TENISOVÝ TURNAJ BUĎ FIT

Návštěvní kniha je tady pro Vás, pro připomínky, názory. Proto pište!!!  

     Tento náš turnaj se hraje již asi 24 let. Podle Ing. Václavíka, který ho organizuje od roku 1979, se hrál již asi o dva roky dříve. Turnaj se sice hraje pod hlavičkou VV OTS ČSTV Praha - východ, ale celou organizaci má "na hrbu" Ing. Jan Václavík z Čelakovic. Nebýt jeho těžko by se možná tento turnaj ještě hrál. Pokud ano, asi ne v dnešním rozsahu. Ono není určitě jednoduché ukočírovat 24 družstev a pohlídat si zaslání výsledků všech zápasů ze všech tříd.

     Za to patří Ing. Václavíkovi naše uznání a dík.

     Turnaj má jednoduchá pravidla. Hrají se dvě dvouhry a jedna čtyřhra. Hráči hrající dvouhru se utkají se soupeři podle pořadí na soupisce. Například hraje za družstvo "A" 3. a 7. hráč na soupisce a za družstvo "B" 1. a 3. Dvojice potom hrají ve složení 3/A v. 1/B a 7/A v. 3/B. Všechny zápasy se hrají na dva vítězné sety. Za stavu 6 : 6 se hraje ve všech setech tie - break.

     Vzhledem k tomu, že tento turnaj hraji už několik let, jsem se rozhodl uveřejnit soupisky všech tříd a průběžně zda uveřejňovat výsledky II. třídy, ve které hraje naše družstvo. Za to, že mi bude umožněno tyto výsledky zveřejnit, patří dík všem vedoucím družstev II. třídy, kteří mi přislíbili po skončení utkání zatelefonovat jeho výsledek. Tabulky, které zde vidíte mi vytvořil kolega Ing. Jaroslav Kubec. Zaslal jsem je Ing. Václavíkovi,aby je mohl využít pro evidenci výsledků.

     Tento turnaj je i zajímavý svým věkovým složením. U každého družstva se můžete podívat na věkový průměr hráčů. Může Vám sloužit třeba k tomu, koho na zápas nominovat a jak hráče nasadit. Dal jsem si trochu práce a zjistil jsem tyto zajímavé údaje.

     Nejstarším hráčem je Petr Ladislav z BSS Brandýs "B", narozen 4. 2. 1933. Dále to jsou: Kaluha Josef ze stejného družstva, narozen 17. 5. 1934 a Horák Josef ze SOKOLA Otradovice "A", narozen o týden později: 24. 5. 1934.

     Nejmladším hráčem je Petrásek Martin z LÁZNÍ Toušeň "A", narozen 7. 8. 1978. Dále to jsou: Hřebíček Jiří ze stejného družstva, narozen 18. 3. 1978 a Bohuslav David z BSS Brandýs "A", narozen 15. 1. 1977.

     Mezi nejstarším a nejmladším je rozdíl neskutečných 45 let. A to se ještě může stát, že se první dva nejstarší a první dva nejmladší účastníci mohou navzájem utkat v posledním kole dne 21. 6. 2000 ve II. třídě.

     Největší věkový rozdíl v jednom družstvu mezi nejstarším Kuštou Karlem, narozeným 8. 10. 1943 a nejmladším Kišari Radkem, narozeným 10. 7. 1976 je 33 let.

     Družstva s nejvyšším věkovým průměrem jsou:

I. třída: LTC Houštka "A": 44,5 roků

II. třída: BSS Brandýs "B": 61 roků, zde se snížil v průběhu turnaje rozšířením družstva o Pavla sekeráka na 48,1. Proto je nejstarší Slovan Kostelec nad Labem, je jim rovných 50.

III. třída: SOKOL Otradovice "A": 55,5 roků

Družstva s nejnižším věkovým průměrem jsou:

I. třída LTC Houštka "B": 27,6 roků

II. třída LTC Houštka "D": 39,4 roků

III. třída SOKOL Otradovice "B": 38,4 roků

Průměrný věk v jednotlivých třídách:

I. třída: 40,28 roků

II. třída: 44,85 roků

III. třída: 47,63 roků

     Mezi "nejstaršími" BSS Brandýs "B" a "nejmladšími" LTC Houštka "B" je taky rozdíl 33,4 let. Připadá mi to, jako když si v Houštce a v Otradovicích řekli "mladíci" a "staříci", ukážeme těm druhým co dovedeme a utkají se spolu ve stejné skupině.

     V pěti družstvech hrají vždy tři hráči narozeni v jednom měsíci a taktéž v pěti družstvech hrají dvojice, kteří jsou příbuzní, většinou otec se synem.

     Z této statistiky je vidět, jak široká základna tento turnaj hraje. Přeji všem účastníkům mnoho úspěchů v čestných bojích na tenisových kurtech v turnaji BUĎ FIT.

 

I.třída                             II. třída                               III. třída   

            Konečné výsledky                                              Konečné výsledky                                                      Konečné výsledky

Vážení přátelé, omlouvám se Vám, že zde nenacházíte výsledky našeho turnaje.

Jakmile budu mít více času, začnu na těchto stránkách pracovat.

Poznámka: vzhledem ke schválení zákona o osobních údajích, nebudu v soupiskách  uveřejňovat rodná čísla, ale pouze ročníky narození (u žen bych si to nedovolil)

Přivítám všechny Vaše připomínky a náměty na této adrese:

josef.brazda@iol.cz
 
Mám už ale slíbeno od Honzy Václavíka něco o historii této krásné soutěže. Myslím, že se můžeme těšit. Dostal jsem již některé materiály, jak budu mít čas, pustím se do nich a budete se zde moci s nimi seznámit

BSS BRANDÝS - tenisový klub. Jak se k nám dostanete? Jak vypadá náš areál? Jak vypadají naše klubovny? Klikněte sem:  HOPSA  HEJSA  DO  BRANDEJSA             

 
 

 

Pro všechny účastníky, přátele, a zájemce našeho turnaje upravil Ing. Josef Brázda  dne : 2. 11. 2003, čas :  16, 35 hod.

 

 
 

 

Ziskejte penize za prijem emailu a SMS od ceske spolecnosti
Získejte peníze za pøíjem emailù a SMS od èeské spoleènosti.
* Kurzy * Akcie * Práce * Zájezdy * Zájezdy * Meteobox * Auto *