Branný závod v Častolovicích

Ráno v osm hodin jsme se sešli u požární zbrojnice a vyrazili směrem do Častolovic. Po příjezdu jsme si vyzvedli startovní číslo 58. Po zahajovacím nástupu jsme odešli k první disciplíně „ kviz " . Kviz jsme napsali s jednou chybou, což nás potěšilo. Odebrali jsme se na čaj, protože bylo dost času na odstartování. Potom nastalo napětí a vyběhli jsme ve složení: Fanda, Roman, Standa, Jitka, Leoš. Doběhli jsme udýchaní, ale hlavně, že jsme doběhli. Po krátké chvilce nám oznámili, že jsme obsadili
3. příčku.

66. výročí VŘSR

Sešli jsme se v klubovně, abychom si připomněli 66. výročí VŘSR a pověděli jsme si vše o VŘSR víme. Přitom jsme se dozvěděli mnoho zajímavého o VŘSR i o V. I. Leninovi, který ji vedl. 

Výstava dárků a dopisů

Na dnešní schůzce jsme si přinesli dárky a dopisy od sovětských přátel. Prohlédli jsme si je a vybrali ty nejlepší. Dáme je totiž do naší školy v Dobřanech, kde je budeme vystavovat v pionýrské klubovně. Pak jsme si zahráli soutěž, ve které se nás p. vedoucí ptala, co víme o SSSR. Tuto soutěž vyhrála skupina všech dívek. Dnešní schůzka se nám moc líbila.

Připravujeme se na výroční schůzi

Před výroční schůzí jsme slavnostně vyzdobili naši klubovnu a  k této příležitosti jsme nacvičili kulturní program, kterým jsme schůzi zahájili. Všichni jsme společně vyslechli celoroční činnost naší organizace. Pomáhali jsme při pohoštění pro členy i pro hosty, kterých bylo dost.

Mikuláš

Asi o půl sedmé večer se sešli kluci Jirka, Roman, Fanda, Miloš. Letošního Mikuláše dělal Roman Grulich. Vzali metly, zvonky a Mikuláš košík a dárky. V sedm hodin vyrazili rozdávat.

Vánoční besídka

Od jedné hodiny se na naší škole konala Vánoční besídka. Na besídce třídy předváděli různé scénky, které se hodně líbily. Besídku připravovala 8. třída. Hrála hudba natočená na magnetofonu. Potom přišla Bílá královna s Kayem a Gerdou a rozdávali dárky, které si žáci vzájemně nadělovali.

Beseda s LM

Dne 15. 2. 1984 jsme se společně  s milicionáři zúčastnili besedy v Dobřanech. Promítali jsme si film, který s sebou přinesli milicionáři. Film byl o založení lidové milice a o práci milicionářů v Adastu. Na závěr jsme milicionářům poděkovali a rozloučili se s nimi.

Chodíme lyžovat

V osm hodin jsme se sešli u čekárny. Počkali jsme si až pojede autobus a odjeli jsme na Sedloňov. Na Sedloňově jsme si koupili lístky na 10 jízd lanovkou. Jezdili jsme lesem. Když si každý svých deset jízd odjel, jelo se zpět. Zbyli nám na lyžování krásné vzpomínky.

Výlet na běžkách

Dnes o druhém prázdninovém dnu jsme vyrazili do hor za krásnou zimní přírodou a proto jsme si vzali běžky. V Sedloňově jsme zrovna natrefili na běh na běžkách s názvem „ Pašerácká stezka " . Běh probíhal kolem ohrady s divokými prasaty a dále přes Černý kříž, Vrchmezí a Sedloňovský kopec dolů k Sedloňovu. Na konci trasy jsme si odebrali diplomy a sportovně na běžkách podle silnice jsme frčeli domů.

Beseda

Sešli jsme se v naší klubovně abychom oslavili 36. výročí Vítězného února. Hovořil s námi o tom pan Drašnar. Beseda byla zajímavá a všichni pozorně poslouchali.

Dětský karneval

Ve dvě hodiny jsme se sešli v hospodě. Začala hrát hudba a začalo se tancovat. Když hudba dohrála začalo se soutěžit. Byli všelijaké hry. V šest hodin jsme se rozešli.


* Kurzy * Last minute * Letenky * Kurzy akcie a burza * Reality a bydlení * Akcie * Rejstřík * Hotel Prague *