Mechwarrior 3

Zápisky z Mech Lab

Nic není důležitější, než správně nakonfigurovaný Mech. Můžete být sebelepší pilot, ale se špatnou konfigurací zbraní a systémů nemáte šanci. Můžete mít ten nejlepší stroj a přesto budou vaše zbraně neúčinné, budou se přehřívat a nebo nebudou efektivní proti některým cílům. Dojde vám munice a nebudete mít kde ji doplnit. Vaši wingmani nebudou moci vůbec bojovat, protože jejich stroje budou ještě hůře nakonfigurované, než ten váš. Tohle všechno mějte na paměti, když budete bohorovně vynechávat Mech Lab. Jestli vás konfigurování Mechů baví a chápete jeho význam, přijměte prosím, několik rad do začátku, které vám mohou spoustu věcí usnadnit. Tady jsou:

Zápisky z bojiště

Nakonfigurovali jste si Mechy, jste připraveni na boj. Jestli s ním máte problémy, přečtěte si následující rady, které vám možná ušetří spoustu sešrotovaného železa.

 

Op 1, Mission 1

První mise je taková, ehm, první. Od výchozího bodu na pláži postupujte přes vesnici, dvě směšné APC až k nájezdu na vyvýšenou plošinu, kde vás čeká první lehký nepřátelský Mech - Owens. Užijte si to kočkování s ním a jděte dál až narazíte na vaši MFB (Mobile Field Base). Všechny pozice SRM ničte z dostatečné dálky (máte k tomu ER Laser) a na nájezdu si dejte pozor a nevstupte na něj moc rychle. Je zaminovaný. Zničte satelitní anténu a máte vyhráno.

Op 1, Mission 2

Před druhou misí si už můžete rozebírat Salvage z předešlé bitvy a konfigurovat vlastního Mecha. Udělejte tak podle vlastního uvážení - já jsem kupříkladu silného, ale pomalého Bushwackera vyměnil za ukořistěného Owense. Mobilita je někdy více než palebná síla. Úkolem je v téhle fázi vyčistit další vyvýšenou plošinu od nepřátelských raketometů a cestou ukořistit zásoby z kasáren. Věřte, že frontálním útokem plošinu neobsadíte. Na počátku vás čeká další Owens, cestou několik Bulldogů a APC a ještě jeden Strider. Vypořádejte se se všemi a obejděte celou mapu po jižním okraji - dostanete se tak k raketovým věžím z druhé strany, která není v jejich palebném oblouku. Pak už si s nimi můžete dělat co chcete - doporučuji zničit. Obsadit potom skladiště s ochranou několika málo APC je už legrace.

Op 1, Mission 3

Tahle mise je už trochu těžší než ty předchozí, ale pořád to není nic, co byste nezvládli levou zadní. Na počátku jeden naivní Firefly, se kterým uděláte krátký proces (mimochodem pro tuhle misi se už opět hodí Bushwacker) a pár Bulldogů, kteří pro vás nejsou žádnými soupeři. Cílové komplexy zničíte nejlépe tak, že rozstřílíte jejich podpůrné sloupy. Předtím se ale hodí vyčistit bunkry u mostu mezi východním a západním komplexem. Někde u tohoto mostu si vás také odchytne velitelka Freya, pilotující ekvivalentní Bushwacker. Pokud používáte primárně energetické zbraně (a měli byste to dělat) využijete výhody rychlého chlazení zbraní ve vodě a Freyu zničte (dokážete to ale i jinak). Nezapomeňte také dovést MFB na waypoint Charlie, protože jinak mise neskončí.

Op 1, Mission 4

Poslední mise první operace vás postaví proti zatím největšímu množství Mechů, které jste dosud potkali. Naštěstí máte na svojí straně dvě výhody. Tou první je voda, ve které si opět můžete dosyta chladit svoje zbraně, tou druhou je Dominic Paine a jeho Shadowcat - váš druhý člen týmu, který se k vám tady přidá. Zničení budov na prvním waypointu není takový problém a nebudou vám v tom bránit ani dva střední protivníci, kteří tady patrolují. Jestli se ale necítíte, počkejte na posily a společnými silami je odstraňte. Kromě směšných lehkých Mechů je tady jediný vážný problém Orion na samém konci mapy - uprostřed dřevěných konstrukcí symbolizujících opevnění. Orion ale dřevěný není a jeho autokanón vám dokáže pěkně zatopit, pokud nekoncentrujete všechnu vaši palebnou sílu do jeho likvidace. Mimochodem - vyplatí se mířit přesně a na nohy, protože Orion je v případě úspěšné salvage vítaným rozšířením vaší stáje.

Op 2, Mission 1

Na tuhle misi doporučuji ty nejtěžší Mechy, které máte v arzenálu. Čekejte sveřepý odpor v podobě raketových a kulometných věží a také pár středně těžkých Mechů, z nichž Thor je asi ten nejnebezpečnější. Než se přiblížíte ke vstupu do základny, vyčistěte oblast od Harraserů a dvou lehkých Mechů, kteří by mohli znepříjemňovat život vaší MFB. Jakmile se prostřílíte do základny a vypořádáte se se skupinkou Elementalů a párem lehkých Mechů, vyřítí se na vás místní velitel se svým Thorem - po startu lodi z nitra stanice. Zůstaňte v pohybu a nedopusťte, aby vás svým autokanónem srazil na zem. Můžete také využít triku s ochlazováním zbraní, protože v jednom místě uvnitř údolí je vodopád, který vaše lasery krásně zchladí. Snažte se ale Thora imobilizovat zničením jedné z jeho nohou - tenhle Mech Klanů se vám bude hodit.

Op 2, Mission 2

Připravte se na tvrdé střetnutí hned od začátku téhle podzemní mise. Vyrazí proti vám jeden Orion a jeden Shadowcat, což je zhruba ekvivalent toho, co můžete mít v téhle době maximálně k dispozici. Snažte se nejdříve soustředit na Orion, který má větší palebný potenciál. Dávejte si dobrý pozor, aby vám neujel konvoj na navpointu Able, který patří k cílům mise - jakmile jej ohrozíte, bude zavalen průchod severně od vaší výchozí pozice, a tak na něj útočte z dobrého místa (postupujte stejnou cestou, jakou přišel Orion). Po zničení konvoje postupujte dál ke kasárnám, která jsou chráněna dělovými věžemi, několika Mechy a jednotkou Elementalů. Jakmile pokročíte v destrukci celého tohoto podzemního komplexu, dostanete se do vážného nebezpečí - nepřítel vydá rozkaz ke zničení skladiště a pohřbení celého podzemí, čemuž musíte zabránit. Jakmile uslyšíte tuhle hlášku, vypravte se co nejdříve na konec zóny, kde proti vám stojí mimo jiné i další Orion. Buďte rychlí, protože jinak je s vámi i s vaší MFB amen.

Op 2, Mission 3

Zase na povrchu. Tahle mise je víceméně jenom bojová - zničit celou paletu nepřátelských Mechů, které poprvé zahrnují i typy jako Puma nebo Champion. Po téhle misi také poprvé ukořistíte ER PPC, což je zbraň, se kterou se vyplatí počítat při konfiguraci vašeho strojového parku. Champion je další z Mechů, kterého byste si mohli ukořistit do svojí sbírky, jestli si potrpíte na pestrost - má zhruba stejné parametry jako Thor, ovšem je jenom šedesátitunový. Potkáte ho ale až na samém konci mise. Za pozornost stojí snad také čtveřice Mechů Puma, na které narazíte za mostem přes řeku a kteří jsou vybaveni právě ER PPC zbraněmi. Pozor na ně. A ještě něco - nezapomeňte cestou zničit všechny cíle mise, nechcete se přeci vracet pořád zpátky.

Op 2, Mission 4

Tahle mise je opět podzemní a opět celkem obtížná. Čeká vás v ní jeden Owens, duo Thorů a mimo jiné i Annihilator na samém konci v srdci továrny na výrobu Mechů. A ještě něco, nebo spíše někdo na vás tady čeká - Epona Rhi je další člen party, se kterým se v téhle misi setkáte. Až dojdete na konec úrovně, vyplatí se vám, když necháte Eponu zaútočit na Annihilator - její Mech možná při tom nevydrží, ale vzhledem k tomu, že vaši Wingmani jsou nesmrtelní, může vám to být jedno. A také vám to může být jedno, protože její mech je Bushwacker - a toho chcete stejně dřív nebo později vyměnit za něco lepšího. Čas získaný odlákáváním využijte k tomu, abyste spolu s Painem Annihilator v tomto stísněném prostoru vyřídili. Není to snadné - jeho čtyři autokanóny vás první dávkou srazí k zemi a druhou z vašeho Mecha udělají hromadu šrotu. Jediná šance v tomhle boji je počkat, až vyplýtvá všechnu munici (na Eponu) a pak rychle dokončit, co jste začali. Pokud budete mít štěstí, můžete tady ukořistit vedle tohoto Annihilatora i dva Thory a tak jako tak vás tady čeká salvage v podobě spousty zbraní a Vulture návdavkem k tomu.

Op 3, Mission 1

Teď už byste měli mít ve své výbavě skoro to nejlepší ze střední třídy Mechů Klanů, zejména exempláře jako Thor anebo Vulture. Neuděláte chybu, když si je vezmete na další mise - jsou tak akorát rychlí a tak akorát silní. Hned na začátku vás čeká překvapení - pláň posetá Madcaty, proti kterým byste nikdy nemohli mít šanci. Naštěstí pro vás - jsou to jenom holografické projekce, které vám neublíží. To se ovšem nedá říci o sebrance středních a těžkých Mechů, kteří tady proti vám budou stát. U velitelství si dejte zvlášť pozor - jsou tady tři a nejsou zrovna slabí. Tohle je také první mise, ve které můžete ukořistit Madcat. Vyplatí se to - 75 tun dělá svoje a ten design... Ale to bychom zabíhali do zbytečných detailů a citlivých témat. V každém případě - Madcat je spolu s Vulture na samém konci úrovně u waypointu Charlie. Zničit tuhle dvojici Mechů není problém - problém je udělat to tak, aby zůstal Madcat nepoškozen pro další použití. Ideální je nakonfigurovat si všechny energetické zbraně do jednoho chainu a plížit se podél jižního pobřeží - voda je dostatečně blízko na to, abyste byli v dostřelu a dosažené chlazení je k nezaplacení. Když si to párkrát zopakujete, první Madcat je váš.

Op 3, Mission 2

Tahle mise je další klasický příklad souboje Titánů. Nepřítel na vás pošle snad všechno, co má ve svém arzenálu - najednou i postupně. Čeká vás pěkná mela, ke všemu na relativně malém prostoru, do kterého se pohrnou další a další protivníci. Když už to bude vypadat nejhůř, přijde vám na pomoc poslední člen týmu - Alan Mattila se svým Sunderem, který opět trochu vyváží rovnováhu. Nutno také podotknout, že v téhle misi je další Madcat, ovšem jeho získání už není tak snadné, jako v předešlém případě. Ale tahle mise se vyplatí - salvage na jejím konci stojí za to!

Op 3, Mission 3

 

A znovu se připravte na tvrdé střetnutí. Abyste minimalizovali pozdější odpor u havarovaného dropshipu, zamiřte od startu na jih, kde vyřídíte skupinku lehkých Mechů. Když budete rychlí, můžete pak ještě dostihnout další posilu, která se k místu finální konfrontace blíží z východu. U droshipu je pak jednotka Elementalů a jeden Avatar, na kterého si dejte pozor. Jakmile bude dropship pod vaší kontrolou a dopravíte k němu MFB, můžete se připravit na pěkné horko - doporučuju poslat celý tým na sever, odkud přijde trojice středně těžkých Mechů. Od jihu naopak vyrazí o trochu dříve dvojice Owensů, se kterými se vypořádáte sami a pak se můžete rychle spojit se zbytkem jednotky a dorazit přeživší Mechy na severní straně průsmyku. V téhle misi rozhoduje rychlost a věřte - když si sem vezmete Annihilatory, moc to nevyhrajete. Jednotka složená z Madcatů, Thorů a Vulture je ideální pro tuhle, a konečně i pro všechny ostatní mise. Tak o tom přemýšlejte.

Op 3, Mission 4

Nuda. Čekají vás tři mosty, které musíte zničit a odříznout tak konvoj, který zničíte jakbysmet, pár středních Mechů, se kterými si hravě poradíte zejména proto, že jsou roztroušeni po celém bojišti a na samém konci velitel Osis a jeho Thor - jestli jste si přibalili dost LRM pro vás a pro vaše wingmany, máte o tenhle problém postaráno ještě dříve, než se Osis přiblíží natolik, abyste mohli použít jiné zbraně. Postupujte systematicky od mostu k mostu a skončete u waypointu Charlie a nic se vám tady nemůže stát.

Op 3, Mission 5

 

Dávejte si dobrý pozor na Annihilator spolu s Vulture na začátku téhle mise. Nejprve na radaru totiž uvidíte dva lehké Owense - pokud se vydáte za nimi, Annihilator vás roztrhá na kousky. Počkejte, až se Annihilator aktivuje (nahoře na struktuře na waypointu Able) a pak na něj pošlete celý tým. Opět pozor na jeho smrtící autokanóny - nepřibližujete se, nebo to bude váš konec. Musíte být také ostražití okolo svojí MFB, protože některé útoky nepřátelských Mechů směřují i sem. Až vyčistíte oblast na startu a obsadíte ještě nákladní dok na waypointu Dog (to se skoro rýmuje), opravte všechny svoje poškozené Mechy a vydejte se do města. Jestli si plánujete pozdější opravy, vypořádejte se s hrstkou Bulldogů na prostranství před městem a přesuňte sem svoji MFB. Potom velmi obezřetně vstupte do nitra města a připravte se na boj tváří v tvář. Hned na kraji vás uvítají dvě Pumy, se kterými by ale neměl být větši problém. Potíž nastane, když se přiblížíte k waypointu Baker. Ten totiž hlídají dva těžké stroje, mezi kterými je mimo jiné další Annihilator. Setkat se s ním na vzdálenost dostřelu jeho AC je to poslední, co byste ve svém životě udělali, a tak raději zvolte taktiku boje na velkou vzdálenost. Doprovází ho ještě jeden Avatar, ale to už by neměl být takový problém. Až zničíte komplex ve městě, přesuňte se na sever za řeku, kde je další Avatar a Vulture. Potom už jenom dělové věže v kaňonu a brána do dalšího sektoru zůstává vaši poslední překážkou (a Annihilator před ní předposlední). Mimochodem, jestli se na všechny ty tři Annihilatory necítíte, nemusíte je vůbec (až na první) ničit. Stačí, když komplex ve městě a bránu do dalšího sektoru zničíte z větší dálky. Nesplníte všechny sekundární cíle, ale to vás zase tolik nepálí - vaše Mechy jsou cennější než stoprocentní splnění mise. Tahle mise je celkem snadná, když se nebojíte obětovat svůj tým a obtížná, když ho chcete udržet s co nejmenšími ztrátami. Výběr je na vás.

Op 3, Mission 6

Finále třetí operace už je jenom taková legrace. Pevnost na Able je chráněna patetickými Strikery a hrstkou Elementalů, s jejichž raketami si poradí vaše AMS a které vyřídíte co nevidět. Cestou ke Spaceportu na vás čeká jeden Avatar na severu a jeden Madcat na jihu - není to ale tak obtížný souboj. Základnu samotnou střeží dva Cauldron Born a dva Avatary. Někdy během souboje s nimi se nad vaší hlavou objeví vrtulníky, které ale patří spíše k zábavným vložkám, než k nebezpečným protivníkům. Až bude Spaceport váš, bude proti vám stát už jenom Osis - tentokrát bude pilotovat Supernovu a pokud jste čestný válečník, budete mu čelit sám. Jestli budete chtít pokračovat do další mise, pošlete na něj všechno co máte ve svém arzenálu a budete mít po starostech. Výhoda čestného souboje je také mimo jiné v tom, že se vám může celkem snadno podařit Supernovu znehybnit zničením dolní končetiny a posléze ji zařadit do vlastní výzbroje - je to slušný 90 tunový mech Klanů.

Op 4, Mission 1

Klíčem k úspěchu je tady rychlost. Vlak, který je primárním cílem vaší mise se totiž u navpointu Baker nezdrží dlouho. Musíte se tam dostat co nejrychleji. Problém je v tom, že mezi vámi a navpointem Baker stojí několik Bushwackerů, Cauldron Bornů, Thorů, Avatarů, Harraserů a další tuny těžké techniky. Jisté řešení poskytuje nenápadný a pomalý postup s vypnutými senzory, efektivnější a efektnější je potom přímý postup - nezdržujte se s komunikačními stanicemi na navpointech Charlie a Dog a vypravte se rovnou na navpoint Baker. Probojovat se přes všechny nepřátelské Mechy není vůbec žádná legrace a tahle mise patří opravdu mezi ty náročnější, na které ve hře narazíte. Když se budete chtít vyhnout všem patrolám, musíte být velmi opatrní a přesně vystopovat jejich cestu - částečně z hlášek ve vysílačce, které během mise uslyšíte. Hodně štěstí.

Op 4, Mission 2

Tak o téhle misi toho lze říci jen velmi málo. Je to peklo. Připravte se na to, že tady budete mít i ztráty, protože od samého počátku se na vás tady pohrnou střední a těžké nepřátelské stroje - Supernovy, Madcaty, Campion a na konci dokonce jeden Daishi, kterého se můžete pokusit ukořistit. Poradit se dá jediné - na počátku se držte pohromadě a koncentrujte palebnou sílu na jednoho nepřítele za druhým. Později likvidujte osamělé nepřátelské Mechy sami, z co možná největší vzdálenosti, abyste zabránili škodám ve vlastním týmu. Používejte co možná nejvíce AC, abyste knockoutovali nejnebezpečnější protivníky - na tuhle misi se vám může hodit třeba Supernova ukořistěná v šesté misi třetí operace, protože ta vydrží velmi slušné poškození a unese i ty nejsilnější autokanóny. Až zničíte všechny protivníky, čeká vás zdlouhavé likvidování vesnice plné skladišť a potom už jenom jedna laserová věž a je hotovo.

 

Op 4, Mission 3

Žádná legrace, tahle mise. Postupujte nejprve po levém břehu řeky a narazíte postupně na dva Vulture s Gauss Riflemi následované v rychlém sledu dvojicí Orionů vybavených smrtícími autokanóny - nepříjemná kombinace pro boj zdálky a zblízka. Snažte se Vulture vyřídit do nejdříve, abyste se nedostali na dostřel Orionů moc brzo. Proti autokanónům rozhoduje více rychlost než síla, a tak si na tuhle misi neberte žádné těžké Mechy. U zásobovacího skladiště se připravte ještě na dvě Supernovy a pokud se cítíte na víc, můžete si dát ještě dvojici těžkých Mechů na poloostrově uprostřed téhle zóny. Až se ale budete přibližovat k samotnému konci třetí mise, připravte se na to, že vás nejprve poškádlí hrstka Elementalů a potom vám dá strašně do držky dvojice Annihilatorů. Tedy pokud si nedáte pozor a nezlikvidujete je z dostatečné vzdálenosti.

Op 4, Mission 4

Dobrá zpráva je, že na konci téhle mise jsou dva Daishi, z nichž alespoň jednoho se štěstím dostanete. Špatná zpráva je, že tady bude pěkně horko i přesto, že venkovní teplota je hluboko pod bodem mrazu a vy si tak můžete vyměnit svoje Heat Sinks za nějaké zbraně - v téhle misi chlazeni opravdu nepotřebujete. Hned na počátku se na vás vyřítí sestava 2x Madcat a jeden Thor doprovázená skupinkou Elementalů. Pozor na ně. Než budete pokračovat dál, měli byste se spojit s MFB na severu a provést potřebné opravy - na pláni před základnou je totiž další trojice Mechů, tentokrát je to dvakrát Orion a jeden Thor. Na horní ploše základny je potom další Thor a Madcat - protože svoje pozice neopouštějí, můžete je celkem v pohodě zlikvidovat z větší vzdálenosti. Když vyčistíte okolí skladiště u waypointu Baker, obejděte základnu zezadu a opatrně zničte oba Daishi - věřte mi, že to můžete udělat bez toho, aby po vás jedinkrát vystřelili. Zničením generátoru uvnitř plochy na horní straně základny mise končí.

Op 4, Mission 5

Minulá mise byla chladná, v téhle vám bude zatraceně horko. Kromě toho tady budete osamoceni - musíte zničit čtyři generátory termální energie a přežít. Ale to není to nejhorší - proti vám stojí hromada Elementalů a tři těžké Sundery. I do by se dalo vydržet (vždycky si sem můžete vzít Daishi), nebýt jedné drobnosti - jestli vám nepřítel zničí most spojující vchod z východem, budete mít velké potíže (jestli jste si nepřibalili dost jump-jetů). Nejlepší je pěkně v klidu srovnat nejprve všechny Sundery (z velké vzdálenosti pomocí ER PPC je to optimální, Daishi unese i Ultra AC 20, což také není špatné) a potom se zbavit Elementalů. Nejnebezpečnější je Sunder u východu, protože právě ten má spadeno na most - když budete za mostem, budete mít mnohem více času k "ostřelování" z dálky. Hlavně si vezměte hodně Heat Sinks, protože v téhle lávové úrovni je opravdu užijete.

Op 4, Mission 6

Nevím jak se to stalo, ale poslední misi jsem skončil ještě dříve, než jsem si stačil uvědomit že začala. Je to snad první férový souboj ve hře (jindy je většinou protivník v nevýhodě) a odehrává se na tak malém prostoru, že na taktiku není místo. Daishi, Supernova, Madcat a Cauldron Born - to jsou nepřátelské síly, proti kterým můžete teď už postavit ti nejlepší co máte. Já jsem si vzal obvyklou sestavu (Madcat, 2x Thor, Vulture) a za tři minuty bylo po všem.

Mnoho úspěchu

* Kurzy * Last minute * Letenky * Kurzy akcie a burza * Reality a bydlení * Akcie * Rejstřík * Hotel Prague *