Vyprávění kmotry Tobišky (13.)

Tak sou to právě 2 roky co se na stránkách obšťastníku Bomehary poprvé objevilo Vyprávění kmotry Tobišky . Tehdy ste si v ní mohli přečíst krásnou pohádku, v které, jak už to tak bývá, zvítězilo dobro nad zlem. Že si už nepamatujete? Jestli to Bomehary máte doma, tak si ho něgde vyhrabte a přečtětě si ji, stojí to za to!

A teď k věci. Jedním z cílů této rubriky bylo přesvědčit Vás o tom, že napsat příspěvek není tak těžké, že to dokáže téměř každý. Celé ty dva roky se zde články od Vás-členů oddílu vyskytovaly spíše sporadicky. No a v poslední době se konečně začaly objevovat některé Vaše výtvory. Nedovedete si představit, jakou z toho mám radost, a jak rád je čtu. Doufám, že Vám to vydrží, protože Bomehary je určený pro Vás, můžete si do něj napsat vopravdu všechno a nikdo se Vám za to mstít nebude (ani Kuře).

Letos na Štěpána se konal tradiční Vánoční turnaj “O pohár střediska Stopa” za účasti téměř 50 borců ve třech týmech, které byly tvořeny opravdu tím nejlepším, co se ve středisku najde. Družstva se stylem každý s každým utkávají nejprve v basketbalu, volejbalu a nakonec ve fotbale.

Prvním družstvem byly letos Teplovický esa. Tým se skládal z těch nejvýkonnějších členů 21. a 23. oddílu. Letos ho tvořili především junioři-Kloval, Kuře, bratři Chmelové, Vlček, kteří byly vhodně doplněny Keckou, Skipem, Femurem a mnou. Starší vedení 21. oddílu se z důvodů své špatné formy turnaje už několik let neúčastní, a i díky tomu je kvalita turnaje tak vysoká!

Druhým mužstvem jsou starý roveři-vlčata. Tento tým bývá každoročně největším favoritem turnaje. Tvoří ho roveři, kteří pracují u 20.smečky vlčat a jsou to třeba Bobr, Sysel, Petřík, Majkl,... Ovšem letos měly jednu velkou slabinu a tou byl Ježek. Ze strachu z neúspěchu těsně před začátkem přeběhl od Teplovických es ke starym roverům- aspoň vidíte, jakej je to srab.

Třetím týmem jsou starý páky. Za ně hrajou ty starý, který na to eště maj, jako třeba Hastrman, Gogo, ale i roveři z 22.oddílu, takže jsou to takový starý páky a mladý paka.

Jako tradičně turnaj začínal basketem. I přesto, že koše sou docela vysoko a díry v nich skoro stejně velký jako míč, se nám podařilo pár košů dát. Náš tým nastupoval převážně v sestavě: Kloval, Kuře, Vlček, Lukáš, Padák. V prvních poločasech se nám moc nedařilo, potřebovali jsme se sehrát. Zato v druhých poločasech předvedli naši mladí doslova smršť košů. Padák s Vlčkem perfektně dirigovali obranu, Kuře se osvědčil v roli záložníka a v útoku čaroval Lukáš a zejména Kloval, kterej dal asi 10 košů. Jejich chytré přihrávky přiváděly o generaci starší soupeře k zoufalství. Nad starejma pakama sme vyhráli 10:6, ale se starýma roverama jsem těsně prohráli.

Ve volejbale jsme se rozhodli zaskočit soupeře tím, že jsme proti nim postavili holky a Vlčka s Femurem. Bohužel se náš matný výkon promítl do výsledku. Se staršíma roverama jsme těsně prohráli. Proto do zápasu s pákama nastoupila hvězdná šestice Vlček, Kloval, Lukáš, Padák, Skip a já. Nenastoupil Kuře, protože byl nižší než síť a mohl by při zápase přebýhat z jedný strany na druhou. A to se nesmí! Po tuhém boji sme nakonec s pákama těsně prohráli.

A pak nastal toužebně očekávaný fotbal. Ve vzduchu bylo tolik napětí, že kdyby ho chtěl někdo zpeněžit, byl by milionář. První zápas jsme hráli proti starejm roverům.V prvním poločase se nám dokonce jednou podařilo vystřelit na bránu. Většinu poločasu jsme byli tvrdě faulováni, z čehož si rozhodčí vůbec nedělal hlavu. Tento poločas jsme prohráli těsně o 7 gólů 0:7. Zato do druhého poločasu jsme nastoupili, jako polití živou vodou. Soupeř měl pouze jedinou slabinu a tou byl Ježek v brance. Hned po rozehrávce vypálil Skip přízemní střelu, která Ježka překvapila-1:7. Během dalších několika minut jsme využili toho, že je v brance právě Ježek a nasázeli st.roverům další tři góly. Hra našeho týmu i dál připomínala exhibici, Kloval dal hattrick. Většinu druhého poločasu byl míč v naší moci a pestrými kombinacemi jsme soupeře přiváděli k šílenství. Nakonec rozhodlo to, že náš protivník těsně před koncem stáhl ze hry Ježka a nám už se nepodařilo stav utkání srovnat. Po velmi kvalitním výkonu zejména ve druhém poločase jsme tedy těsně prohráli. Proti pákám jsme vyrukovali s rychlou kombinační hrou, na kterou starci nestačili a už po poločase jsme vedli s obrovským náskokem 2:1. Toto vítězství se nám ve druhém poločase podařilo bez problémů udržet, takže se v závěru na hřiště dostali i náhradníci. Zvítězili jsme jednoznačně 5:3.

Celkově se nám už po několikáté v řadě podařilo obhájit cenné druhé místo a dohodli jsme se, že za rok už to vyhrajem.

Poznámka autora: 1)Tehle příběh je pravda ať visím, jestli sem v něm lhal.