Něco málo o jednotkách

Je již známo, že různé jednotky platí na různé protivníky. Při postupu je dobré používat formace (linii pro lukostřelce, čtverec pro přesuny kryté pěchotou atp.) velikost oddílů si zvolte s přihlédnutím k síle i manévrovacím chopnostem a nezapomeňte chytře využívat hlavního hrdinu. V jedné misi je třeba provést Johanku z Arku přes celou mapu. Logické by bylo schovat ji na konec konvoje a chránit je tak před přepady, ale kvůli jejímu mnohem většímu dohledu je dobré ji umístit dopředu jako první, aby vás varovala před nepřítelem. Hlavně nezapomínejte vynálézat (zvláště v kovárně) a léčit jednotky umístěním do budov a s pomocí mnichů.

 

Stručný seznam jednotek

Pěchota (militia, champion atd.) - pěšáci jsou levní a lze je s úspěchem v houfech používat jako cannon fodder. Díky speciálnímu bonusu proti budovám jsou též vhodnými demoličními jednotkami. Můžete je používat i samostatně, vhodnější je ovšem mix 1:1 s lučištníky.

Kopiníci (spearman, pikeman) - tento druh jednotek je mimořádně vhodný zejména v boji proti všem druhům jízdy. Četa pikemanů dokáže řádně zdecimovat partu knightů, kteří vám drancují podhradí.

Lučeštníci (archer, arbalest atd.) - vboji nablízko jsou velmi zranitelní, avšak díky možnosti útoku na dálku nabývají velkého stategického významu. Chraňte je před přímým kontaktem a pro delší dostřel je umisťujte na vyvýšené místo.

Jízda (knight, paladin atd.) - jsou velmi rychlí a vynikají zejména v boji proti pěchotě (ale ne proti kopiníkům). Paladinové či kavalíři způsobují taková zranění, že je dokonce můžete používat k ničení budov, ale speciální bonus proti nim nemají.

Dobývací stroje (scorpion, mangonel) - jsou s přehledem nejlepší v ničení budov a opevnění, na druhou stranu jsou velmi křehké, proto je nutné je velmi bedlivě střežit proti jakémukoli útoku. Když už k nějakému poškození dojde, mějte vždy po ruce nějakého vesničana, který stroj dovede opravit.

Válečné lodě (galeony, fire shipy atd.) - Galeje jsou ideální pro námořní bitvy, zatímco galeony používejte spíše pro ničení pobřežních staveb. Fire sgipy a demolition shipy používejte proti velkým a drahým lodím, útok sice zničí obě lodě, ale ta vaše bude mnohem levnější.

 

* Kurzy * Last minute * Letenky * Kurzy akcie a burza * Reality a bydlení * Akcie * Rejstřík * Hotel Prague *