O zodpovědnosti

Nedávno jsem zaslechnul názor, že za výchovu dětí jsou odpovědní rodiče a nikdo jiný. Názor zazněl v souvislosti s vysíláním nevhodné reklamy. Autor názoru uvedl, že rodič má televizi vypnout, autor reklamy že je v tom nevinně. Vážení, ať chceme nebo ne, každý výsledný produkt naší činnosti ovlivňuje okolí a okolí působí zpětně na nás, takže co vyšleme ven, to působí zpětně na nás. Činností může být to, co řekneme, napíšeme, vyrobíme atd. Každý produkt, každá akce nám přináší stejnou kvalitu, destrukce přinese destrukci a věci prospěšné prospěch. Často si myslíme, že svět je nespravedlivý a nechápeme, že jenom platíme naše dluhy, které si vytváříme naši aktivitou nebo i pasivitou, jenž způsobuje okolí problémy. Někdy pro výhodný obchod jsme si ochotní systematicky zničit vlastní život. Jestliže se máme alespoň trochu rádi, měly by mít naše produkty tyto parametry:
Kultivovanost, krásu, lásku, radost, užitečnost s minimálními škodlivými účinky atd. Každá akce pro zlepšení okolí nám přinese prospěch. Proto nečinnost, neužitečnost, destrukce apod. jsou přesně způsoby, jak si ubližovat. Nevhodná reklama, kterou někdo zhlédne, přinese tvůrcům jenom stejnou kvalitu. Rodiče, kterým je jedno, co jejich ratolesti sledují, budou muset samozřejmě zaplatit také.
Svět funguje trochu jako družstvo hokejových hráčů: Jestliže je hráč družstvu prospěšný, družstvu se lépe daří a postupuje do dalších kol, čímž samotný hráč profituje. V okamžiku, kdy hráč družstvu škodí, buď je hráč brzy vyměněn nebo družstvo vypadne ze hry a hráč přichází k újmě.
Hezký den přeje MK.


* Kurzy * Last minute * Letenky * Kurzy akcie a burza * Reality a bydlení * Akcie * Rejstřík * Hotel Prague *