mírově.

Okresní kolo hry Plamen


Pátek
Brzy odpoledne jsme se začali scházet u bytovky, kam jsme snášeli své rance a stany. Čekali jsme jenom, až přijede Tatra, abychom se mohli nalodit a vyrazit směrem do Kostelce. Tatra brzy přijela a my, i když jsme se snažili, co nejdřív vyjet, vyjeli jsme až o půl páté. Když jsme přijeli na Mírov, začali jsme rychle stavět stany, neboť se začalo pomalu stmívat. Stany se nám podařilo postavit dost brzy, takže jsme si mohli zahrát ještě nějaké míčové hry. Brzy jsme se však uložili ke spánku, abychom byli na závody čilí a vyspalí.

Sobota
V sobotu byl budíček asi v 7 hodin. Nejdříve jsme se šli umýt, a potom se šlo na snídani. Po snídani byl slavnostní nástup, na kterém jsme si vylosovali číslo. Dopoledne jsme šli na štafetu, která nám dopadla docela dobře. Potom se šlo na útok, ze kterého jsme neměli vůbec žádnou radost. Byli jsme z toho tak zdrceni, že jsme neměli ani chuť k jídlu, i když byl právě čas k obědu. Posilněni obědem jsme šli na kviz a na uzle. Z těchto dvou disciplín jsme měli ohromnou radost. Nakonec se šlo na džberovky, které dopadly také dobře. Byli jsme rádi, že už máme všechno za sebou, i když to nedopadlo podle našich představ.

Neděle
Hned po budíčku a po snídani jsme začali balit stany a pomalu se chystat k odjezdu domů. Asi v devět hodin byl slavnostní nástup, kdy bylo vyhlášení vítězů. My jsme se umístili na 9. místě. I když jsme obsadili dost vysoké místo, přece jen na nás nějaká malá cena zbyla. Dostali jsme nafukovací lehátko, ze kterého jsme měli, i když malou radost. Po nástupu jsme se vyfotili a pomalu jsme odjížděli domů. Byli jsme dost zklamáni a vzali jsme si předsevzetí, že se příští rok budeme snažit o trochu víc.

Sbíráme léčivé byliny

Jednou odpoledne jsme se sešli s taškami u bytovky a vydali se na sběr léčivých bylin. Na dnešek jsme si naplánovali sběr květu černého bezu. Za chvíli jsme měli tašky plné a mohli jsme se vrátit domů. Domluvili jsme se, že druhý den zase půjdeme, neboť se při tom užije i trochu legrace. Protože jsme měli černého bezu poměrně dost, dohodli jsme se, že počkáme, až začnou růst další léčivé byliny, abychom mohli vyrazit znovu do přírody.

Začínají prázdniny

Byl poslední den měsíce června a my jsme šli se strachem do školy. Šlo se pro vysvědčení. I když jsme šli do školy se strachem, přece jen nás něco lákalo trochu víc. Začínají totiž prázdniny, na které se každý těší snad celý rok. Vysvědčení dopadlo někomu velmi dobře a komu se to nepovedlo tenhle rok, bude se muset snažit příští rok. A protože zrovna ten den svítilo sluníčko, brzy se na vysvědčení zapomnělo a všichni jsme se začali domlouvat, co budeme dělat druhý den.

1. prázdninová schůzka

Přestože začaly prázdniny, nic nás neodradilo, abychom se sešli. Domluvili jsme se hned na první týden prázdnin. Sešli jsme se asi ve čtyři hodiny u požární zbrojnice. Abychom nevyšli ze cviku, zaběhali jsme si, a potom jsme si šli zahrát na hřiště vybíjenou. Domů jsme přišli asi v 7 hodin zpocení a utahaní, ale ani to nás neodradilo a na příští týden jsme si opět domluvili schůzku.

Chodíme se koupat

Protože bylo už několik dní hezky a sluníčko krásně pálilo, domluvili jsme se, že se půjdeme všichni společně vykoupat. Sraz jsme měli o půl druhé u čekárny. Sešlo se nás dost, a tak bylo o zábavu postaráno. Byla krásně teplá voda, a tak se nám z ní vůbec nechtělo. Abychom uschli, šli jsme si zahrát na hřiště vybíjenou. Sluníčko nás pěkně opálilo, některé z nás i spálilo, ale z toho jsme si nic nedělali a domluvili jsme se na příští schůzku. Domů jsme se vrátili hladoví a utahaní asi v šest hodin.

Výlet do Olešnice

Jednoho dne jsme se domluvili, že podnikneme výlet do našeho okolí. Smluvili jsme se s janovskými pionýry a šli jsme na výlet společně. Nás se sešlo asi devět a janováků asi osm. Sešli jsme se ve


* Kurzy * Last minute * Letenky * Kurzy akcie a burza * Reality a bydlení * Akcie * Rejstřík * Hotel Prague *