O zoufalství života

V poslední době jsem se potkal s několika lidmi, kteří mi sdělili, že v životě už nevidí žádnou naději či šanci na zlepšení své složité životní situace. Rád bych naší společnosti položil jednu anketní otázku: "Byli byste raději, kdybyste se vůbec nenarodili?" Obávám se, že kladných odpovědí by bylo hodně. A přesto existuje jednoduchý návod, jak víru v lepší budoucnost opět získat. Odpověď se nachází v Husově výroku "Milujte pravdu a žijte v pravdě". Co to znamená?
Celý život je poskládán z řetězu souvislostí příčin a následků jdoucích jedna za druhou. Štěstí a radost ze života je následkem něčeho.
Když A)poznáme PRAVDU, tj. co je příčinou a za B)žijeme v PRAVDĚ, tj. činíme to, čekají nás probuzená rána s radostí a nadějí, že tento den a tento život bude super. Jenomže lid nemiluje pravdu a tudíž není ochoten pro nalezení pravdy nic udělat a pak mu nezbývá než čekat na konec jak čeká na svou porážku bezmocný dobytek na texaských jatkách. A kde se ta pravda nachází? Ačkoliv v mnohých poté, když na toto slovo narazí, se probouzí všechny špatné lidské vlastnosti a některé to přivádí až k zuřivosti, je to slovo Bible a zvláště slova uvedená v ní a je to fakt jako že se Milan jmenuji.
Bibli lidé prostě nemají rádi a některým naskakuje husí kůže, kdyby ji měli otevřít, aniž by se do ní někdy podívali a já přemýšlím, kdo za to může..
Moc lidí si myslí, že Bible je sprostá nadávka. Kdyby jen tušili, že zrovna tam se nachází to, co jim chybí k životu, a tím je pochopení smyslu života, z kterého se rodí naděje. Odkud beru přesvědčení, že tomu tak je? Prostě jsem přes svoji letitou nevraživost tuto knihu začal pravidelně otvírat a radost v duši a naděje "kde se vzala tu se vzala".
Hluboké myšlenky jsou popsány v knize Přísloví.
Nedávno jsem četl v jiné knize příběh odehrávající se na Ukrajině, kde chudý člověk, který ztratil víru v sebe, dostal jako papír pro kuřivo (na hotové cigarety neměl) starou Bibli s podmínkou, že než shoří list papíru, musí tento list přečíst. Za nějaký čas dárce potkal obdarovaného, obdarovanému zářily oči nadějí. Na otázku, co se stalo, člověk odpověděl:" Začal jsem číst ty listy..."
Vážení moji milí, překonejte své špatné vlastnosti, vemte knihu do ruky a každé ráno nebo večer se na krátkou chvilku do ní ponořte, uvidíte, co se začne dít...
Váš oddaný a milující MK


Vaše reakce autorovi článku


* Kurzy * Last minute * Letenky * Kurzy akcie a burza * Reality a bydlení * Akcie * Rejstřík * Hotel Prague *